ח"כ גדעון סער מגיב למתקפה המרומזת של ראש הממשלה נגדו: "את עתיד יהודה ושומרון יש להבטיח במעשים ולא בדיבורים, להפסיק את ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C, לפנות את חאן אל אחמר, להחיל ריבונות ישראלית על שטחי ההתיישבות שלנו"

ח"כ גדעון סער הגיב למתקפה המרומזת של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגדו מוקדם יותר וכתב בטוויטר כי, "את עתיד יהודה ושומרון יש להבטיח במעשים ולא בדיבורים: להפסיק את ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C (הנמשכת שנים באין מפריע). לפנות את חאן אל אחמר (אחרי אינספור דחיות). להחיל ריבונות ישראלית על שטחי ההתיישבות שלנו (בהתאם להחלטת מרכז הליכוד מלפני שנתיים)".

נתניהו אמר הבוקר בועידת 'מקור ראשון' כי, "התקשורת הדומיננטית בישראל מבינה בדיוק את מה שאמרתי עכשיו. כיוון שרבים בה רוצים לראות אותנו נסוגים מיהודה ושומרון ומתפרקים מהנכסים שלנו, חוזרים לקווי 67׳ עם פנטזיה בלתי מובנת ובלתי משתנית שעל ידי החלשתנו ועל ידי ויתורים נשיג שלום, כיוון שהם רוצים את זה הם יודעים היטב שמה שבולם את זה זאת אותה יכולת שהובלתי למנוע את הלחצים הללו ולגייס את ארה״ב לטובתנו".

"לכן המשימה שלהם היא להפיל אותי. לא כדי להפיל אותי אישית, אלא ההבנה שאם יפילו אותי הם יפילו אתכם ואת כולנו. הם לא מעריכים שיבוא מישהו שידע לעשות את מה שאני עושה כאן. בשמאל מבינים שאם יפילו אותי הם יפילו את הימין. שימו לב לתופעה הזאת – את מי התקשורת השמאלנית תוקפת, ואת מי היא מהללת? את מי שהיא מהללת ומאתרגת, בסופו של דבר הוא יפרע את החשבון ויביא לה את הסחורה. הסחורה היא יהודה ושומרון. זה כלל פשוט מאוד שכבר הוכח בעבר", הוא רומז לגדעון סער.

ראש הממשלה הוסיף כי, "היום קיבלתי הצעה נוספת בעיתון הארץ. אחד הכתבים שם אומר שהוא מוכן לאתרג את נתניהו אם הוא יהיה מוכן לעקור יישובים. תודה רבה, אני מוותר על האיתרוג, אני לא אעקור אף יישוב, אף מתיישב – אף אחד. אני אמשיך לעמוד שלי, אבל זכרו מה שאמרתי. את מי שהאברמוביצ׳ים מהללים ומאתגרים, סופו שיתן את הסחורה של יהודה ושומרון".

נתניהו קרא לצינות הדתית להמשיך לגבות אותו, "אני לא מדבר רק על הכרת הטוב. אני מדבר על הכרת האינטרס האישי. מי שמבקע את המחנה שלנו, בעצם מפקיר בעת הזאת את יהודה ושומרון. כי ההגנה על יהודה ושומרון הייתה ותהיה נדבך יסוד במדיניות שאני מוביל ואני מתכוון להמשיך להוביל אותה בתמיכתכם. זה הזמן להתלכד וללכת ביחד, כדי להבטיח את עתיד מדינת ישראל וארץ ישראל".