יונתן סינדל / פלאש 90

השרים רגב ואקוניס: "להענות לבקשת יד לבנים ולדחות את מועד הבחירות"

אחרי בקשתו של יו״ר יד לבנים לא לערוך את הבחירות בתאריך ז' אדר בגלל שהוא יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נדע. השרים אקוניס ורגב: "יש להענות לבקשתו של בן שם ולכבד את היום החשוב. קוראים לכל המערכת הפוליטית להיענות לבקשתו".


השר אופיר אקוניס בפתח ישיבת הממשלה

אחרי בקשתו של יו״ר יד לבנים אלי בן שם שלא לערוך את הבחירות בתאריך ז' אדר בגלל שהוא יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נדע. השר אופיר אקוניס שוחח הבוקר עם בן שם ואמר לו כי הוא תומך בבקשתו שלא לקיים את יום הבחירות ב-3.3, בפתח ישיבת הממשלה אמר השר כי "יש להענות לבקשתו של בן שם ולכבד את היום החשוב. אני קורא לכל המערכת הפוליטית להיענות לבקשתו".

גם השרה רגב שוחחה עם יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם ואמרה לו כי היא פועלת לדחיית מועד הבחירות, לדבריה "אין זה ראוי לקיים את הבחירות ביום בו משפחות מציינות את יום הזיכרון הממלכתי. ביום החשוב הזה עלינו לזכור ולהזכיר את חללינו שלא הובאו לקבורה. בשם הממלכתיות ובשם המסר החשוב לפיו אנחנו לא שוכחים את יקירינו, אני קוראת לכל סיעות הכנסת לתמוך בדחיית מועד הבחירות ובכך למנוע פגיעה במשפחות השכולות".

כזכור, יו״ר יד לבנים אלי בן שם, פנה הבוקר (ראשון) לועדת הבחירות המרכזית וליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בבקשה לשקול בשנית את קיום הבחירות ב-3 למרץ, בשל העובדה שביום זה חל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע.

"לא ראוי לטעמי שביום זה אנשים ילכו לקניות ולבחירות בעוד המשפחות השכולות התייחדו עם זכר הנופלים", כתב בן שם בפנייתו. "לטעמי זהו מסר לא חינוכי של מדינה המבקשת לזכור את בניה ובנותיה שנפלו ולא זכו לקבורה בישראל. לא ייפלו השמים באם הבחירות יידחו למועד אחר".

עוד הוסיף בן שם כי "הבחירה הנכונה ביותר היא לשנות את מועד הבחירות. החלטה זו תעביר מסר ערכי המכבד את זכר הבנים שנפלו ויש בה מן הממלכתיות המתבקשת דווקא בעת הזו, יותר מכל בשם האחדות ההנצחה ומורשתם".

בליכוד העלו בשעות האחרונות את האפשרות לקיום הבחירות בכ"ח אדר (24 במרץ), תאריך המועדף על המפלגות החרדיות בעקבות הקרבה לבית הזמנים. מכחול לבן נמסר כי, "לא נאפשר לגרור את המדינה למערכת בחירות ארוכה על חשבון הציבור. אם נתניהו יגרור את מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת, יקרה ומיותרת – נפעל כדי שיתקיימו במועד המוקדם ביותר שניתן".

2 תגובות

מעניין איך השרים הנ"ל היו מגיבים אם גפני היה אומר לדחות את הבחירות כי זה יום פטירתו של משה רבינו

לגאון!!!
יתכן שהשרים האלה אכן ענו לגפני שזה זה לא סיבה כי זה גם יום הולדתו של משה ריבנו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן