צילום: מארק ניימן / לע״מ

נשיא גוואטמלה הנבחר מבקר בישראל: "אויביה של ישראל הם אויבינו"

כותל, הנשיא ושר החוץ: נשיא גוואטמלה הנבחר אלחנדרו ג'יאמטאי סיכם עם שר החוץ ישראל כץ כי לאחר כניבתו לתפקיד יכריז על החיזבאללה כארגון טרור: "אף איש חיזבאללה לא יוכל לשהות ולפעול מתחומי גואטמלה". הנשיא הנבחר התפלל בכותל ונפגש עם ריבלין

נשיא גוואטמלה הנבחר אלחנדרו ג'יאמטאי, המבקר בימים אלו בישראל נועד היום עם שר החוץ ישראל כ״ץ בירושלים ובמענה לפנייתו של השר כ״ץ בעניין ההכרזה על החיזבאללה כארגון טרור, הודיע לו שהדבר הראשון שיעשה עם כניסתו לתפקידו בחודש הבא יהיה לאשר במועצת הביטחון של גואטמלה את ההכרזה על חיזבאללה כארגון טרור.

הנשיא הנבחר הבהיר שהוא יפעל לכך שאף איש חיזבאללה לא יוכל לשהות ולפעול מתחומי גואטמלה, וכן התחייב לפעול בכל מרכז אמריקה כדי שמדינות נוספות יקבלו את ההחלטה ובהקשר זה אמר הנשיא: "הידידים של ישראל הם ידידי ואוייבים של ישראל הם אויבינו".

כמו כן סכמו להדק את שיתוף הפעולה הבטחוני בין המדינות במסגרת המאבק נגד החיזבאללה. דבר זה מתאפשר לאחר שיחות וקשר רציף בין שר החוץ כ״ץ לנשיא גוואטמלה הנבחר. אותו פגש כ״ץ גם בועידת האו״ם בניו יורק. כ״ץ הודה לנשיא על יחסו החם למדינת ישראל ועל מעבר השגרירות לירושלים בירתנו, השניים סיכמו להעמיק את שיתופי הפעולה והידידות בין המדינות.

קודם לכן קיים נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פגישת עבודה עם נשיאה הנבחר של גוואטמלה המבקר לראשונה בישראל. "ברוך הבא ידידי היקר לירושלים," ברך הנשיא בפתח הפגישה והוסיף: "החברות בין המדינות שלנו עמוקה. לעולם לא נשכח את תפקידה של גוואטמלה בהבטחת הצבעת מדינות דרום אמריקה על הקמת ישראל בהצבעה באו"ם".

הנשיא הוסיף ואמר: "אנו אסירי תודה על החלטתכם בשנה שעברה לפתוח את השגרירות שלכם בירושלים, המחויבות שלך לשמירת השגרירות בירושלים מצביעה על אומץ ונחישות. תודה לך". נשיא גוואטמלה והודה לנשיא על המפגש החם וקבלת הפנים לה זכה. השניים הוסיפו ודיברו על חשיבות המשך שיתוף הפעולה בין המדינות, "אויביה של ישראל הם אויבינו, וידידיה של ישראל הם ידידינו", אמר גם לריבלין.

צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

בתוך כך, גיאמטי הגיע הבוקר לביקור בכותל המערבי ערב כניסתו לתפקיד נשיא גואטמלה. רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מר מרדכי (סולי) אליאב קיבלו את הנשיא הנבחר בביקורו. רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א אמר עם הנשיא פרק קכ"א בתהילים ובירך אותו בתפילת שלמה המלך שכל תפילותיו ותפילות ארצו יתקבלו ברצון.

מר אלחנדרו התרגש מאוד מהביקור, וטמן פתק בין נדבכי הכותל המערבי וביקש לחזות במתפללים ובאופן תפילת היהודים ברחבת הכותל המערבי. מנכ"ל הקרן חשף בפניו את המורשת וההיסטוריה היהודית ועל הכיסופים לירושלים לאורך הדורות. הנשיא הנבחר אמר כי "כל מי שאוהב את ישראל, אלוקים אוהב אותו" וכי הוא מקווה שהשגרירות תמשיך להישאר בירושלים. את הביקור חתם הנבחר בכך ש "מבקש מאלוקים ברכות לישראל ולגאוטמלה על מנת שביחד נוכל לחיות בשלום, בצדק ובפיתוח".

כתבות קשורות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *