דיווח: איילת שקד חידשה את השיחות עם ליברמן ואת יוזמות הפשרה בנושא. "כרגע נובע הקושי דווקא מכיוון המפלגות החרדיות, שהקשיחו עמדות". הערב מתוכנן מפגש בין ליברמן ובין עשרות ראשי רשויות מהליכוד, תחת הכותרת "ליברמן, חזור הביתה"

בימין מנסים שוב לשכנע את אביגדור ליברמן וישראל ביתנו להצטרף בכל זאת לממשלת ימין צרה באמצעות נוסחי פשרה שנוגעים לענייני דת ומדינה, כף דווח ב'כאן רשת ב'. חברת הכנסת איילת שקד מהימין החדש חידשה את השיחות עם ליברמן ואת יוזמות הפשרה בנושא.

על פי הדיווח של זאב קם, הערב מתוכנן להתקיים מפגש בין ליברמן ובין עשרות ראשי רשויות מהליכוד, שמארגן ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג תחת הכותרת "ליברמן, חזור הביתה". במפגש ינסו לשכנע אותו גם לחזור לליכוד ולא רק לממשלת הימין.

"כרגע נובע הקושי דווקא מכיוון המפלגות החרדיות, שהקשיחו עמדות בניגוד ללפני כמה שבועות. היום הן אינן מוכנות להתפשר אפילו בנושא הגיוס, עליו כבר היתה מוכנות להתפשר. הסיבה לכך היא שהחרדים משוכנעים שליברמן מהתל בכולם, ולכן אומרים שאין טעם להתבזות מול הציבור שלהם באמצעות ויתורים, אם ליברמן לא יצטרף גם ככה", נאמר בדיווח.

שקד התייחסה לאחרונה לעימות בין דרעי לליברמן ואמרה כי, "זה שסע מיותר שלא צריך ללבות אותו. גם ליברמן ודרעי ישבו יחד בממשלות ועבדו יחד. עם רצון טוב אפשר להקים ממשלה, אין צורך לגרור את המדינה לבחירות מיותרות. הויכוח בין ישראל ביתנו והחרדים בנושא חוק הגיוס הוא מיותר. אין באמת הבדלי מהות משמעותיים בין החרדים לליברמן".

יו"ר שס השר אריה דרעי תקף בראיון השבוע ל'חדשות 12' את ידידיו לשעבר יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, "צריך לבדוק למה ליברמן רוצה כל הזמן להפיל את ממשלות הימין. איווט הפך אותנו לשק החבטות של החברה הישראלית". עם זאת, למרות ההתקפות ההדדיות של השניים בשבוע האחרון אמר דרעי כי, "איווט ליברמן לא אנטישמי. לא צריך להגזים".