יו"ר 'העבודה' במתקפה על יו"ר ישראל בתינו: "השנאה והגזענות שהכניס פסילת הערבים ופסילת החרדים בתחפושת של שאיפה לאחדות". במענה לשאלת 'חדשות JDN': "מעולם לא הסכמתי להיות שותף לשיח מסית נגד חרדים, לא אהיה שותף לכך"

יו"ר 'העבודה-גשר' ח"כ עמיר פרץ, ממשיך במתקפה על יו"ר ישראל בתינו ואומר כי, "מערכת הבחירות השלישית שמתרגשת אלינו היא בגלל איש אחד: אביגדור ליברמן. השנאה והגזענות שהכניס אביגדור למערכת הפוליטית, פסילת הערבים ופסילת החרדים בתחפושת של "שאיפה לאחדות" היא אחד השקרים הגדולים שהיו מעולם במערכת הפוליטית הישראלית".

בפתח ישיבת הסיעה היום (שני) בכנסת אמר כי "לא יעלה על הדעת שבשנת 2020 גזענות פוליטית כלפי ערבים וחרדים תהיה תכנית פוליטית, וכן, לליברמן אין כל תכנית אחרת. אם לא נתנער מהדברים האלה, נמצא עצמנו נגררים אחרי ביבי וליברמן גם לבחירות רביעיות".

במענה לשאלת 'חדשות JDN' על שתיקת יתר המערכת הפוליטית מול ההסתה של ליברמן אמר פרץ כי, "אני עושה את עבודתי, את מלאכתי, את אמונתי, אני אינני מטיף לאיש מה צריכה להיות דרכו, דרכנו איננה משתנה. אני מעולם לא הסכמתי להיות שותף לשיח מסית, לא נגד חרדים ולא נגד הערבים, אני חושב שזה שיח פוגעני, זה שיח שפוגע עמוק מאוד בחברה הישראלית כולה. לכן, אין לי כוונה, לא רק שאני לא יהיה שותף לכך, אלא אני אצא נגד התופעות האלה בכל דרך".

באשר למערכת הבחירות אמר פרץ כי, "אנחנו, העבודה גשר, נוביל אלטרנטיבה גדולה ומרגשת. היום כולם יודעים שמה שקובע זה גודל הגוש ולא המפלגה הגדולה. רק אם העבודה גשר תהיה גדולה וחזקה, תהיה בישראל ממשלת שינוי. הצלחנו בחיבור הראשון, של העבודה עם גשר, עם אורלי לוי אבקסיס. יש היום בישראל מנהיגות חברתית מוכחת, והיא המנהיגות המשותפת שלנו. אני מתכוון להגדיל ולהרחיב את החיבור הזה. אנחנו צריכים להבטיח שיהיה גוש של 61 מנדטים לממשלת שינוי. נבחן הכול בבוא העת".