יו"ר כחול לבן עדיין מאמין באופציית האחדות והציב תנאי לנתניהו: "אני קורא לך להתחייב בקולך שלא תבקש חסינות, כדי שנוכל לקיים משא ומתן ישיר, בלי בלוק החסינות". על העימותים הפנימיים: "הדיונים ימשיכו, הוויכוחים ימשיכו. זה חלק מהדרך"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה כי אופציית האחדות עדיין על הפרק: "עשרות שעות ישבנו בחדרי המשא ומתן. נתניהו נשאר עם אותה המנטרה- בלוק החסינות, דרישה להיות ראשון, וגם וטו מוחלט על התקדמות בקווי יסוד. אפס זמן על מהות, תילי תילים של מילים על מבנים מורכבים של חסינות ונבצרות. ולמרות זאת, גם היום עוד לא אפסו הסיכויים למנוע את הבחירות המיותרות והיקרות האלה. נתניהו צריך להעמיד את ישראל לפני נתניהו. לעשות מעשה".

"נתניהו, אני חוזר היום על מה שאמרתי לך ולנציגיך מהיום הראשון של המשא ומתן, אם תוותר על חסינות אנחנו פרטנרים לתחילתו של שיח. גררת אותנו לבחירות כבר פעמיים בגלל החסינות, התבצרת בקווי היסוד של הבלוק בשל החסינות, וגם כעת נדמה לך שבחירות נוספות יאפשרו לך רוב שיאפשר לך חסינות. אני קורא לך להתחייב בקולך שלא תבקש חסינות".

"מגיע לאזרחי ישראל לדעת, לפני שתגרור אותם לעוד מערכת בחירות יקרה מה הן באמת כוונותיך. אני קורא לך לעשות זאת עוד היום, כדי שנוכל לקיים משא ומתן ישיר, בלי בלוק החסינות, על הקמת ממשלת אחדות. נמצא את הדרך. נחסוך מעם ישראל בחירות, נפסיק לעסוק בעצמנו הפוליטיקאים ונחזור לעבוד בשביל אזרחי מדינת ישראל".


צפו: גנץ במענה לשאלות עיתונאים

יו"ר כחול לבן התייחס גם לדיווחים על מתיחות בצמרת המפלגה, "בימים האחרונים אני שומע דיווחים של "מקורבים", "בכירים" או "גורמים" בכחול לבן עם ביקורת כזו או אחרת. אני מבקש להגיד כאן- אולי התרגלתם שבפוליטיקה אי אפשר לנהל דיונים. אפילו ויכוחים. אבל בכחול לבן הדיונים ימשיכו, הוויכוחים ימשיכו. זה חלק מהדרך. כל חברת כנסת או חבר כנסת שיושבים כאן יוכלו להגיד לי את דעתם בחופשיות".

"אני ויאיר שותפי, יחד עם בוגי וגבי, הקמנו את כחול לבן ביחד. וכך בכוונתנו להמשיך. נדון על כל נושא בענייניות וברצינות, עד שתתקבל ההחלטה הנכונה והיא תמיד תשים את ישראל לפני הכל. אני תמיד אקבל את ההחלטות של כחול לבן לטובת מדינת ישראל ואזרחיה. וכל החלטה כזו- תהיה החלטה של כחול לבן כולה", דברי גנץ.