הדס פרוש / Flash90

בג"ץ ליועמ"ש: השב תוך 9 ימים אם ניתן להטיל את המנדט על נתניהו

בתגובה לעתירה שהגישו אנשי הייטק: בג"ץ הורה היום ליועמ"ש להודיע בתוך 9 ימים האם הוא סבור שיש מקום להגיש חוות דעת בנוגע לשאלה אם ניתן להטיל על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה, לאור כתב האישום החמור שהוגש נגדו

בג"ץ הורה היום (שני) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להודיע בתוך 9 ימים האם הוא סבור שיש מקום להגיש חוות דעת בנוגע לשאלה אם ניתן להטיל על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה, לאור כתב האישום החמור שהוגש נגדו. השופט עופר גרוסקופף אף הורה ליועץ כי אם הוא סבור שאכן יש מקום שיחווה דעתו בסוגיה, עליו להודיע באיזה לוח זמנים הוא צפוי לעשות זאת.

החלטת בג"ץ ניתנה בתגובה לעתירה שהגישו אנשי הייטק, בה דרשו מהיועמ"ש לחוות דעתו בשאלה. עד כה נמנע מנדלבליט מלקבוע מסמרות בשאלת היתכנות הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו, בנימוק שנכון לעכשיו מדובר בשאלה תיאורטית.

"אנו מביעים סיפוק רב מההחלטה שקיבל היום בית המשפט העליון בעתירתנו", אמרה עורכת הדין דפנה הולץ לכנר. "פנינו לבג"ץ כדי שיכריע האם ניתן להטיל את מלאכת הרכבת ממשלה במדינה מתוקנת על אדם שהוגש נגדו כתב אישום עם קלון, בעבירות חמורות כולל עבירת השוחד. כפי שטענתי בעתירה, מדובר בסוגיה בעלת השלכות אופרטיביות ממשיות על מערכת הבחירות הבאה, במידה ותתפזר הכנסת ועל כן אין המדובר בסוגיה תאורטית כלל וכלל, כפי שטען היועץ המשפטי לממשלה ומתחייבת הכרעה שיפוטית באופן מיידי".

בעקבות ההחלטה, בלשכת מנדלבליט יתכנסו בימים הקרובים כדי לבחון אם לתת חוות דעת בסוגיה. במשרד המשפטים ישנן דעות שונות, כאשר יש כאלו הסבורים שהיועץ צריך עכשיו לתת חוות דעת ואחרים שמאמינים כי מנדלבליט צריך לחכות לאחר הבחירות במידה ועדיין זה יהיה רלוונטי.

בתוך כך, גורם משפטי שצוטט 'בחדשות 13' אומר: "כי אם יהיו בחירות ונתניהו יהיה מועמד להרכיב ממשלה – היועץ יתקשה להגן על זה בבג"ץ, לכן הוא ינחה את נשיא המדינה ראובן ריבלין לא להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו. נוסף על כך, על פי אותו גורם, מנדלבליט לא יגן בבג"ץ על חסינות שתינתן לנתניהו על ידי הכנסת".

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט , כתב במסמך תגובה לעתירה לבג"ץ כי כהונה של ראש ממשלה תחת כתב אישום חמור מעוררת שאלות קשות ומורכבות. מנדלבליט השיב לעתירת התנועה לאיכות השלטון שביקשה לפטר את נתניהו או להוציאו לנבצרות וכתב כי אין שום טעם לנקוט בהליך כזה, משום שנתניהו לא יכול להתפטר מתפקידו כל עוד הוא עומד בראש ממשלת מעבר.

התנועה לאיכות השלטון, שהגישה את העתירה, טענה כי נתניהו צריך להתפטר מתפקידו כראש הממשלה וכן מהמשרדים בראשם הוא עומד. "ראש ממשלת מעבר זמנית שלא קיבלה את אמון הכנסת הנוכחית, לא יוכל לכהן בצלו הכבד של כתב האישום בעבירות החמורות ביותר שיכול לעבור נבחר ציבור, ולצערנו הרב דומה שאין מנוס מהתערבותו של בית המשפט", טענה התנועה בעתירתה.

9 תגובות

תשמעו עד לאן הגענו, היועמ"ש ינחה את ריבלין על מי להטיל את הרכבת הממשלה! מישהו כאן לא שומע טוב?? איך הדברים האלו עוברים כאן בכזה שקט????

הבל הבלים אמר קהלת. הבל הבלים הכל הבל.
אל תאמינו למה שעיניכם רואות.
אין כתב אישום באמת.
הכל הבל. וגם מזה ביבי יצא זכאי.

זאת ההזדמנות האחרונה של מנדלבליט להפריך את טענת ה"הפיכה שלטונית". אין עוד כ"כ הרבה אנשים שאפשר לשכנעם בכך.

אז למה ללכת לבחירות שמנדלבליט יחליט עכשיו על מי להטיל את הרכבת הממשלה.

הכל תלוי אם הוא יעמוד בלחץ של התקשורות

עברתי על חוק יסוד הממשלה ולא מצאתי שום סעיף או רמז שמונע מהנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על ח"כ שיש כנגדו כתב אישום.

אין מה לעשות הבג"ץ מרוב ישרותם וצדקותם פשוט דואגים לחוק. במילים אחרות הבג"ץ פשוט הפך להיות מושב ליצים של פוליטיקאים

השאלה היא אחרת.
האם כשביוב לא מתפטר כפי שדרש ובצדק מקודמו,
האם בג"ץ מוכן לקחת את דרישת נתניהו כפסיקת בג"ץ נגדו – ולחייבו חוקית את מה שהוא שהוא טען פוליטית.
זה הכל.

אתה הקול היחידי השפוי כאן בתוך קהל מעריצי ביבי תינוקיים ורדודים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו