יונתן סינדל / פלאש 90

נתניהו מודיע רשמית: "אם יוחלט על בחירות, יהיו פריימריז לראשות הליכוד"

ראש הממשלה ויו"ר מפלגת הליכוד בנימין נתניהו הודיע הערב באופן רישמי שלא יפעל נגד הפריימריז לראשות הליכוד, ובמידה ויוחלט על בחירות כלליות יערך פריימריז. בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער: "אנו נקיים מערכת בחירות חיובית ומכבדת, חברי הליכוד יכריעו"

הקרב בצמרת הליכוד: ראש הממשלה ויו"ר מפלגת הליכוד בנימין נתניהו הודיע הערב (שני) שהוא לא פועל נגד פריימריז לראשות מפלגת הליכוד. מטעמו של רה"מ נמסר: "במידה ויוחלט על בחירות כלליות יהיו פריימריז לראשות הליכוד וראש הממשלה נתניהו ינצח בגדול".

בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער שככל הנראה יהיה המועמד היחיד נגד נתניהו אמר בתגובה: ‏"מברך את ראש הממשלה נתניהו על הודעתו בדבר קיום פריימריז מוסכמים לראשות הליכוד. הליכוד היא התנועה הפוליטית הגדולה בישראל ולה מסורת דמוקרטית מפוארת. אנו נקיים מערכת בחירות חיובית, מכבדת ונקיה בה אציג תוכניות ועמדות ברורות בכל תחומי המדיניות. חברי הליכוד יכריעו".

כזכור, אמש הגיע ראש הממשלה הגיע לכינוס עם חברי מרכז הליכוד, והתקבל בקריאות עידוד. "איננו יודעים עדיין אם נלך לבחירות ואנחנו עושים מאמץ אחרון למנוע זאת", אמר נתניהו בפני חברי המרכז. "אבל אם הן ייכפו עלינו, אנחנו נלך וננצח בגדול". חבר הכנסת גדעון סער שנאם קודם לכן והתקבל מצד אחד בקריאות "ראש הממשלה הבא" מחוץ לאולם אך גם בקריאות בוז וצעקות "ביבי, ביבי" כשעלה לנאום.

בדבריו אמר סער כי, "לפני 55 שנה, אריאל שרון, לשר בממשלתו הראשונה של יצחק שמיר. הוא התמודד במרכז תנועת חירות, מול יצחק שמיר, הוא הפסיד בהתמודדות, ולאחריה התנועה כולה התאחדה מאחוריו של יצחק שמיר, זאת הייתה התמודדות לגיטימית. למרות שהייתה מול ראש ממשלה מכהן‎".

עוד הוסיף כי, "נחושה דעתי להתמודד על ראשות התנועה מתוך הבנה כי נדרש שינוי, נחוץ מפנה על מנת לחלץ את המדינה מהמשבר הפוליטי המתמשך, להקים ממשלה בראשות הליכוד, ולאחד את העם". לדבריו, "מנסים להכפיש את מי שרוצה להתמודד לראשות הליכוד. גם מול מי שמכהן 14 שנה מותר להתמודד".

3 תגובות

אם ברקת יעמוד בראש הליכוד, הוא יביא לליכוד הרבה יותר קולות מאשר סער או נתניהו ולא יהיה צורך בקואליציה עם כחול לבן או ליברמן

אדון יוגב, מהיכן אתה דולה את ידיעותך?

יוגב היקר. מהיכן אתה שואב מידע זה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *