צילום: נועם ריבקין פנטון / Flash90

סמוטריץ' הבטיח: "לא תהיה מערכת בחירות שלישית"

יומיים לפיזור הכנסת: הקלטה שמתפרסמת הערב חושף הבטחה של השר בצלאל סמוטריץ' לפני בחירות ספטמבר בו הוא מתחייב שהוא ומפלגתו יעשו הכל כדי למנוע עוד בחירות. "אם בנימין נתניהו ייכשל בהרכבתה, נמליץ על מועמד אחר"

רגע לפני שהכנסת עשויה להתפזר שוב: השר בצלאל סמוטריץ' נשמע בהקלטה, שפורסמה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, מתחייב לפני בחירות ספטמבר שהוא ומפלגתו יעשו הכל כדי למנוע עוד בחירות, וגם – כך הוא אומר – ימליצו על מועמד אחר להרכבת הממשלה, אם בנימין נתניהו ייכשל בהרכבתה. אך בפועל, כפי שאנחנו יודעים, סמוטריץ' יישר קו עם בלוק הימין.

צילום מסך 'מכאן חדשות'

בהקלטות נשמע סמוטריץ' אומר: "לא יהיו בחירות. אם נתניהו לא יצליח – יהיה מישהו אחר מתוך הליכוד". ההתנערות של השר מהמחויבות לראש הממשלה זה דבר שמקבל עכשיו ביטוי נרחב בקרב הציונות הדתית. סמוטריץ' מסר בתגובה כי אינו זוכר באיזה הקשר אמר את הדברים וכי הוא מקווה שיו"ר כחול לבן בני גנץ יסכים להצטרף לממשלת אחדות.

מטעמו של סמוטריץ' נמסר בתגובה כי הוא אינו זוכר את ההקשר בו נאמרו הדברים, וכי מפלגתו עושה את כל המאמצים להימנע מבחירות ולהגיע להקמת ממשלה.

בתוך כך, מסקר שמפורסם הערב ב'כאן חדשות' עולה כי אין שינוים משמעותיים בגושים במידה וגדעון סער יעמוד בראשות הליכוד. במקרה ונתניהו בראשות הליכוד, ליברמו יורד ל-7 ו'הגוש' מקבל סך הכל 56 מנדטים. על פי הסקר, סער מספיד לליכוד 2 מנדטים שהולכים לימין החדש. גם בסקר הזה, איחוד מפלגות הימין ועוצמה יהודית אינן עוברות את אחוז החסימה, על פי שני התרחישים.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו שב וקורא לראשי 'כחול לבן' להקים ממשלת אחדות וכן פונה ליו"ר ישראל ביתנו: "אני קורא להם להתעשת, אפשר לעשות מאמץ אחרון, ואני חושב שגם אביגדור ליברמן צריך לעשות מאמץ אחרון – צריך למנוע את הבחירות המיותרות האלה ולהקים ממשלה לאומית חזקה למדינת ישראל".

בסרטון שפרסם נתניהו לפני זמן קצר אמר כי, "עברו 84 יום מאז הבחירות. בכל הזמן הזה בני גנץ ויאיר לפיד סירבו לכל הצעה שהצענו, הצעות נדיבות ומרחיקות לכת. הם סירבו לכל הצעה להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. עכשיו, כשנותרו רק יומיים, 48 שעות עד שפג הזמן, הם מעמידים תנאים לעצם קיום השיחות".

 

סמוטריץ' לאוחנה: "אל תיכנע לתכתיביו הלא חוקיים של מנדלבליט"

6 תגובות

לא נעים…

הוא הבטיח
אבל הוא לא הבטיח לקיים?

מה הם רוצים זה דובר לפני בלוק ה-55 אז המפה הפוליטית נראתה אחרת לגמרי ואם לא היה ממליץ על מישהו אחר מהליכוד הייתה קמה ממשלת שמאל.

לפעמים, בהתאם לנסיבות ולהתפתחויות דברים שאמרת פעם נהיים פחות רלוונטים ועם כל האי נעימות שבכך צריך להיות אמיץ ולהתנהג אחרת ממה שחשבת פעם. לומר טעיתי זו לא בושה.
אם עוד לעוד צישהו היה את האומץ הזה לא לדבוק בסחסמאות בחירות כמו עיוור ולרדת מהעץ למען עם ישראל, היינו חוסכים את מערכת הבחירות השלישית ומקימים ממשלת אחדות כבר מזמן

כל עוד ביבי הגאוותן במערכת ניגרר ממערכת בחירות למערכת בחירות עד שימות

סמוטריץ אמר (כך בכתבה), שיתמוך במועמד אחר מתוך הליכוד. נכון לעכשיו, נתניהו המועמד היחיד של הליכוד, כך שסמוטריץ עומד בדיבורו.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו