צו תקדימי: השר לביטחון הפנים הוציא הלילה צו האוסר על פעילותו של עדנאן עית, המוגדר על ידי הרש"פ "מושל ירושלים", מינוי אישי של יו"ר הרש"פ אבו מאזן. עית הובא אמש למשטרת מחוז ירושלים שם נמסר לו הצו המגביל את פעילותו

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן החליט להוציא לראשונה צו האוסר על פעילותו של עדנאן עית באופן אישי, בשונה מהגבלה או איסור על קיום אירועים כפי שנעשה עד כה. מדובר במהלך תקדימי שמכוון לאדם בשל תפקידו ומעשיו בשם הרש״פ בשטח מדינת ישראל, ואוסר עליו לקיים פעולות מטעם או במימון הרש"פ כאמור.

עדנאן עית הוא אזרח ישראלי המוגדר על ידי הרש"פ "מושל ירושלים", מינוי אישי של אבו מאזן. מאז מינויו בשנת 2018, הוא החל להיות מעורב בקיום אירועים שונים ומימון פרוייקטים שונים, חלקם נאסרו על ידי השר לבט"פ, ובגין חלקם הוא נחקר.

בין היתר נחקרה מעורבותו גם בפרשת חטיפתו של סוחר הקרקעות עיסאם עקל, אזרח ישראל ואמריקאי שנחטף על ידי הרש"פ והוחזק באופן בלתי חוקי במעצר במשך תקופה ארוכה, עד לשחרורו במעורבות אמריקאית.

לדברי השר ארדן, "אני אמשיך לפעול בתקיפות כנגד כל מי שמנסה לערער על ריבונותנו בירושלים. הרשות הפלשתינית פועלת בכל דרך כדי לייצר אחיזה בבירתנו והוצאת הצו האישי הוא צעד נוסף במאבק החשוב הזה. בימים אלו אני מקדם חוק הקובע עונש של 5 שנות מאסר על פעילות לא חוקית מטעם הרש״פ בתוך שטח מדינת ישראל ואנו חייבים לפעול בנוקשות כדי להרתיע גורמים עויינים הפועלים כנגד ישראל מתוך ירושלים".