חיל האוויר של המדינה הדרום אמריקנית מסר כי בין הנוסעים, שמוגדרים נעדרים, היו 17 אנשי צוות ו-21 נוסעים. הקשר עם המטוס מסוג הרקולס C130 אבד בשעה 18:00 לפי שעון מקומי, כשעה לאחר שהמריא מהעיר הדרומית פונטה ארנס

מטוס תובלה של צבא צ'ילה שנשא 38 בני אדם נעלם הלילה (שלישי) בדרכו לאנטארקטיקה. מצבא צ'ילה נמסר כי המטוס, מסוג הרקולס C-130, המריא אתמול מפונטה ארנס ב-16:55 (שעון מקומי) ואיבד קשר בשעה 18:13. על המטוס היו 17 אנשי צוות ו-21 נוסעים, שעשו דרכם כדי לספק סיוע לוגיסטי לבסיס באי המלך ג'ורג'.

מפקד חיל האויר במדינה, אדוארדו מוסקיירה, אמר לכלי התקשורת המקומיים כי המטוס היה אמור להיות במחצית הדרך בעת היעלמותו, וכי הטייס האחראי על הטיסה הוא טייס אחראי ובעל ניסיון מקצועי עשיר. בנוסף, ציין כי לא נרשמו כל סימני מצוקה שהיו יכולים להשפיע על מהלך הטיסה, שהייתה אמורה לנחות ביעדה כשעה וחצי לאחר שיצאה לדרך.

מצב כוננות הוכרז לאחר אובדן התקשורת עם המטוס, וצוותי איתור וחילוץ נקראו לטפל במקרה. בציוץ בטוויטר אמר נשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה כי הוא ושריו מפקחים על החיפושים שנפתחו בעקבות המטוס, ועל פריסת צוותי ההצלה. בכיר בחיל האוויר אמר שהחיפושים בעיצומם ושספינה נמצאת באזור שבו המטוס אמור היה להיות בזמן שאבד הקשר.