Yonatan Sindel/Flash90

גורמים בימין: "מליברמן לא תבוא הישועה – מבחינתו שנתניהו לא ימשיך"

גורמים בימין ששוחחו עם יו"ר ישראל ביתנו: "הכל אישי. הכל נגד נתניהו, אין שום דבר רציונלי". לפיד בשיחות סגורות על ויתור הרוטציה: "הציבור הישראלי רואה בגנץ ראש ממשלה". ליברמן: "בימים האחרונים הופעל עלינו מסע לחצים ופיתויים"

גורמים בימין ששוחחו עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מעריכים כי תם הסיכוי לממשלת ימין: "מליברמן לא תבוא הישועה", צוטטו הגורמים ב'ישראל היום', "הכל אישי. הכל נגד נתניהו, אין שום דבר רציונלי. מבחינתו, נלך לבחירות – העיקר שנתניהו לא ימשיך יום אחד בלשכת רה"מ". יצוין ששר הביטחון נפתלי בנט נצפה אתמול נכנס ללשכתו של ליברמן בכנסת ושהה שם למשך זמן רב, גם איילת שקד נפגשה אתמול עם יו"ר כחול לבן בני גנץ.

בתוך כך, הבוקר פורסמו פרטים נוספים על החלטות של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לוותר על הרוטציה הובטחת בראשות הממשלה עם גנץ. "הציבור הישראלי רואה היום בבני גנץ ראש ממשלה ומועמד מתאים וראוי להחליף את נתניהו – וכך גם אני", הסביר לפיד בשיחות סגורות שצוטטו ב'ידיעות אחרונות'. "אני חי עם זה בשלום ואני יכול לסמוך עליו לחלוטין כשהוא יהיה בתפקיד ראש הממשלה. זה מה שטוב למדינה וזה מה שעשיתי".

ב'מעריב' דווח כי בשיחות סגורות טענו גורמים במפלגה כי וויתור מצדו של לפיד על הסכם הרוטציה עם גנץ עשוי להעלות את המפלגה בסקרים בשניים עד שלושה מנדטים וגם בקרב מפלגות אחרות בגוש נשמעו טענות דומות. לאחרונה אמרו גורמים במפלגה המקורבים לגנץ כי הוא דורש מלפיד לוותר על הרוטציה בטענה שקשה לנהל מפלגה דו-ראשית.

בתוך כך, יו"ר ליברמן כתב כעת בפייסבוק כי, "אם ב-24 השעות הקרובות לא תקום ממשלה, זה אך ורק בגלל שמנהיגי שתי המפלגות הגדולות, הליכוד וכחול לבן, לא היו מוכנים לוותר על האגו ולא יכלו להגיע להסכמה מי יכהן ראשון כראש ממשלה ומתי תהיה הרוטציה. כל השאר זה סיפורים ותירוצים".

"לשתי המפלגות ביחד יש 65 מנדטים. הם לא צריכים שום מפלגה נוספת על מנת להקים ממשלה. חוסר הנכונות של נתניהו להפרד מהגוש החרדי-משיחי והנכונות של שלוש הרמטכ"לים להקים ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת, שהתייצבה בעימות האחרון בעזה לצד ארגון הטרור, הג'יהאד האיסלאמי, והאשימה את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה, לא היו מקובלות על ישראל ביתנו בעליל".

עוד חשף, "בימים האחרונים הופעל על "ישראל ביתנו" מסע לחצים ופיתויים כפי שאני לא זוכר מאז שהתחלתי את דרכי בפוליטיקה הישראלית. אני גאה בחבריי למפלגה. אנחנו המפלגה היחידה בארץ שמסוגלת לקבל החלטות אך ורק לטובת מדינת ישראל, ובניגוד מוחלט לאינטרסים הפוליטים והאלקטוראליים שלה. הוצע לנו כל תפקיד אפשרי בממשלה ובכנסת. כל זה רק שנסכים להכנס לממשלה צרה, בניגוד להבטחתינו לבוחר".

"מיותר לציין שדחינו את כל ההצעות האלו על הסף. גם בשל שיקולים עקרוניים אבל לא פחות בשל שיקולים מעשיים. ממשלה צרה תהיה צרה גדולה למדינת ישראל. ממשלה כזאת לא תתפקד, אלא תדמם. מפלגת "ישראל ביתנו" היתה עקבית וברורה בנושא מתחילת מערכת הבחירות ועד עתה. אמרנו שלא נצטרף לשום ממשלה צרה, כי ממשלה כזו לא תוכל להתמודד עם האתגרים הכלכליים והביטחוניים העומדים על הפרק".

"החלטות דרמטיות מחייבות הסכמה לאומית רחבה, קודם כל בכנסת, ואם באמת דואגים לאינטרס הלאומי ולא הפרטי אין מנוס אלא להקים ממשלה לאומית רחבה. אני קורא שוב לשתי המפלגות הגדולות להתעלות מעל השיקולים הפוליטיים הצרים ולהקים ממשלה אחדות לטובת עם ישראל, ולהפסיק את משחק ההאשמות הציני", דברי ליברמן.

 

"הצבעה לליברמן היא הצבעה בעד בחירות בפעם הרביעית"

3 תגובות

קשה להאמין שלפיד נכנע למרות הלחצים שהופעלו עליו. מסתבר יותר שהכל כלפי הציבור בחוץ אבל ברגע האמת ישלף הסכם שלו עם גנץ שגנץ פורש ומספר 2 שזה לפיד יכנס במקומו

ליברמן האשם המרכזי בבחירות מועד ג' וגם מועד ד' וה' ולא אף אחד אחר

כמה אתה צודק

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן