אחד יועציו הבכירים של מפקד משמרות המהפכה איים כי "אם ישראל תעשה טעות, ולו הקטנה ביותר כלפי איראן, נשטח את תל אביב לעפר מתוך לבנון". השר כץ הגיב: "הנה נחשפות פניו האמיתיות של נאסראללה כפרוקסי איראני מוחלט ולא כמגן האינטרסים של לבנון"

מורתזא גורבאני, מיועציו הבכירים של מפקד משמרות המהפכה האיראניים חוסיין סלאמי, איים אמש (שני) כי "אם ישראל תעשה טעות, ולו הקטנה ביותר כלפי איראן, נשטח את תל אביב לעפר מתוך לבנון". הדברים נאמרו בתגובה לריאיון שערך שר החוץ ישראל כץ עם העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" בוא טען כי, "לא נאפשר לאיראן לרכוש נשק גרעיני או להצטייד בו. אם זו תהיה האופציה האחרונה – נפעל צבאית".

גורבאני, שדרגתו מקבילה לדרגת אלוף בצה"ל, אמר בריאיון לסוכנות הידיעות "מיזאן" בתגובה לדבריו של ישראל כץ כי "איראן לא שואפת להחזיק בנשק גרעיני, וישראל קטנה מדי מכדי לעשות טעות איתנו". לדבריו, "האצבעות של לוחמינו נמצאות על ההדק בהוראת המנהיג העליון עלי חמינאי. אם המנהיג ייתן פקודה לתקוף את ישראל בטילים – הציונים ירימו את ידיהם וייכנעו".

ב'ווינט' דווח כי מוקדם יותר אתמול הודיע משרד החוץ האיראני כי טהרן תגיב בחריפות "לכל צעד תוקפני או טפשי" של אויביה, תוך שהוא מתייחס ישירות לאיום הישראלי: "אנו רואים באיומים מצד המשטר הישראלי סימנים לחולשתו ומאמצים להסתיר את משבר המנהיגות שהם מתמודדים איתו כעת. איראן תגן על ביטחונה הלאומי בכל הכוח".

שר החוץ ישראל כ״ץ הגיב היום לאימים הנגדיים מאיראן ואמר כי, "ברצוני לשוב ולהבהיר: לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני ואם זו תהיה האופציה האחרונה נפעל צבאית. שום איום לא ירתיע אותנו. ישראל אינה המפגינים חסרי הישע באיראן ובעיראק הנטבחים ע״י משטר האייטולות, ונדע להגיב בעוצמה על כל איום או פגיעה. ובאשר ללבנון? הנה נחשפות פניו האמיתיות של נאסראללה כפרוקסי איראני מוחלט ולא כמגן האינטרסים של לבנון".

כזכור, השר כץ אמר בריאיון לעיתון האיטלקי 'קוריירה דלה סרה' כי "הפצצה ישראלית באיראן היא אופציה". לדברי כץ, "לא נאפשר לאיראן לרכוש נשק גרעיני או להצטייד בו. אם זו תהיה האופציה האחרונה – נפעל צבאית". כץ הוסיף כי "אם איראן תחצה את הקו האדום היא תגלה חזית אחידה בין סעודיה, איחוד האמירויות וארצות הברית, שתשגר מאות טילי טומהוק לעבר טהרן".

כ"ץ הסביר כי: "הלחץ האמריקני והסנקציות אפקטיביים, אך הפעולות נגד סעודיה ונגד מתקני הנפט גורמים לנו להבין שאיראן עדיין מרגישה חזקה". לדבריו, ההרתעה היחידה היא האיום הצבאי נגד המשטר. בהמשך דבריו אמר כי "ישראל וסעודיה שיתפו פעולה יחד בנוגע לאיראן. "בזמן שבו איומי איראן נוגעים גם לישראל וגם לסעודיה, מצאנו את עצמנו עובדים יחד. אני לא יכול להיכנס לפרטים על חילופי מסרים אבל יש לנו אינטרסים משותפים".

הוא הדגיש כי "האיום של איראן הוא לא רק נגד סעודיה וישראל. אנחנו מדברים על טילים ארוכי טווח עם פוטנציאל גרעיני. זה לא סתם שגרמניה, צרפת ובריטניה פנו למזכ"ל האו"ם ואמרו שאיראן מפרה את ההסכמים. זאת התחלה של חזית רחבה נגד האיום האיראני".

שר החוץ התייחס בריאיון גם לאפשרות של קידום היחסים בין ישראל לסוריה וטען כי "הדיאלוג עם בשאר אסד לא יכול להתחדש כל עוד סוריה מאפשרת לאיראן להשתמש בשטחה נגד ישראל ונגד מדינות ערביות מתונות".