צילום: פלאש 90

בדרך לנורמליזציה? מנכ"ל משרד החוץ ביקר בחשאי בדובאי

יובל רותם הוביל השבוע משלחת בין משרדית שעסקה בהסדרת ההשתתפות הישראלית בתערוכת אקספו באיחוד האמירויות וחתם על ההסכם הרשמי להשתתפות בתערוכה העולמית. הצדדים דנו גם על האפשרות שישראלים יוכלו לטוס לאיחוד האמירויות

מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, ביקר השבוע בחשאי בדובאי כראש משלחת בין משרדית, כך פרסם היום (שלישי) המשרד. הביקור עסק בהסדרת ההשתתפות הישראלית בתערוכת האקספו 2020. רותם חתם על ההסכם הרשמי להשתתפות ישראל בתערוכה. בנוסף קיים המנכ"ל פגישות נוספות עם גורמים רשמיים.

ב'חדשות 13' דווח כי רותם הגיע לדובאי בראש משלחת שכללה גם בכירים במשרד ראש הממשלה. במהלך הביקור התקיימו שיחות עם גורמים רשמיים בממשלת איחוד האמירויות ובהנהלת האקספו לגבי הסדרת השתתפות ישראל באירוע. בעקבות הביקור וחתימת ההסכם תתחיל כבר בשבוע הבא בניית הביתן הישראלי.

הפרשן המדיני ברק רבין מציין כי בין ישראל לאיחוד האמירויות אין יחסים דיפלומטיים ואזרחים ישראלים יכולים להכנס למדינה רק באמצעות דרכון זר. בכירים במשרד החוץ הוסיפו כי במהלך השיחות עלתה גם סוגיית מתן ויזות לכניסת אזרחים ישראלים לדובאי במהלך תערוכת האקספו, אולם בשלב זה אין סיכום בנושא והמגעים בנושא נמשכים.

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר כי "השתתפותה של ישראל בתערוכה, משקפת את העלייה במעמדה של ישראל, לא רק ברמה הבין-לאומית אלא גם בקרב השחקנים המדינתיים המרכזיים באזורנו. ההשתתפות מקנה לישראל ההזדמנות יוצאת דופן להציג את יכולותיה והישגיה בתחום הטכנולוגי לצד התרבות הישראלית התוססת".

הממשלה אישרה לפני כחודש את השתתפותה של ישראל בתערוכה היוקרתית במפרץ הפרסי בהשקעה של 70 מיליון שקל – 15 מיליון מתוכם תרומה של קק"ל, חמישה מליון של הכנסת והשאר תקציבים שיתחלקו בין משרדי הממשלה השונים. מדובר על פרויקט לאומי בהובלת משרד החוץ, שהיה אחראי להבשלת האפשרות המדינית שבסופה התקבלה ההזמנה להשתתפות ישראל בתערוכה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *