צילומים: פלאש 90

גנץ לנתניהו: "תוותר על החסינות ונרכיב ממשלה": נתניהו: "תחדול מהספינים"

יממה לפיזור הכנסת: יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ קורא לנתניהו: "תודיע שלא תסתתר בחסינות, תעשה זאת כדי שנוכל למצוא פתרון ולהרכיב ממשלה". נתניהו: "קורא לך לחדול מהספינים. בוא נדון ברצינות למען הקמת ממשלת אחדות רחבה"

יממה לפיזור הכנסת: יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ פנה הערב (שלישי) שוב אל ראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו "לוותר על החסינות" כדי לאפשר הקמת ממשלת אחדות עם כחול לבן ולמנוע בחירות יקרות ומיותרות.

בסרטון שפירסם גנץ אמר: "אזרחי ישראל, נותרו קצת יותר מ-24 שעות בכדי למנוע בחירות יקרות ומיותרות. אני רוצה שתדעו שאני וחבריי בכחול לבן עושים את כל המאמצים בכדי למצוא מתווה שיביא להרכבת ממשלה מבלי שנוותר על עקרונות היסוד שבגללם נכנסנו לפוליטיקה.
אני קורא גם הערב לנתניהו, תודיע, כפי שהבטחת לפני הבחירות הקודמות, שלא תסתתר מאחורי החסינות הפרלמנטרית ותלך להגן על חפותך בבית המשפט".

גנץ הוסיף: "חשוב לי לומר, כי יש לך את הזכות המלאה להגן על עצמך אבל אסור להפוך את הכנסת לעיר מקלט. עשה זאת בכדי שנוכל למצוא פתרון ולהרכיב ממשלה. למעלה ממחצית ישראל הצביעו לכחול לבן ולליכוד, יש לנו את האפשרות והאחריות להרכיב ממשלת אחדות טובה ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: בני גנץ, אני קורא לך לחדול מהספינים. אחרי 80 ימים הגיע הזמן שיום אחד, לטובת אזרחי מדינת ישראל, נשב ונדון ברצינות למען הקמת ממשלת אחדות רחבה, זה עדיין לא מאוחר.

מוקדם יותר הונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק, התפזרות הכנסת העשרים ושתיים של חברי הכנסת אבי ניסנקורן, מכלוף מיקי זוהר, מאיר כהן, שלמה קרעי וצבי האוזר. הצעת החוק קובעת כי הכנסת העשרים ושתיים תתפזר לפני גמר כהונתה ושהבחירות לכנסת העשרים ושלוש יתקיימו ביום ו' באדר התש"ף (2 במרס 2020).

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי, "ביום י"ג בכסלו התש"ף (11 בדצמבר 2019) תסתיים התקופה שנקצבה בחוק-יסוד הממשלה לשם הרכבת ממשלה שתכהן מכוח אמון הכנסת, ותחל תקופת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש. לפי סעיף 11(ב) לחוק-יסוד, הממשלה, תקופת הבחירות לכנסת נמשכת כ-90 ימים".

"בנסיבות החריגות שנוצרו, ולאחר שתי מערכות בחירות סמוכות שבהן לא כוננה ממשלה, מוצע לפזר את הכנסת העשרים ושתיים ולקיים בחירות חדשות לכנסת העשרים ושלוש ביום ו' באדר התש"ף (2 במרס 2020), כך שתקופת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש תימשך 82 ימים במקום 90 ימים", כותבים חברי הכנסת מכחול לבן והליכוד שהגישו הצעת חוק משותפת עם תאריך בחירות מוסכם.

כזכור, יו"ר הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטיין, אמר היום כי: "מדינת ישראל מתמודדת עם מצב מאתגר. קשה להאמין שיש סיכוי להימנע מהסיבוב השלישי של הבחירות. למרבה הצער, אנחנו מצטרפים לקבוצת הדמוקרטיות הפרלמנטריות שחוו דברים כאלה. אני עדיין מקווה שאיכשהו המצב הזה, שפוגע בכלכלה, בביטחון ובחברה – יסתדר, אבל אני מסופק אם יקרה הדבר. אני חושש שבגלל המצב הפוליטי אנחנו מפספסים הזדמנויות משמעותיות".

17 תגובות

למה הוא לא גיהץ את הדגל מאוחריו.

זה כבר מהלך שנתניהו כבר לא חשב עליו,
לאט לאט כחול לבן מסנדלים אותו ורוב הציבור כבר קלט שביבי הוא האשם הבלעדי בבחירות השלשיות.

כמובן חוץ מהחרדים שהעדיין מאמינים שהוא משה רבנו דוד המלך ואפילו יותר וכל היוצא נגדו הרי כאילו הרג רבבות מישראל

זה נאיבי לחשוב שהוא יוותר על חסינות אחרי שכל הבלאגן שנתניהו עשה עד עכשיו זה כדי להגיע לקואלציה שתתן לו חסינות והוא גם ילך לבחירות רבעיות אם יצתרך.

שני תינוקות מגודלים שעל פתחו של גהנים רבים על חשבון המדינה

רק החסינות מעניינת אותך פתאום…
חביבי לפני כמה זמן רצית שיוותר על הבלוק. ועוד כמה דברים?

צדיק בסדום!!. מי יודע כמה כספים הוא מעל??!!

למה נולדה החסינות
בדיוק למען המטרה הזו
מה העבירה בחסינות

מה קרה נהיתם שמולניםם. תנוחו חמודים ביבי היה ביבי ישאר וכל הקליפות לים

אם אתה לא מאמין בחסינות, קדימה הדבר הראשון שתעשה זה לבטל את החוק שהרי ממילא אתה אומר לא לעשות בו שימוש, אבל נראה לי שאתה לא תבטל כי אולי יום אחד תצטרך את החוק הזה

ביבי וויתר על החסינות ואז…לא מוכנים לשמוע כי ביבי יתחיל בקדנציה.הן זורים חול כבר הרבה זמן.לצערי גם להם אין מה למכור חוץ מבלה בלה בלה.לפני פיתחה שח מלחמה…ולילדים לקחו את הצעצועים…אםילו הגננת הלכה הביתה

שפוי ולא ביביסט ???
שפוי ?! בטח שלא….. של נעליך …
מה עשית בחיים שלך שאתה מדבר ?
גם כן עוד גיבור מקלדת ….
באידיש אומרים נאח איינר…

יש כאן וויתורים מפליגים מצד גנץ
למשל בלוק ה55 ומי ראשון וכו' עם ביבי לא יענה להצעה כן או לא ידחה אותה בצורה מתוחכמת הוא יכנס לבעיה בעיה
גם ככה הרבה סקרים ( אם להאמין לסקרים) אמרו שהרבה חושבים שהוא גגר את המדינה לבלאגן

ביבי היה ביבי ישאר וכל הקליפות לים אמן

זה כבר מצחיק – ששקרניהו ידבר על ספינים

יש כאן אחד שקרא לעצמו עבד ה' ובאותה נשימה הכריז שהוא עבד ביבי ,
מוזר.

אסתי עם תוכלי לענות ענינית זה יהיה חשוב,
כי תגובות מתלהמות ושטחיות לא ממש משכנעות איש ( חוץ מביביסטים מקולקלים נמוכי מצח ורפי שכל)
"עוזבי ה' יהללו רשע"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *