יו"ר ישראל ביתנו במתקפה על הליכוד וכחול לבן: "שתי המפלגות הגדולות שיש להם 65 מנדטים נושאות באחריות למערכת בחירות מיותרת". עוד טען: "ח"כים של כחול לבן יוצאו מגדרם לרצות את החרדים בוועדת הכספים ובוועדת הכנסת"

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן תקף היום (רביעי) את הליכוד וכחול לבן: "השאלה הראשונה למה אנחנו הולכים לבחירות. שתי המפלגות הגדולות שיש להם 65 מנדטים נושאות באחריות למערכת בחירות מיותרת. מעבר לקרב האגו שהתנהל מי ראשון ומי שני, גם במישור המהותי, לא ליכוד ולא כחול לבן, לא רצו ממשלת אחדות. שתי המפלגות העדיפו בחירות מוקדמות".

"בליכוד מה שמעניין זה לא ממשלה רחבה ולא צרה אלא 61 בלי ישראל ביתנו, על מנת לפתור בעיות אחרות שלא קשורות לענייני מדינה. גם כחול לבן בגלל מתיחות פנימית לא רצו להקים ממשלת אחדות. הם החליטו לגרור את המדינה למערכת בחירות נוספת".

"לא פסלנו אף אחד, אבל אמרנו כי לא ניכנס בשביל כיסא, אלא בשביל להוביל שינויים בנושא הביטחון – פרשתי מתפקיד שר הביטחון, הפקירו את תושבי הדרום, ועשו ניסיון לקנות שקט בכסף קטארי. גם הנושא דת ומדינה דיברנו על תח"צ בשבת, נישואים אזרחיים וגיור. לא קיבלנו שום תשובה מספקת".

"אנחנו נאמנים לערכים שלנו ולעקרונות, לא מרמים אף אחד, שמרנו על התנהלות ממלכתית. לא הסכמנו להחליף את יור הכנסת ואת יו"ר הועדה המסדרת. לא הסכמנו לתמוך בחוק שמונע מח"כ שיש נגדו כתב אישום להרכיב ממשלה ולהיות מועמד לראשות הממשלה, לא הסכמנו לכל השינויים שניסו לעשות במחטף".

"תמכנו במתווה הנשיא למרות שהעניק יתרון לנתניהו. התנהלנו בצורה הכי אחראית. גם כחול לבן התנהלו בצורה מחפירה הם למעשה רימו את הבוחרים שלהם. ראיתי ח"כים של כחול לבן שיוצאים מגדרם לרצות את החרדים בוועדת הכספים ובוועדת הכנסת", אמר ליברמן בישיבת הסיעה.