צילום מסך: חדשות cbsn

הירי בניו ג'רזי: חשד לרקע אנטישמי – אחד היורים פרסם פוסטים אנטישמים

אירוע הירי בארה"ב: נחקר כאירוע אנטישמי, כך דווח בכלי תקשורת בארה"ב. בניו יורק טיימס פורסם כי אחד החשודים פרסם ברשתות החברתיות פוסטים בעלי תוכן אנטישמי. גם במשרד החוץ, מתגבשת ההערכה שמדובר ככל הנראה בפשע שנאה נגד יהודים

כלי תקשורת בארצות הברית מדווחים היום (ד') כי אירוע הירי אמש במרכול הכשר בג'רזי סיטי בניו ג'רזי נחקר כאירוע על רקע אנטישמי. במקביל, בניו יורק טיימס פורסם כי אחד החשודים פרסם ברשתות החברתיות פוסטים בעלי תוכן אנטישמי. גם במשרד החוץ בירושלים מתגבשת ההערכה שמדובר ככל הנראה בפשע שנאה נגד יהודים.

במהלך התקרית נהרגו שוטר ועוד שלושה אזרחים. שני החמושים חוסלו במהלך חילופי האש. עד כה אף גורם רשמי מגופי החקירה בניו ג'רזי לא אישר באופן פומבי כי האירוע אכן כוון נגד יהודים וכי הירי בוצע על רקע אנטישמי. עם זאת, ראש העיר היהודי של ג'רזי סיטי, סטיבן פולופ, אמר היום כי החשודים תכננו מראש לבצע אותו במרכול הכשר, וכי עניין זה מחזק עוד יותר את החשד שהאירוע כוון נגד יהודים. "זה ברור שהוא כיוון למקום", אמר. ראש העיר אף רמז על הרקע האנטישמי לדברים בציוצים לאורך היום. "אין מקום לשנאה ולאנטישמיות בעיר", אמר.

"סרקנו את צילומי מצלמות ההאבטחה וחשבנו שזה חשוב לעדכן את הציבור במידע", הסביר ראש העיר. "במהלך האירוע קשה היה להבין את המניע – ועדיין יש שאלות רבות לגביו. עם זאת אחרי שצפינו במצלמות האבטחה אנחנו מרגשים שאנחנו יכולים להיות די בטוחים ולומר שההתקפה כוונה כלפי המכולת הכשרה".

ראש העיר פולופ הצביע בקטע הווידאו על הרכב שככל הנראה שימש את החמושים, שעה שנע ברחובות ג'רזי סיטי. "החשוד עצר בנקודה ההיא", אמר והצביע על המרכול הכשר. "הוא פתח את הדלת ברוגע כשהוא נושא שני רובים. הוא והחשוד השני".

ג'יימס שאה, קב"ט העיר ג'רזי סיטי הסביר: "אנחנו יודעים שהאירוע החל בקרב יריות בין שוטרים והחשודים, ונמשך לתוך שטח החנות. האירוע התחיל כמתקפה על האזרחים בחנות, ואז השוטרים שלנו שהוצבו ברחוב הסמוך הגיבו מיד לרעש היריות. הם הציבו עצמם בקו האש ובגבורה. בתוך שניות, עוד שוטרים הגיעו, חילצו אותם תוך ניסיון לחתור למגע עם היורים".

במהלך היום כלי תקשורת מקומיים פרסמו את שמותיהם של שניים מארבעת ההרוגים, חברי הקהילה החסידית המקומית – משה דויטש בן 24 ובעלת המרכול לאה מינדה פרנץ, אם לשלושה. פרנץ ניהלה את המרכול יחד עם בעלה, שעזב את המקום רגעים ספורים לפני הירי והלך לתפילת מנחה בבית הכנסת השכונתי. המרכול הוא אחד מהמקומות המרכזיים של הקהילה האורתודוכסית ההולכת וגדלה בעיר, השוכנת מעבר לנהר ההאדסון ושבה חיים כ-270 אלף איש.

בתוך כך, המשטרה המקומית פרסמה את שמות החשודים בירי – דיוויד אנדרסון ופרנסין גרהאם. על פי החשד, אנדרסון היה חלק מכת של אפרו-אמריקנים שמאמינה שהם בני הגזע האפריקאי וצאצאי בני ישראל האמיתיים בעוד היהודים והשומרונים "מתחזים" שנקראת "העבריים השחורים".

קורבן נוסף הוא חוקר המשטרה ג'וזף סילס, בן 40 ואב לחמישה. זהותו של הרוג נוסף טרם ידועה. חמישה בני אדם נוספים, בהם שני שוטרים, נפצעו במהלך חילופי האש שהתפתחו בין שוטרים וכוחות מיוחדים לבין החשודים.

כתבות קשורות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן