שעות ספורות לפיזור הכנסת, במערכת הפוליטית עוקבים בדריכות אחרי הנסיונות האחרונים להקמת ממשלה: אנשי הליכוד קיבלו "דף מסרים" בינהם הוראה לתקוף את ליברמן בטענה שהצבעה לישראל ביתנו תוביל לבחירות נוספות.

במערכת הפוליטית סופרים לאחור – האם נתניהו ישלוף "קלף" מפתיע? אנשי הליכוד קיבלו "אור ירוק" לתקוף את ליברמן בטענה שבחירה בישראל ביתנו בבחירות הבאות – תוביל לעוד בחירות.

ח"כ שלמה קרעי התראיין 'לחדשות JDN' ותקף את ליברמן בחריפות: "ככה זה נראה. ליברמן, הבלופר הגדול שכל 24 שעות מכנס מסיבת עיתונאים, מספר סיפורים מפה עד להודעה חדשה, פעם משתמש בשנאה שלו נגד החרדים, פעם משתמש בכל מיני טריקים ושטיקים כאלה, אף אחד לא יודע בכלל מה הוא רוצה, גם לא חברי המפלגה שלו. אותו צריך להוציא מהמשוואה, מי שמצביע ליברמן בפעם הזאת, שיידע שהוא מצביע על המשך קיומן של מערכות בחירות במדינת ישראל".

ח"כ חילי טרופר מכחול לבן חזר הערב בריאיון 'לחדשות 12' על קריאתו של יו"ר מפלגתו בני גנץ מאתמול שנתניהו יוותר על חסינות: "יש סיכוי טוב שכן היינו מצליחים להרכיב ממשלה אם נתניהו היה מוותר על החסינות. נתניהו לא הגיע ל-61 והוציא את המדינה לעוד בחירות בפעם הקודמת בגלל החסינות. יש לי בעיה עקרונית לשבת תחת נתניהו עם כתב אישום ויהיו עוד מכשולים במשא ומתן, אבל כדי 'שניכנס לחדר צריך שנתניהו יכריז שהוא הולך להוכיח את חפותו בבית המשפט". את הריאיון סיכם בקריאה לראש הממשלה: "נתניהו, יש עוד כמה שעות. ותר על החסינות – ניכנס לחדר"‎.

יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת מיקי זוהר אמר: "בכחול לבן יודעים היטב שויתור על בקשת החסינות משמעו סופו של עידן נתניהו. לכן, אני קורא שוב לראש הממשלה: הגש את בקשת החסינות וכך נקבל אותך רגוע ושקט לעבודתך למען אזרחי ישראל ונמנע מהתקשורת ומהשמאל את החגיגות על חשבוננו. אין לי ספק שאתה תוכיח את חפותך מיד בתום כהונתך בע"ה".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן תקף מוקדם יותר את הליכוד וכחול לבן: "השאלה הראשונה למה אנחנו הולכים לבחירות. שתי המפלגות הגדולות שיש להם 65 מנדטים נושאות באחריות למערכת בחירות מיותרת. מעבר לקרב האגו שהתנהל מי ראשון ומי שני, גם במישור המהותי, לא ליכוד ולא כחול לבן, לא רצו ממשלת אחדות. שתי המפלגות העדיפו בחירות מוקדמות".

"בליכוד מה שמעניין זה לא ממשלה רחבה ולא צרה אלא 61 בלי ישראל ביתנו, על מנת לפתור בעיות אחרות שלא קשורות לענייני מדינה. גם כחול לבן בגלל מתיחות פנימית לא רצו להקים ממשלת אחדות. הם החליטו לגרור את המדינה למערכת בחירות נוספת".