יונתן סינדל / פלאש 90

נשיא המדינה על פיזור הכנסת: "אסור לנו לאבד אמון בשיטה הדמוקרטית"

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס הבוקר לפיזור הכנסת ואמר: "הדמוקרטיה הישראלית הייתה ועודנה מקור גאוותנו, ואנו יודעים, שלשיטה הדמוקרטית יש גם מחירים. אסור שנאבד את האמון בשיטה הדמוקרטית" • צפו

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר (חמישי) לפיזור הכנסת ופנה אל אזרחי ישראל בתפילה ובקשה לצמיחה מתוך הקושי והמשבר הפוליטי בימים אלה. בדבריו אל הציבור אמר הנשיא: "בתום שתי מערכות בחירות ובפתחה של מערכת בחירות שלישית, אני מאמין כי זוהי שעת מבחן גם של הציבור הישראלי שהוא אשר יכריע מיהם מנהיגיו".

"הדמוקרטיה הישראלית הייתה ועודנה מקור גאוותנו, ואנו יודעים, שלשיטה הדמוקרטית יש גם מחירים. כולי תפילה כי עומק המשבר הפוליטי הנוכחי, על השסעים שהוא חושף בקרבנו, יוביל אותנו כחברה וכמדינה להילחם לא רק עבור זכותנו לחלוק אלה על אלה – אלא גם עבור חובתנו למצוא על מה להסכים".

עוד הוסיף הנשיא: "אני יודע כי אנחנו יכולים לחיות יחד כאחים גם מתוך ההבנה שיש סוגיות שלא נסכים עליהן. אני מקווה כי מערכת בחירות זאת תהיה האחרונה לארבע השנים הקרובות. אני מאמין שימצאו בנו הכוחות הפנימיים ונדע לצמוח כאומה וכחברה מן השסע והמחלוקת המפלגים בינינו – להסכמה ועשייה לטובת כולנו".

"אל לנו לשקוע בשעה זו לייאוש או טרוניה חסרת תועלת. אסור שנאבד את האמון בשיטה הדמוקרטית וביכולת שלנו לעצב את מציאות חיינו בידינו שלנו בזכותה. כשתגיע השעה, נגיע כולנו לממש את זכותנו הדמוקרטית ונעשה זאת מתוך תקווה לעתיד טוב יותר מהר ככל האפשר עבור כולנו", דברי נשיא המדינה.

כזכור, לפנות בוקר (חמישי) מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק התפזרות הכנסת העשרים ושתיים והקדמת הבחירות, התש"ף-2019, לפיה הבחירות לכנסת ה-23 יתקיימו ביום ו' באדר התש"ף (2 במרס 2020). 94 חברי כנסת תמכו ללא מתנגדים. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע להשתתף גם הוא בהצבעה.

כמו כן אישרה המליאה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הבחירות לכנסת ה-23 (הוראות מיוחדות), ברוב של 96 תומכים מול 7 מתנגדים. המליאה אישרה מספר הסתייגויות לחוק, בהן ההסתייגות של ח"כ עודד פורר שמסמיכה את שר העבודה והרווחה באישור ועדת הכספים לקבוע את שיעור השכר שישולם לעובד שאינו אזרח ישראל שמועסק ע"י יחיד ביום הבחירות.

7 תגובות

עקשן המדינה הזאת

הוא לא עשה מספיק, נקודה
והוא לא היה לא ממלכתי ולא אובייקטיבי
אלא מוטה לכיוון ביבי
גם בעניין הנבצרות וגם בעניין מי יהיה ראשון.

נראה שהמדינה הגיעה לסוף דרכה מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו

כהוא אומר ממשלה פריטטת בין 44 לשמאל ו55 לימין זה לא לטובת ביבי בכלל

ריבלין מה אתה עושה שם? צא ולמד גמרא עשה מצוות ושמור שבת.
מה קרה לך? חזור למשפחת ריבלין עשה לך שם טוב בעליונים.

עדיין הסלוגן של מרכיבים ממשלה….

רובי איך אמרת? "אסור לנו לאבד את האימון בדמוקרטיה" איך אתה רוצה שיאבד משהו שמעולם לא היה לנו הציבור החרדי מעולם לא האמין לדמוקרטיה המטופשת ראיה לכך: המפלגה שהכי הרבה אחוזים לא מאמינים לבית המשפט זה יהדות התורה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *