הדס פרוש / Flash90

פרץ: "להקים וועדת הסכמות ולהעביר תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה"

שר החינוך רפי פרץ בפנייה לראש הממשלה נתניהו וראשי המפלגות: "יש להקים ועדת הסכמות בכנסת על מנת להעביר תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה. אסור שהמצב הפוליטי שאליו נקלענו ישבש את שגרת חייהם של תושבי המדינה"

על רקע פיזור הכנסת וההליכה לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה שיגר היום (חמישי) שר החינוך רפי פרץ, מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ בדרישה להקים ועדת הסכמות בכנסת על מנת להעביר תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה.

במכתבו כתב שר החינוך פרץ כי "אנו מצויים לקראת סוף שנת התקציב 2019, ובהיעדר ממשלה קבועה לא התקיימו דיוני התקציב לשנת 2020. המשמעות היא שמשרדי הממשלה עתידים לתפקד החל מחודש ינואר הקרוב ללא תקציב ובמתכונת של 1/12. באשר למשרד החינוך שבראשותי, אבהיר כי עולה חשש כבד שהחל מחודש ינואר יעמדו בספק או ייפגעו משמעותית פרויקטים חינוכיים ותוכניות חינוכיות."

בנוסף לראשי המפלגות, המכתב נשלח גם ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין ולשר האוצר משה כחלון. השר הציע כי תוקם ועדת הסכמות בכנסת לצורך העברת תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה השונים. "על המהלך לכלול את המשרדים החברתיים והחיוניים לתפקוד הבסיסי של האזרחים: בטחון, בריאות, חינוך, רווחה – משרדים אשר תקציבם קריטי לחייהם של אזרחי ישראל."

לסיום הביע שר החינוך תקווה שיהיה שיתוף פעולה מצד כל סיעות הכנסת בהעברת התקציבים, " בטוחני שהסיעות בכנסת מבינות את חשיבות העניין ויירתמו למהלך החשוב. יש לנו אחריות כלפי אזרחי מדינת ישראל. אסור שהמצב הפוליטי שאליו נקלענו ישבש את שגרת חייהם של תושבי המדינה."

כזכור, יו״ר ש"ס השר אריה דרעי אמר בישיבת הסיעה בתחילת השבוע כי סיעת ש"ס מתנגדת נמרצות להגדלת יחידת המימון לבחירות. לדבריו: ״אנחנו מתנגדים לכך נמרצות". דרעי הסביר כי "בתקופה של קיצוצים קשים וכואבים בתקציבי הרווחה, הבריאות, החינוך המיוחד ועוד, אסור לכנסת להגדיל את תקציב הבחירות. אסור שזה יקרה וש"ס תאבק למנוע את הגדלת יחידת המימון לבחירות".

לאחר הודעת דרעי, הצטרפו סיעות נוספות למהלך והודיעו כי הן מתנגדות להגדלת מימון המפלגות לאור הבחירות הנוספות שבפתח. מפלגת ישראל ביתנו פרסמה גם היא הודעה לפיה המפלגה, שגוררת את ישראל לבחירות כבר בפעם השלישית מתנגדת בתוקף להעלות את יחידת המימון של המפלגות. "מדובר פשוט בעושק אזרחי ישראל, באחת מהתקופות הכי קשות מבחינה תקציבית". נכתב בהודעת המפלגה. כמו כן הוסיפו כי "צפויים קיצוצים וגירעון שיפגעו בציבור הרחב ולכן הדבר האחרון שראוי כרגע זה להכניס את היד לכיס של האזרחים לטובת מפלגות כאלה ואחרות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *