צילום: אריה לייב אברמס

סקר ראשון לבחירות: כחול לבן פותחת פער מהליכוד, גוש השמאל מתחזק

על פי הסקר, גדעון סער מביא 2 מנדטים יותר לגוש הימין, אך מצניח את הליכוד ב-6 מנדטים • הבית היהודי עוברת את אחוז החסימה רק אם סער בראשות הליכוד • שאלת ההתאמה לראשות הממשלה: גנץ מפסיד לנתניהו באחוז, ומנצח את סער ב-14%

מסקר ראשון שפורסם ב'חדשות 12' אחרי פיזור הכנסת עולה כי גושן הימין-חרדים נחלש במנדט ל-54 לעומת גוש המרכז-שמאל-ערבים שעולה במנדט ל-58, ליברמן נותר ללא שינוי עם 8 מנדטים. מנגד, אם גדעון סער עומד בראש הליכוד, המפלגה אמנם צונחת ב-6 מנדטים, אך גוש הימין עולה ל-56 בעקבות העברת הבית היהודי-האיחוד הלאומי את אחוז החסימה.

על פי הסקר, אם הבחירות היו מתקיימות היום, כחול לבן מובילה עם 35 מנדטים, הליכוד עם 32, הרשימה המשותפת 13, ישראל ביתנו 8, ש"ס 8, יהדות התורה 8, הימין החדש 6, העבודה-גשר 5, המחנה הדמוקרטי 5. הביתה היהודי-האיחוד הלאומי וכן עוצמה יהודית לא עוברות את אחוז החסימה, לעומת 5 מנדטים בריצה משותפת.

הסקר סדק גם איך תיראה המפה הפוליטית במקרה וגדעון סער יעמוד בראשות הליכוד, כחול לבן ללא שינוי עם 35, הליכוד צונחת ל-26,
הרשימה המשותפת 13, הימין החדש מרוויחה שלושה מנדטים ועולה ל-9, ש"ס ויהדות התורה ללא שינוי עם 8, ישראל ביתנו יורדת במנדט ל-7, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי ללא שינוי עם 5, והבית היהודי-האיחוד הלאומי עוברות את אחוז החסימה ומקבלות 5 מנדטים. עוצמה יהודית עם 2.1%.

הסקר של מכון 'מדגם' בדק גם את ההתאמה לראשות הממשלה, וראש הממשלה בנימין נתניהו עם 38%, לעומת יו"ר כחול לבן ח"כ שזוכה ל-37%, אף אחד מהם 19%, לא יודע 6%. כשגנץ מול גדעון סער הוא זועה ל-36 אחוז, לעומת סער שמקבל 22% בלבד, אף אחד מהם 30%, לא יודע 12%.

 

גנץ במתקפה על נתניהו: "הושטתי לך יד של פיוס ואתה רצית חסינות" • צפו

5 תגובות

יש אדם אחד בארץ שמאמין שאלו תהיינה תוצאות האמת?

שעוצמה והאיחוד לא יעיזו לרוץ לבד
וכן זהות
לנער אותם מהיסוד
שיבינו מה מונח על כתפיהם
ואיזה אסון הם ממיטים על עצמם ועל כולם

לא חושב אדם נורמלי לא אמור להאמין ל:
סקר-שקר

יש מי שחושב עדין שהבחירות תליות בנו אנו עושים רק השתדלות עפי מה שהורנו!

מי שמאמין לא מפחד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *