צילום: גילי יערי / Flash90     

"זמן למעשים": באיחוד הלאומי דורשים לערוך פריימריז למפלגה מאוחדת

הנהלת מפלגת האיחוד הלאומי התכנסה אמש בתל אביב, והסמיכה את יו"ר המפלגה השר בצלאל סמוטריץ' לקדם את קידום הפריימריז לראשות ולרשימה מאוחדת. מנכ"ל המפלגה יהודה ולד: "הציבור מאס בפוליטיקה, הגיע הזמן למעשים"

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

הנהלת מפלגת האיחוד הלאומי התכנסה אתמול (חמישי) בערב בתל אביב. בכנס דנו סביב שאלת הפריימריז לראשות ולרשימת מפלגה ציונית דתית מאוחדת. יו"ר המפלגה שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' סקר את האפשרויות הפוליטיות הנמצאות על הפרק ואת מתווה מיזוג המפלגות שמובילה האיחוד הלאומי.

בסיום הכינוס, הסמיכה ההנהלה את הנהגת המפלגה בראשות השר בצלאל סמוטרי'ץ לקדם מתווה של אחדות בציונות הדתית יחד עם עריכת בחירות דמוקרטיות ליו"ר ולרשימה לכנסת של המפלגה המאוחדת.

מרכז המפלגה יכונס ביום חמישי הבא – בהנחה שעד אז יסוכם מתווה האיחוד בין המפלגות וניתן יהיה להניח אותו לדיון ואישור במרכז המפלגה ולצאת לקמפיין הבחירות כשהציונות הדתית מאוחדת וחזקה מבלי לבזבז זמן מיותר.

יהודה ולד מנכ"ל המפלגה הוסיף: "הציבור מאס בפוליטיקה הקטנה ומהצהרות ריקות מתוכן, הגיע הזמן למעשים. יש לנו אחריות כשליחי ציבור לאחד את הציונות הדתית ולהחזיר את בוחריה הביתה. אני מקווה ששאר חברינו במפלגות השונות יצטרפו אלינו לבשורה הגדולה".

כזכור, אמש דווח ב'וואלה' כי לקראת הבחירות לכנסת ה-23 נפגשו יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' ויו"ר הימין החדש ח"כ איילת שקד בתל אביב ודנו בקידום פריימריז פתוחים להקמת רשימה אחת גדולה בציונות הדתית שתתמודד בבחירות הקרובות.

המהלך נרקם בניגוד לעמדתו של יו"ר הבית היהודי, רפי פרץ. גורמים בכירים בבית היהודי, מפלגתו של פרץ צוטטו באתר אומרים: "נראה שכל הרצון שלהם (שקד סמוטריץ) ללכת לפריימריז פתוחים נועד בשביל להדיח את הרב פרץ ואת הבית היהודי מהנהגת הציונות הדתית".

באפשרות זו תומך גם יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר, אמש אמרו במפלגתו כי היא "תפעל גם בבחירות האלו על מנת ליצור חיבורים פוליטיים בשביל לעבור את אחוז החסימה ולהגדיל את כוחו של גוש הימין, בדיוק כפי שפעלה לאיחודים בשתי מערכות הבחירות הקודמות". במפלגה הוסיפו כי "בזכות החיבור עם עוצמה יהודית, איחוד מפלגות הימין עברה את אחוז החסימה בסיבוב הראשון, וכך בכוונתנו לפעול גם עכשיו לאור המצב המסוכן אשר מסתמן בציונות הדתית".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן