תומר נויברג / Flash90

פייגלין: מפלגת זהות לא תתמודד בבחירות הקרובות

יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין הודיע כי לא יתמודד לבחירות לכנסת הבאה : "זהות לא תתמודד במועד ג'. במרחב הפוליטי אין כיום קשב לבשורתה. היא תהדהד את חזונה מחוצה לו, ותשוב להתמודד כשהחברה תבשיל לשינוי"

חבר הכנסת לשעבר ויו"ר מפלגת זהות משה פייגלין מפזר את הערפל סביב עתידו הפוליטי והודיע הבוקר (שישי) כי מפלגתו לא תתמודד שוב בבחירות הקרובות.

בפוסט ארוך שפירסם כתב פייגלין: כי "במרחב הפוליטי אין כיום קשב לבשורתה. היא תהדהד את חזונה מחוצה לו, ותשוב להתמודד כשהחברה הישראלית תבשיל לשינוי". בנוסף הכחיש שהצטרף לליכוד וכתב: "זהות מעולם לא הצטרפה לליכוד, כפי שהושמצה ושום נספח סודי לא צורף להסכם עם נתניהו. ההיפך הוא הנכון על אף שנתניהו מאוד רצה בכך, ועל אף שהצטרפות שכזו היתה מוחקת באחת את כל חובות המפלגה, דחיתי את ההצעה הזו על הסף כדי לשמור על עצמאותה של זהות ועל יכולתה להוסיף ולבשר את בשורתה.

פייגלין התייחס לכשלון של זהות בבחירות מועד א' וכתב: "אינני מאשים איש מלבד את עצמי. התלהבתי, רצתי קדימה מהר מדי עשיתי כמה טעויות קשות – ואולי, אחרי ככלות הכל, מלבד אשמתי שלי, החברה הישראלית פשוט לא בשלה עדיין למהפכה שהציע זהות. לתהליכי עומק נדרש זמן כדי להבשיל".

בהמשך אמר פייגלין כי זהות לא תתמודד בבחירות הקרובות: "אין זה סוד שבימין מעוניינים שזהות תרוץ בבלוק טכני כזה או אחר, כגורם שיספוג קולות מליברמן, הדברים נאמרים גלויות בתקשורת וייתכן ובאמת תעמוד בפנינו אפשרות שכזו. מועלות גם אפשרויות של ריצה כזו או אחרת במסגרת הציונות הדתית. אבל כיום אני מבין שמן הפוזיציה הזו, הפוזיציה שמשועבדת למרחב הישן והמשתק של ימין ושמאל, קולה של זהות לא ישמע. אולי אהיה חבר כנסת- אבל בשורתה של זהות תגווע".

פייגלין הדגיש: "זהות חייבת לרוץ בעצמה, אסור לה לחבור לשום מפלגה ואם כרגע היא לא מסוגלת לעשות זאת- היא חייבת להמתין, לפעול כתנועה רעיונית, לייצר קשב מחודש לרעיונותיה ולבנות מחדש את המרחב הנכון לבשורתה – את מרחב הזהות. אל תדאגו- ההזדמנות לממש את רעיונותינו בפוליטיקה – בו תבוא. כי המציאות הישראלית לא קופאת על שמריה".

 

הבטחה לשר: פייגלין חתם עם נתניהו על הסכם פרישה של מפלגת 'זהות'

2 תגובות

הפוסט שלו מאד אמיתי וכנה, ומשקף ראיה ריאלית ומפוקחת של המציאות. הוא הפתיע אותי לטובה משום שהוא וכל אלו שבטוחים בצדקת דרכם (המטורללת) בד"כ רצים באמוק אל התהום

שאין כסף מוצאים את המילים הנכונות בשביל לטפוס אנשים שיחשבו דברים טובים בשביל העתיד שתרוץ שוב

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *