צפון קוריאה קיימה "ניסוי משמעותי" באתר שיגור הלוויינים בסוהאה שלטענת ארצות הברית, צפון קוריאה הבטיחה לסגור. בהודעה של פיונגיאנג לאחר הניסוי, לא נמסר איזה טיל שוגר, אך פירסמה אזהרה לארה"ב. "מטרת הניסוי להעצים את ההרתעה הגרעינית שלנו"

צפון קוריאה קיימה הבוקר (שבת) "ניסוי משמעותי" באתר שיגור טילים לטווח ארוך – כך הודיעה סוכנות הידיעות הרשמית של המדינה המסוגרת. בהודעה של פיונגיאנג לאחר הניסוי, לא נמסר איזה טיל שוגר – אך פורסמה אזהרה מפורשת לכיוונה של ארה"ב: "מטרת הניסוי – להעצים את ההרתעה הגרעינית שלנו".

הניסוי בוצע באתר שיגור הלוויינים בסוהאה, שטח ניסוי טילים שלטענת ארצות הברית, צפון קוריאה הבטיחה לסגור. סוכנות הידיעות הרשמית במדינה דיווחה כי הניסוי שבוצע מהווה "מבחן חשוב מאוד", וכי הניסוי הוכתר בהצלחה, אך לא צוין מה נבדק.

בשבוע שעבר הודיע שגריר קוריאה הצפונית לאו"ם כי נושא פירוז ארצו מנשק גרעיני ירד משולחן המשא והמתן עם האמריקנים. יומיים לפני כן, שיגר צבא קוריאה הצפונית שני טילים מחופה המזרחי של המדינה. לפי הערכות ביפן, טילים אלה היו בליסטיים, מן הסוג שלפי החלטת מועצת הביטחון של האו"ם – נאסר על קוריאה הצפונית לשגר.

מספר שעות לאחר ההודעה הרשמית על הניסוי הצבאי אמר נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כי מקבילו הצפון קוריאני, קים ג'ונג און, מעמיד את עצמו בסכנה "לאבד את הכל" אם ימשיך בגישתו התוקפנית. טראמפ כתב אז בחשבון הטוויטר שלו כי "קים ג'ונג און חכם מדי ויש לו הרבה מה להפסיד. למעשה, הוא יכול להפסיד הכל. הוא חתם מולי על הסכם חזק שעוסק בפירוק מנשק גרעיני כשנפגשנו בסינגפור".

המשא ומתן בין וושינגטון לפיונגיאנג נקלע למבוי סתום מאז הפסגה השנייה בין הנשיא דונלד טראמפ למנהיג קים ג'ונג און בפברואר האחרון בווייטנאם, שהסתיימה בלי עסקה. פיונגיאנג נתנה לוושינגטון זמן עד סוף השנה להציג לה הצעה חדשה שתכלול ויתורים חדשים, או שתשנה את גישתה בשיחות. קוריאה הצפונית נתונה תחת עיצומים בין־לאומיים בגלל תוכניותיה לפתח נשק גרעיני וטילים בליסטיים. בשיחות בהאנוי, דרישתה המרכזית של פיונגיאנג הייתה הסרתם.