ראש המוסד. צילום:מרים אלסטר / Flash90

דיווח: המוסד סייע בסיכול שורת פיגועים בדנמרק

המוסד הישראלי סייע למשטרה הדנית ולשירותי הביון בדנמרק להביא לסיכול שורת פיגועים שתוכננו לצאת את הפועל וסוכלו ברגע האחרון, במבצע שהתרחש בימים האחרונים עצרו המשטרה ושירותי הביון של דנמרק 21 פעילי טרור בקופנהגן ובשורה של ערים במדינה

המוסד הישראלי סייע למשטרה הדנית ולשירותי הביון בדנמרק להביא לסיכול שורת פיגועים שתוכננו לצאת את הפועל וסוכלו ברגע האחרון, כך דווח הערב 'בחדשות 12'. במבצע שהתרחש בימים האחרונים עצרו המשטרה ושירותי הביון של דנמרק 21 פעילי טרור בקופנהגן ובשורה של ערים במדינה, מדובר בפעילים שנעצרו בדירות מסתור רגע לפני שהוציאו אל הפועל גל של פיגועי טרור.

משטרת דנמרק הודיעה השבוע כי עצרה היום כ-20 בני אדם בשורה של פשיטות ברחבי המדינה בעקבות החשד שהולכת ונרקמת מתקפת טרור איסלאמיסטית. לפי הודעת המשטרה, החשודים שנעצרו ניסו להשיג חומרי נפץ וכלי נשק.

בסוף 2018 הותר לפירסום כי המוסד שעומד מאחורי המידע שהועבר לדנמרק ושבדיה שסייע בסיכול פיגוע איראני בשטחה, גורם מדיני אמר שבשל הגברת המאמץ למנוע פגיעה במוסדות יהודיים וישראליים "עולה ברשת" מידע רב, שבמקרה זה איפשר לסכל את הפגיעה המתוכננת שלא הייתה קשורה דווקא למטרות ישראליות או יהודיות. על פי הערכות, המידע הישראלי שהועבר לדנים עצר את חוליית המתנקשים בשלב מתקדם ובכליה נתפסו חומרי נפץ.

פעם האחרונה שבה אירע פיגוע איסלאמי על אדמת דנמרק הייתה ב-2015, כשמחבל ירה למוות בשני בני אדם, בהם הישראלי דן אוזן, שמנע ממנו לפרוץ לבית כנסת במרכז קופנהגן. המחבל חוסל אז בקרב יריות. שישה שוטרים נפצעו בפיגוע ההוא.

אף שפיגועי טרור איסלאמיסטיים הם דבר נדיר בדנמרק, הרשויות הדניות סיכלו כבר כמה מתקפות טרור בשנים האחרונות, בכלל זה מתקפת נקמה בעקבות הפרסום בשנת 2005 של 12 קריקטורות שבמרכז הנביא מוחמד.

5 תגובות

ועדיין מדינות אירופה ( לא כולם) נגד ישראל. אין להם הכרת הטוב

צריך לשים את הנביא מוחמד בתוך מרכאות כפולות

צריך לשים אותו בתוך קרני פרה

יוסי כהן לראשות הממשלה

צריך לשים אותו בקונכיה של חילזון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *