ח"כ גדעון סער שהודיע שיתמודד על ראשות הליכוד קורא הערב לראש הממשלה בנימין נתניהו לבוא לעימות מולו: "אני חושב שמגיע לחברי הליכוד לשמוע גם תוכן. כמו שמקובל בארה"ב בוא נלך לשני עימותים, אני אתאים את עצמי ללוח הזמנים של נתניהו"

הפריימריז בליכוד: בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער התייחס הערב (מצא"ש) לפריימריז בליכוד וקרא לעימות פוליטי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נגדו הוא יתמודד בפריימריז בעוד כשבועיים.

"אני חושב שמגיע לחברי הליכוד לשמוע גם תוכן – מה כל אחד מציע בנושאי רצועת עזה, על הרפורמות הבריאותיות והחברתיות", המשיך חבר הכנסת. "אני חושב שזה הוגן כמו שזה קורה בכל העולם המערבי, אני אתאים את עצמי ללוח הזמנים של נתניהו", אמר סער בראיון 'לחדשות 13'.

סער התייחס גם לבחירות הפנימיות במפלגתו ולהשפעתן על הבחירות הכלליות. לדבריו, "יש כבר שישה סקרים שאומרים שאני מגדיל את גוש הימין – נתניהו לא יכול להביא קולות מהגוש השני. ללא התחדשות ושינוי נגיע לאופוזיציה. תוצאות הפריימריז בליכוד יקבעו מה יקרה בבחירות הכלליות במרץ".

כמו כן, נתן את דעתו על כתבי האישום נגד ראש הממשלה ואם הוא צריך לפרוש. לטענתו, "העניין העקרוני נקבע על ידי חוק, שקובע את האיזון הערכי. הוא נותן ערך לבחירת הציבור מול התובע הכללי. עם כל הקושי זו ההחלטה של המחוקק ואי אפשר לקבוע נורמה אחרת לגבי נתניהו".

ח"כ דוד ביטן התייחס לדבריו של גדעון סער ואמר בראיון 'לחדשות 13': "הטענות של סער נגד נתניהו הן אותן טענות של כחול לבן" והוסיף כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יודח, "המפלגה תאבד עשרה מנדטים".

"אני התנגדתי לפריימריז כי ראיתי לאן זה יוביל. כחול לבן רוצים שנתניהו ירד מהבמה", אמר ביטן. "מה שעושה גדעון סער – משרת את השמאל. פריימריז צריך לשרת מטרה, היום לא צריך בחירות פנימיות, כי זה רק גורם נזק".

ביטן התייחס גם לפלונטר הפוליטי, ולקראת מערכת הבחירות הבאה אמר כי "אני לא יודע בשביל מה מצביעים לליברמן – פעמיים הוא עמד באמצע ומנע ממשלה". כמו כן, חבר הכנסת התייחס לסוגיה שבה התבקש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להכריע, והיא אם נתניהו יכול להרכיב ממשלה. לדברי ביטן, "אם היועץ יפסול את ראש הממשלה – תהיה רעידת אדמה פוליטית".

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב יחד עם שרים וחברי כנסת מהליכוד לכנס תמיכה שנערך בביתה של ח"כ קטי שטרית בבית שמש. בין המשתתפים היו שר החוץ ישראל כץ ושרת התרבות מירי רגב, שאליהם הצטרפו ראשי ערים, ראשי סניפים ופעילים מרכזיים בליכוד.