רונן צור, יועצו האסטרטגי של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר היום כי מנהיגי כחול לבן אינם אנטי חרדים וכי קיים רצון להגיע להבנות עם הציבור החרדי. על נתניהו: "רוב הציבור בישראל מאס במצב הקיים ורוצה לראות מנהיגות שמטפלת בו"

במערכת הפוליטית החלו להתכונן במרץ רב למערכת הבחירות הבאה, תוך שימת דגש על חידוד המסרים אותם הם מנסים להעביר לציבור. רונן צור, יועצו האסטרטגי של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, התראיין היום (ראשון) בתכניתה של ענת דוידוב ב-103FM ונתן פרטים נוספים על קווי הקמפיין העתידי של מפלגת 'כחול לבן'. "לא צריך להמציא מועמד מחדש, צריך להדגיש דברים שונים משהיו במערכות הבחירות השונות. מערכת בחירות צריכה להיות מעניינת כדי שתייצר גירויים. אם ממשיכים אותו הדבר, זה לא מעניין אנשים", אמר צור.

במענה לשאלה האם צפוי שינוי ביחס כלפי החרדים, השיב צור "זו נקודה מצוינת. לא באמת השתנה משהו. הדגש שניתן על כך שמנהיגי כחול לבן הם לא אנטי חרדיים זה באמת כך. לא בני גנץ ולא יאיר לפיד ראו עצמם כאנטי חרדים. יש רצון להגיע להבנות עם האוכלוסייה החרדית, כך שכל אחד ישמור על מנהגיו מבלי לפגוע באחרים. בשנים האחרונות, גם מנהיגי הציבור החרדי מבינים את העניין הזה, ומגיעים להסדרים. יש תחבורה ציבורית בשבת שהיקפה הולך ומתרחב, כפי שיש גם עבודות הכרחיות שפועלות בשבת".

בהתייחסות לגבי האופן בו נתניהו צריך לצאת לקמפיין אמר "נתניהו נמצא במלכוד. רוב הציבור בישראל מאס במצב הקיים ורוצה לראות מנהיגות שמטפלת בו, ולא בעניינים המשפטיים של נתניהו. נתניהו צריך לשכנע את הציבור שהוא יוכל גם לנהל משפט, גם להיות מוטרד בענייניו האישיים, כולל איום של הליכה לכלא באשמת שוחד, וגם העובדה שהאיש בן 70 – לא מפריעים לו לנהל מדינה. כל אדם בישראל יגיד לך שזה בלתי אפשרי".

עוד נשאל רונן צור האם הפעם ישמעו את קולו של גנץ יותר בתקשורת או שינסו להוזיזו מקדמת קמפיין המפלגה, "לפי הפידבקים שאנחנו מקבלים, גנץ כבר נכנס לתפקיד המנהיג הלאומי. אני חושב שגם ברמה הפוליטית, יש לו מיומנות גבוהה מאוד. הייתי עם גנץ כשהשקנו את קמפיין הבחירות, והדבר הבולט בו היה 'קמפיין השתיקה'. לדבר יותר מדי לא מבטא מנהיגות. צריך לדבר כשיש מה לומר. חלק מהתפקיד של מנהיג הוא לדבר לעניין".