יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תוקף הבוקר את כחול לבן וטוען כי המפלגה משתפת פעולה עם החרדים לקראת הבחירות, ליברמן הביא ציטוטים מהחכי"ם החרדים שפירגנו לכחול לבן ואמר: "ש דיל סגור ביניהן להקמת קואליציה לאחר הבחירות הבאות"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הבוקר (שני) את כחול לבן וטען כי הם משתפים פעולה עם המפלגות החרדיות, ושיש בינהם דיל סגור להקמת ממשלה לאחר הבחירות הבאות.

בפוסט שפירסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב ליברמן: "דברי ההספד של הח"כים החרדים על נתניהו ביום פיזור הכנסת ולאחר מכן, וחילופי השבחים בין כחול לבן למפלגות החרדיות לא מותירים מקום לספק, יש דיל סגור ביניהן להקמת קואליציה לאחר הבחירות הבאות".

"הסימנים לכך נראו באופן ברור בחודשים האחרונים, כאשר ראשי כחול לבן יצאו מגדרם כדי לשמור על משה גפני כיו"ר ועדת הכספים, ותמכו ללא סייג בהעברת כספים קואליציונים למוסדות של ש"ס ויהדות התורה, בניגוד לעמדת "ישראל ביתנו". לזה נוסיף את דבריהם של ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה: "גנץ הוא שותף פוליטי ראוי" ודרעי ברדיו קול חי: "כחול לבן היו מוכנים לתת לנו הכל".

והוסיף: "העדות המובהקת לכך שגוש החרדים נתניהו התפרק וקם גוש החרדים-גנץ היא ההצהרה מאתמול של כחול לבן שצוטטה על ידי יובל קרני בידיעות אחרונות: "לא ננהל קמפיין אנטי חרדי ננהל מו"מ עם החרדים תוך כדי הקמפיין", ודבריו של ח"כ אלעזר שטרן ברדיו ירושלים: "המילה חילונית הייתה נכונה לאותו זמן זה היה נכון בתוך הקמפיין, אבל אני חושב שמה שקובע זה לא סלוגן זמני, מה שקובע זה המצע של המפלגה".

זו אותה מפלגה שהבטיחה לבוחריה לפני הבחירות האחרונות להקים ממשלת אחדות חילונית, שתפעל נגד הכפייה הדתית, והמבין יבין, סיים ליברמן.

כזכור, רונן צור, יועצו האסטרטגי של יו"ר כחול לבן, אמר אמש בראיון 'לרדיו 103': "הדגש שניתן על כך שמנהיגי כחול לבן הם לא אנטי חרדיים זה באמת כך. לא בני גנץ ולא יאיר לפיד ראו עצמם כאנטי חרדים. יש רצון להגיע להבנות עם האוכלוסייה החרדית, כך שכל אחד ישמור על מנהגיו מבלי לפגוע באחרים. בשנים האחרונות, גם מנהיגי הציבור החרדי מבינים את העניין הזה, ומגיעים להסדרים. יש תחבורה ציבורית בשבת שהיקפה הולך ומתרחב, כפי שיש גם עבודות הכרחיות שפועלות בשבת".

על פי גורמים בצוות הקמפיין של כחול לבן שצוטטו 'בידיעות אחרונות' במפלגה מתכוונים לחזור על המסר המרכזי שלהם מהבחירות הקודמות, כי יקימו ממשלת אחדות ליברלית עם הליכוד, אולם הם לא יחזרו על הביטוי "ממשלת אחדות חילונית". לטענת הגורמים, הביטוי ממשלת אחדות חילונית פגע בציבור החרדי שבחלקו הסכים להצטרף לממשלה בראשות גנץ, אולם הסתייג מהביטוי "ממשלה חילונית".

גם ח"כ יזהר שי אמר בראיון ל'JDN' כי הוא לא אהב את הסלוגן של כחול לבן במערכת הבחירות האחרונות "ממשלת אחדות חילונית" והביעה תקווה כי הפעם ירוצו עם סלוגן אחר.