הדס פרוש / פלאש 90

ליברמן: "יש דיל סגור בין כחול לבן לחרדים להקמת קואליציה"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תוקף הבוקר את כחול לבן וטוען כי המפלגה משתפת פעולה עם החרדים לקראת הבחירות, ליברמן הביא ציטוטים מהחכי"ם החרדים שפירגנו לכחול לבן ואמר: "ש דיל סגור ביניהן להקמת קואליציה לאחר הבחירות הבאות"

כתבות נוספות בנושא:

הרמב"ם היומי • הלכות איסורי מזבח פרק ה' • צפו
סוף סוף זה קורה: במוצ"ש הקרוב - ישראל עוברת לשעון חורף
"מוסיפה חטא על פשע": סמוטריץ' חושף את השיטה של איילת שקד
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • מתמודדים עם בעיה רפואית? מגיע לכם כסף! / מתמודדים עם מגבלה נפשית? מגיע לכם כסף!

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הבוקר (שני) את כחול לבן וטען כי הם משתפים פעולה עם המפלגות החרדיות, ושיש בינהם דיל סגור להקמת ממשלה לאחר הבחירות הבאות.

בפוסט שפירסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב ליברמן: "דברי ההספד של הח"כים החרדים על נתניהו ביום פיזור הכנסת ולאחר מכן, וחילופי השבחים בין כחול לבן למפלגות החרדיות לא מותירים מקום לספק, יש דיל סגור ביניהן להקמת קואליציה לאחר הבחירות הבאות".

"הסימנים לכך נראו באופן ברור בחודשים האחרונים, כאשר ראשי כחול לבן יצאו מגדרם כדי לשמור על משה גפני כיו"ר ועדת הכספים, ותמכו ללא סייג בהעברת כספים קואליציונים למוסדות של ש"ס ויהדות התורה, בניגוד לעמדת "ישראל ביתנו". לזה נוסיף את דבריהם של ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה: "גנץ הוא שותף פוליטי ראוי" ודרעי ברדיו קול חי: "כחול לבן היו מוכנים לתת לנו הכל".

והוסיף: "העדות המובהקת לכך שגוש החרדים נתניהו התפרק וקם גוש החרדים-גנץ היא ההצהרה מאתמול של כחול לבן שצוטטה על ידי יובל קרני בידיעות אחרונות: "לא ננהל קמפיין אנטי חרדי ננהל מו"מ עם החרדים תוך כדי הקמפיין", ודבריו של ח"כ אלעזר שטרן ברדיו ירושלים: "המילה חילונית הייתה נכונה לאותו זמן זה היה נכון בתוך הקמפיין, אבל אני חושב שמה שקובע זה לא סלוגן זמני, מה שקובע זה המצע של המפלגה".

זו אותה מפלגה שהבטיחה לבוחריה לפני הבחירות האחרונות להקים ממשלת אחדות חילונית, שתפעל נגד הכפייה הדתית, והמבין יבין, סיים ליברמן.

כזכור, רונן צור, יועצו האסטרטגי של יו"ר כחול לבן, אמר אמש בראיון 'לרדיו 103': "הדגש שניתן על כך שמנהיגי כחול לבן הם לא אנטי חרדיים זה באמת כך. לא בני גנץ ולא יאיר לפיד ראו עצמם כאנטי חרדים. יש רצון להגיע להבנות עם האוכלוסייה החרדית, כך שכל אחד ישמור על מנהגיו מבלי לפגוע באחרים. בשנים האחרונות, גם מנהיגי הציבור החרדי מבינים את העניין הזה, ומגיעים להסדרים. יש תחבורה ציבורית בשבת שהיקפה הולך ומתרחב, כפי שיש גם עבודות הכרחיות שפועלות בשבת".

על פי גורמים בצוות הקמפיין של כחול לבן שצוטטו 'בידיעות אחרונות' במפלגה מתכוונים לחזור על המסר המרכזי שלהם מהבחירות הקודמות, כי יקימו ממשלת אחדות ליברלית עם הליכוד, אולם הם לא יחזרו על הביטוי "ממשלת אחדות חילונית". לטענת הגורמים, הביטוי ממשלת אחדות חילונית פגע בציבור החרדי שבחלקו הסכים להצטרף לממשלה בראשות גנץ, אולם הסתייג מהביטוי "ממשלה חילונית".

גם ח"כ יזהר שי אמר בראיון ל'JDN' כי הוא לא אהב את הסלוגן של כחול לבן במערכת הבחירות האחרונות "ממשלת אחדות חילונית" והביעה תקווה כי הפעם ירוצו עם סלוגן אחר.

כתבות קשורות

הרמב"ם היומי • הלכות איסורי מזבח פרק ה' • צפו
סוף סוף זה קורה: במוצ"ש הקרוב - ישראל עוברת לשעון חורף
"מוסיפה חטא על פשע": סמוטריץ' חושף את השיטה של איילת שקד
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
אלקין חושף: מה היה בשקית שהחזיק בעת פגישת פוטין-בנט?
האדמו"ר מויז'ניץ בדאבוס שווייץ • תיעוד
שדרות: כך הצליחו הגנבים הבדואים לגנוב את הכספומט • צפו
תיעוד: החתונה הגדולה ביותר בתולדות איחוד האמירויות
הושלמה בניית האוהל על מצבת הרה"ק רבי אהרן מקופין זי"ע
מזכ"ל סבא"א: "חוששים שאיראן תשיג יכולות גרעיניות דומות לצפון קוריאה"
התלמידים מתל אביב התברכו אצל גדולי ישראל בבני ברק • גלריה
האדמו"ר מצאנז זוועהיל נשא דרשה בישיבה קטנה צאנז קלויזענבורג בורו פארק
מבחן וחלוקת פרסים למאות ילדי רשת מוסדות החינוך של מרכז חסידי ויז'ניץ
האדמו''ר מרחמסטריווקא בקידוש לבנה בעיה"ק צפת
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
פרויקטור הקורונה מזהיר: "הופעת הזן יכולה להביא לגל נוסף"
"מי אתם ימניים שעוד קונים את הדו-פרצופיות של שקד": עימות סוער ברשת
הסקר שמתסיס את מפלגת הליכוד: מי היורש של נתניהו?

9 תגובות

 1. לברמן עוכר ישראל השיכור האומלל והמסוכן . אם זה נכון נפיל את ש"ס ויהדות התורה . אוי לכם מיום הדין לא תהתפתות אחר אתנן זונה ומחר כלב . המדיח בדרך ואתם תבכו על זה . או שאינכם מאמינים כלל בביאת מלך המשיח . אל תתחברו לשונאי ישראל אנשי סדום ועמורה ..אנו החרדים נפיל אתכם אם תעיזו .. שיילכו להם שונאי ישראל מתעתעים בכם כמו הס"מ בעצמו .. ראו הוזהרתם . תמכנו בגלל האמת ולא תתנו לשקר לגנוב את דעתכם המבולבלת

 2. אם כל מה שליברמן אומר הוא נכון ואז jdn צריך להעלות תמונה מתאימה, אז בבקשה גם כשהוא מדבר על חרדים סחטנים או מסית בצורה כלשהיא תעלו איזו קריקטורה אנטישמית כמו חרדי עם אף ארוך או משהו

 3. ליברמן בלחץ מכחול לבן שיבלעו אותם ומנסה לבנות את הקמפין האנטי החרדי הבא אבל בינתים הסקרים של ליברמן די חלשים

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו