ח"כ עופר שלח מכחול לבן טוען הבוקר כי בגוש הימין שוקלים את המשך התמיכה בנתניהו: "גם בתוך מה שמכונה הבלוק יש חרטה על ההליכה העיוורת הזו אחרי האינטרסים של אדם שגורר את מדינת ישראל לשלוש מערכות בחירות בתוך שנה"

בכיר כחול לבן ח"כ עופר שלח אומר הבוקר (שני) כי נתניהו רוצה להמשיך עם השיתוק הפוליטי ובגוש הימין שוקלים את המשך התמיכה בו. "גם בימין מבינים שזה לא יכול להימשך כך".

בראיון 'לרשת ב' אמר שלח: "אנחנו מכירים ואנחנו מדברים עם כולם – אני יודע שגם בתוך מה שמכונה הבלוק יש חרטה על ההליכה העיוורת הזו אחרי האינטרסים של אדם אחד שגורר את מדינת ישראל לשלוש מערכות בחירות בתוך שנה – ואת המערכת שמשרתת אותנו לשיתוק של שנה וחצי".

שלח הוסיף וטען כי ההכרה ש"זה לא יכול להימשך כך" רווחת בגוש הימין, לצד ההבנה שנתניהו רוצה שהמצב הנוכחי יימשך "מכיוון שזה מסייע לו להתחמק מאימת המשפט". לדבריו, "ההכרה הזו מחלחלת גם בתוך מה שמכונה הגוש ואני מקווה שתוצאות הבחירות יהיו כאלה שיאפשרו לנו לצרף גם מפלגות מתוך הגוש הזה בסופו של דבר לממשלה ציונית רחבה ככל האפשר ומשמעותית ככל האפשר".

שלח דחה את הדיווחים על צירופה של לבני למפלגת כחול לבן ואמר: "לא רוצה להתייחס לשום דבר ספציפי, יש שמועות שמופצות על ידי מפיצי שמועות. כחול לבן באופן בסיסי תרוץ באותו הרכב, באותה רשימה. אולי יהיו קצת שינויים פנימיים שנועדו לסדר חורים ברשימה. אני לא חושב שיהיו שינויים מאז'וריים".

בתוך כך, גם ח"כ ישראל אייכלר התייחס לאפשרות לפירוק הבלוק: "עד היום בכל פעם שהיתה איזשהי אפשרות לנתניהו להקים ממשלה, הלכנו איתו גם בבלוק ה-55. אבל אם נתרסק והציבור לא יבוא לקלפיות וגוש הימין יתפרק, אי אפשר לדעת מה יקרה", את הדברים אמר בראיון 'לקול ברמה'.

כזכור, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף את כחול לבן וטען כי הם משתפים פעולה עם המפלגות החרדיות, ושיש בינהם דיל סגור להקמת ממשלה לאחר הבחירות הבאות.

בפוסט שפירסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב ליברמן: "דברי ההספד של הח"כים החרדים על נתניהו ביום פיזור הכנסת ולאחר מכן, וחילופי השבחים בין כחול לבן למפלגות החרדיות לא מותירים מקום לספק, יש דיל סגור ביניהן להקמת קואליציה לאחר הבחירות הבאות".