הרוחות סוערים במר"צ לקראת אישור הקפאת הרשימה לראשות ולרשימת המפלגה, גורמים במפלגה טוענים כי ההסכם עם המחנה הדמוקרטי נחתם לקדנציה אחת בלבד וכעת הם דורשים לשפר את מיקומם בטענה: "סתיו שפיר והמחנה הדמוקרטי לא נתן את התוצאות המקוות"

במרצ סוערות הרוחות לקראת ועידת המפלגה שתתכנס ביום ראשון כדי לאשר את המשך כהונתו של היו"ר ח"כ ניצן הורוביץ ולהקפיא את רשימת מרצ לכנסת ה-23, כשברקע בכירים במפלגה קוראים לפתוח מחדש את ההסכם עם הרשימה הירוקה וישראל דמוקרטית.

גורמים בכירים במרצ שצוטטו 'במעריב' הדגישו כי ההסכם שהביא להקמת המחנה הדמוקרטי נחתם לקדנציה אחת בלבד וכעת הם דורשים לשפר את מיקומם של אנשי מרצ ברשימה. "החיבור עם סתיו שפיר והמחנה הדמוקרטי לא נתן את התוצאות המקוות. חברי כנסת מצוינים של מרצ נותרו מחוץ לכנסת ומרצ נותרה גם ללא חבר כנסת ערבי מכהן", אמרו אמש במפלגה.

ח"כ סתיו שפיר, יו"ר המפלגה הירוקה, אמרה בתגובה ל"גורמים חסרי השם והזהות במרצ": "אין לי כוונה להיגרר לקרב בוץ של פוליטיקאים שמתעקשים להפוך את השמאל לשמורה של דינוזאורים על סף הכחדה, הקמתי את המחנה הדמוקרטי יחד עם שותפיי בידיעה שבלעדיו מרצ לא עוברת את אחוז החסימה ונתניהו מקבל מספיק מנדטים להרכבת ממשלה. מי שעוצרים חיבור גדול עם העבודה זה אותם עסקנים במרצ שמפחדים על מקומותיהם, אני ממשיכה לקרוא לחיבור גדול שיהפוך את המחנה שלנו למפלגה הדמוקרטית הישראלית, ומציעה לערוך פריימריז פתוחים במחנה ולשאול את הציבור את מי הוא מעדיף שיובילו אותו".

כזכור, אמש דווח כי ועידת מרצ תתכנס ביום ראשון כדי לאשר את המשך כהונתו של ניצן הורוביץ כיו"ר מרצ לבחירות הבאות והקפאת רשימת מרצ כפי שהתמודדה בבחירות הקודמות. לפי חוקת המפלגה יש לערוך פריימריז לראשות ולרשימה לפני כל בחירות, אך בימים האחרונים קיים יו"ר המפלגה ניצן הורביץ שיחות עם ח"כ תמר זנדברג ששקלה להתמודד מולו, והשניים הסכימו כי טובת המפלגה מחייבת להימנע מבחירות יקרות ומיותרות.

בהמשך, לאחר אישור הרשימה בוועידה, יחלו נציגי מרצ במשא ומתן מול ח"כ סתיו שפיר, מהמפלגה הירוקה, וח"כ יאיר גולן, מישראל דמוקרטית של אהוד ברק, על המשך הריצה המשותפת במסגרת המחנה הדמוקרטי. זאת במקביל ללחץ בשמאל על איחוד בין המחנה הדמוקרטי למפלגת העבודה לריצה משותפת בבחירות הבאות, כאשר שתי המפלגות קרובות היום לפי הסקרים לאחוז החסימה.