מרים אלסטר / FLASH90

נציב שירות המדינה נגד המינוי של אוחנה: "יערער את התפקוד בפרקליטות"

אחרי המינוי של פרקליטת מחוז המרכז לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה, ניצב שירות המדינה פרופסר דניאל הרשקוביץ שולח מכתב לאוחנה: "היא עומדת בתנאי הסף למינוי, איך אינה בכירה מספיק, וזה עלול לערער את תפקוד הפרקליטות"

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, שלח היום (שלישי) מכתב לשר המשפטים אמיר אוחנה בעקבות מינויה של עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג לממלאת מקום פרקליט המדינה, ולדבריו, היא עומדת בתנאי הסף למינוי, אך אינה בכירה מספיק. "כמשנה לפרקליטת מחוז היא לא נמנית על הדרג הבכיר בהיררכיה הארגונית, דבר שעלול לערער את תפקודה התקין של הפרקליטות". הנציב הרשקוביץ חזר על עמדתו לפיה "לעת הזאת יש להטיל את התפקיד האמור על עובד מדינה בדרג הבכיר ביותר בפרקליטות המוסכם על היועץ המשפטי לממשלה".

כזכור, שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע הבוקר על מינוי אורלי בן-ארי גינזברג כמ"מ פרקליט המדינה, במקום שי ניצן שסיים את תפקידו. בן ארי-גינזברג משמשת כיום כמשנה לפרקליטת מחוז מרכז. "אין לי ספק שאורלי תפעל לשימור כל הראוי לשמור, ותתרום לחיזוק אמון הציבור במערכת הכל-כך חשובה הזו", אמר אוחנה. ההחלטה התקבלה בניגוד לעמדת היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, שהביע תמיכה בשלמה (מומי) למברגר, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים.

אמש שלח נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, מכתב ליועמ"ש ולשר המשפטים , ובו הזכיר להם כי הסתיימה כהונתו של פרקליט המדינה שי ניצן, וציין כי הם טרם התייעצו עימו בעניין המועמד להחלפתו – כפי שקובע החוק. הרשקוביץ כתב כי עם השגת הסכמה על מועמד בין היועמ"ש לאוחנה, הוא ידון באפשרות מינויו, והוסיף: "מקווה שזה יקרה מהר".

בתגובה, ענה לו שר המשפטים כי "לא קיימת חובת היוועצות עם היועמ"ש בעניין המועמדים", והוסיף: "המועמדים ידועים גם לך. אם יש לך מניעה לגבי אחד מהם – תגיד לי".

היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כבר לפני כמה חודשים לאוחנה שממשלת מעבר לא יכולה למנות פרקליט מדינה קבוע. אוחנה קיבל זאת והחליט למנות ממלא מקום עם פרישתו של ניצן. הוא מסתמך על חוק שירות המדינה, שקובע כי אם מתעורר צורך למנות ממלא מקום לפרקליט המדינה, מי שאחראי לעשות זאת הוא "השר שעם משרדו נמנית המשרה". במקרה הזה – שר המשפטים.

בתחילת החודש, היועמ"ש הודיע כי המועמד המועדף עליו למלא את מקומו של שי ניצן הוא המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, למברגר. גם בתוך הפרקליטות נחשב למברגר למועמד המוביל למלא את מקומו של ניצן, לפחות עד למינוי מחליף קבוע.

2 תגובות

הנה עוד אחד מהאליטה שרוצה להמשיך לכפות עלינו את הדיטטורה שלה. אל תטעו לגבי הכיפה

הנה עוד דיקטטור.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן