Hadas Parush/Flash90

דיווח: בכחול לבן החליטו לדחות את תחילת קמפיין הבחירות בחודש

בכחול לבן החליטו להמתין עם העלאה רשמית של קמפיין הבחירות של המפלגה ובחודש הקרוב לא צפוי הקמפיין להתחיל, למעט אירועים נקודתיים. השיקולים להחלטה: הרצון למקד את תקציב הקמפיין בתקופה קצרה יותר, וההבנה שהציבור עייף ואין לו קשב

כתבות נוספות בנושא:

עלייה משמעותית: 60% מתביעות לשון הרע שהוגשו ב-2021 לבתי המשפט - התקבלו
בריאות לעשירים בלבד: פי 10 יותר מכשירי האקמו לנפש בת"א מבצפון
רוחות מלחמה באירופה: ביידן שוקל לשלוח אלפי חיילים; משפחות הדיפלומטים יעזבו
נתניהו יהיה העד המרכזי בפרשת הצוללות; עו"ד טוען: מי יסתבך בפרשה?
 • 48 יתומים מחכים רק לכם!

  תוכן מקודם

 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

 • נערה חרדית משתפת: "מבחוץ הייתי רגילה, מבפנים מרוסקת"

  תוכן מקודם

בכחול לבן החליטו להמתין עם העלאה רשמית של קמפיין הבחירות של המפלגה , כך דווח ב'כאן חדשות'. על פי הדיווח, במפלגה החליטו שלפחות בחודש הקרוב לא צפוי הקמפיין להתחיל, למעט אירועים נקודתיים. השיקולים מאחורי ההחלטה הם שניים: הרצון למקד את תקציב הקמפיין בתקופה קצרה יותר, וההבנה שהציבור עייף ממערכות הבחירות ואין לו קשב.

למרות זאת, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ מסייר היום ברמת הגולן יחד עם ראש המועצה האזורית גולן חיים רוקח וחברי הכנסת צבי האוזר, ע'דיר מריח, יזהר שי ואורלי פרומן, כשהוא מתכוון לקיים הצהרה פתוחה לתקשורת בתצפית עמק הבכא. "נמצא בסיור בגולן ושומע על מעצר עשרות פעילי הטרור של החזית העממית, ביניהם החוליה שתכננה את רצח רנה שנרב זכרונה לברכה. פעולה חשובה של השב׳׳כ וצה׳׳ל במאבק הבלתי פוסק נגד הטרור", צייץ גנץ לפני זמן קצר..

כזכור, גורמים בצוות הקמפיין של כחול לבן שצוטטו 'בידיעות אחרונות' אומרים כי במפלגה מתכוונים לחזור על המסר המרכזי שלהם מהבחירות הקודמות, כי יקימו ממשלת אחדות ליברלית עם הליכוד, אולם הם לא יחזרו על הביטוי "ממשלת אחדות חילונית". לטענת הגורמים, הביטוי ממשלת אחדות חילונית פגע בציבור החרדי שבחלקו הסכים להצטרף לממשלה בראשות גנץ, אולם הסתייג מהביטוי. "ממשלה חילונית".

אחת המטרות של קמפיין כחול לבן היא לפתח שיח עם המפלגות החרדיות, אשר היו מחויבות במו"מ הקואליציוני האחרון לגוש הימין חרדי ולנתניהו. בכירים במפלגה, ובהם המועמד לראשות הממשלה בני גנץ, מתכוונים לנהל מגעים ושיחות עם המפלגות החרדיות תוך כדי קמפיין הבחירות ולנסות להגיע לשיח על שיתוף פעולה לאחר הבחירות. בכחול לבן מעריכים כי לאחר הוויתור על הרוטציה של מספר 2 במפלגה, ח"כ יאיר לפיד, ראשי המפלגות החרדיות כבר לא יחרימו שותפות שלהם בממשלה שבה חבר לפיד.

רונן צור, יועצו האסטרטגי של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נתן השבוע בראיון ל'רדיו 103' פרטים נוספים על קווי הקמפיין העתידי של מפלגת 'כחול לבן'. "לא צריך להמציא מועמד מחדש, צריך להדגיש דברים שונים משהיו במערכות הבחירות השונות. מערכת בחירות צריכה להיות מעניינת כדי שתייצר גירויים. אם ממשיכים אותו הדבר, זה לא מעניין אנשים", אמר צור.

במענה לשאלה האם צפוי שינוי ביחס כלפי החרדים, השיב צור "זו נקודה מצוינת. לא באמת השתנה משהו. הדגש שניתן על כך שמנהיגי כחול לבן הם לא אנטי חרדיים זה באמת כך. לא בני גנץ ולא יאיר לפיד ראו עצמם כאנטי חרדים. יש רצון להגיע להבנות עם האוכלוסייה החרדית, כך שכל אחד ישמור על מנהגיו מבלי לפגוע באחרים. בשנים האחרונות, גם מנהיגי הציבור החרדי מבינים את העניין הזה, ומגיעים להסדרים. יש תחבורה ציבורית בשבת שהיקפה הולך ומתרחב, כפי שיש גם עבודות הכרחיות שפועלות בשבת".

בהתייחסות לגבי האופן בו נתניהו צריך לצאת לקמפיין אמר "נתניהו נמצא במלכוד. רוב הציבור בישראל מאס במצב הקיים ורוצה לראות מנהיגות שמטפלת בו, ולא בעניינים המשפטיים של נתניהו. נתניהו צריך לשכנע את הציבור שהוא יוכל גם לנהל משפט, גם להיות מוטרד בענייניו האישיים, כולל איום של הליכה לכלא באשמת שוחד, וגם העובדה שהאיש בן 70 – לא מפריעים לו לנהל מדינה. כל אדם בישראל יגיד לך שזה בלתי אפשרי".

עוד נשאל רונן צור האם הפעם ישמעו את קולו של גנץ יותר בתקשורת או שינסו להוזיזו מקדמת קמפיין המפלגה, "לפי הפידבקים שאנחנו מקבלים, גנץ כבר נכנס לתפקיד המנהיג הלאומי. אני חושב שגם ברמה הפוליטית, יש לו מיומנות גבוהה מאוד. הייתי עם גנץ כשהשקנו את קמפיין הבחירות, והדבר הבולט בו היה 'קמפיין השתיקה'. לדבר יותר מדי לא מבטא מנהיגות. צריך לדבר כשיש מה לומר. חלק מהתפקיד של מנהיג הוא לדבר לעניין".

הכתבות המעניינות ביותר

הרמב"ם היומי • הלכות שגגות פרק ח' • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ב בשבט ה'תשפ"ב
גזירת המעונות: מעוז לשרה - "כיצד תמנעי אפליית ילדים של משפחות לומדי תורה?"
"מגוחך; המקום היחיד במדינת ישראל שסגור לפעילויות הוא כנסת ישראל"
הסופה 'אלפיס' בדרך: השלג ייערם בירושלים והסביבה, אך ייעלם במהירות
עיריית נוף הגליל מובילה בחיזוק מוסדות חינוך בפני רעידות אדמה
זקן הפוסקים תקף בחריפות את הממשלה: "מלאך המוות מנהל מלחמה גדולה" • צפו
"רשעים": דונלד טראמפ זועם בעקבות זימון בתו היהודייה להעיד נגדו
החיסון הרביעי יעיל פי שלושה בהגנה ממחלה קשה לעומת השלישי
תיעוד הזוי: החיות קפאו מגל הקור הקיצוני בטורקיה • צפו
אסור לנו להתעלם: ארבעה עשר יתומים זועקים ומתחננים ללחם
משה קליין בסינגל קליפ חדש: "בואי בשלום"
תיעוד מקסדת השוטר: כך נעצר המחבל בתוך המרכול • צפו
"רשיון להרוג נערי גבעות": התיק נגד השוטרים מהרג אהוביה סנדק ייסגר
הטקס יצא משליטה: מכות בפרלמנט בעת השבעת הנשיא • צפו
מרהיב: ריקוד הזרזירים לפני הנחיתה לשנת הלילה
הדירוג המלא של 'פורבס': אלו הישראלים הכי עשירים בעולם

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture