מפלגת נעם החלה לבחון בימים האחרונים אפשרות להתמודדות בפריימריז העתידים לרשימה המאוחדת של הציונות הדתית. במידה ובנעם יחליטו להצטרף למהלך בכוונתם לבקש את תמיכתם של כ-40,000 התומכים אשר חתמו על תמיכתם במפלגה

במפלגות הציונות הדתית שוקלים לקיים פריימריז פתוחים למפלגה, אבל גם חוששים, וזאת בעקבות הקולות הנשמעים בימים האחרונים מכיוון מפלגת עוצמה יהודית ומפלגת נעם כי ברצונם להתמודד גם כן בפריימריז הפתוחים לרשימת ימין מאוחדת, גורמים בציונות הדתית חוששים שנציגי המפלגות הללו יזכו בפריימריז כאלה בייצוג גדול, כזה שאינו מבטא את כוחן האמיתי.

מפגת 'נועם' הוציאה הודעה וכתבה כי "מפלגת נעם החלה לבחון בימים האחרונים אפשרות להתמודדות בפריימריז העתידים לרשימה המאוחדת של הציונות הדתית. במידה ובנעם יחליטו להצטרף למהלך בכוונתם לבקש את תמיכתם של כ-40,000 התומכים, אשר חתמו על תמיכה במפלגה בבחירות האחרונות, ברשימת המועמדים שנעם תציג לפריימריז. אם המהלך אכן יבשיל, ריבוי המתפקדים צפוי להציב את מועמדיה של נעם במקומות גבוהיים ברשימה המאוחדת שתקום. ציבור תומכי נעם הינו ציבור גדול ומגובש אשר מאמין בערכי הציונות הדתית, ובדגלים שנעם מרימה".

עוד נכתב בהודעת מפלגת 'נעם': "נזכיר כי בימים אלו מתנהל דיון בציונות הדתית לגבי קיום פריימריז לרשימה מאוחדת, שתכלול בתוכה נציגים מכלל המגזרים המגוונים המרכיבים אותה".

הודעה זו מגיעה לאחר תקופה שמפלגת נעם החלה לבחון אפשרות להתמודדות בפריימריז בציונות הדתית. למפלגה מאגר תומכים של כ-40 אלף תומכים – כמות שצפויה למצב את המפלגה במקומות הראשונים ברשימה מאוחדת אפשרית שתקום.

מנגד בעוצמה יהודית טוענים כי בצלאל סמוטריץ' ואיילת שקד הודיעו למארגני הפריימריז כי לעת עתה הם אינם מתכוונים להשתתף בפריימריז פתוחים ובכך סתמו את הגולל לרעיון הפריימריז. כפי שזה נראה כרגע לא עומדים להתקיים פריימריז בציונות הדתית.

עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית אמר: "יש להצטער שרעיון הפריימריז נופל. אני סבור שהיה נכון לפתוח את השורות ולתת לציבור להחליט. מדובר במהלך שהיה גורם לסחף רב, והיה מביא להצלחת הימין. לכן דווקא עכשיו אני קורא לכל הגורמים לשבת עוד הלילה בחדר סגור ולסגור על ריצה ברשימה משותפת לכנסת. כולנו חייבים לגלות אחריות – גורל ארץ ישראל ועם ישראל מונח על הכף".