Flash90

סער: "כל מה שקרה בהאג הוא כישלון של המדיניות הישראלית"

ח"כ גדעון סער התייחס הבוקר להחלטת בין הדין הבינלאומי בהאג ואמר: "תראו לאן מוביל כל השיתוק שמגיע מהאג. כל שקרא בהאג הוא כישלון של המדיניות הישראלית שלא הפעילה שום מנופים שיכלה להפעיל על הרשות הפלסטינית ב-2015"
 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

ארבע ימים לפריימריז בליכוד: ח"כ גדעון סער התייחס הבוקר (ראשון) בראיון 'לרדיו 103' להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג נגד ישראל: "תראו לאן מוביל כל השיתוק שמגיע מהאג. כל שקרא בהאג הוא כישלון של המדיניות הישראלית שלא הפעילה שום מנופים שיכלה להפעיל על הרשות הפלסטינית ב-2015. זה מראה את אוזלת היד בכל החידלון מול ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C".

"מי שמפחד מהאג לא יוכל לקבוע את עתיד יהודה ושומרון כפי שאנחנו במחנה הלאומי רוצים. ברור שצריך לפנות את חאן אל אחמר. הפלסטינים רוצים להשתלט על שטח ולצערי במשך כל השנים האחרונות לא נעשה דבר כדי לבלום את זה. לא בחאן אל אחמר ולא בכל המרחב. ראיתי שהשר בנט מתכון לקחת את הנושא הזה לידיים, ואני מקווה שיחול שינוי", דבריו של סער.

סער טען כי הרקורד המוכח שלו הוא ימין יותר מנתניהו ואמר: "הצבעתי נגד ההתנתקות בכל ההצבעות והפלתי את חוק יישום ההתנתקות בוועדת החוקה. דבר שעורר גם את זעמו של ראש הממשלה. אני הייתי היחיד שסירב להיות חבר ממשלה ערב ההתנתקות. לכן הרקורד שלי חזק. אני בניגוד לאחרים מעולם לא תמכתי בפינוי יישובים. העמדות שלי ברורות. שכתוב ההיסטורה מוכיח את מה שטענתי, שלנתניהו יש שופרות שהאמת לא מעניינת אותם".

"בניגוד לדעה הרווחת, הליכודניקים חושבים בתבונה, מנתחים את המצב ומבינים שחייבים לעשות שינוי. זה שאוהבים ומכבדים את נתניהו ואת פועלו לא סותר את העובדה שמיום ליום יותר ויותר חברי ליכוד מבינים שחייבים שינוי כדי לא להסתכן באובדן השלטון בבחירות במרץ", אמר סער.

בנוסף התייחס למחיקת אלפי שמות של חברי הליכוד מרשימת המתפקדים ואמר כי אלפי שמעות נגרעו מהרשימה רק כי הביעו בו תמיכה, "יש מאבק בכל הקשור לטוהר הבחירות. קורים דברים מטורפים. בכל מערכות הבחירות של הליכוד בעשור האחרון היה ניתן להצביע מכל אתר ברחבי הארץ. הדבר הזה הביא לכך ששיעור ההשתתפות גדל. כעת בבחירות שמתקיימות במהלך חופשת חנוכה הוחלט כלל חדש – שכל אחד יכול להצביע רק במקום מגוריו. הדבר הזה לבדו פוגע. אני בעד לאפשר לכמה שיותר חברי ליכוד להשתתף בהצבעה. למה לקפח בכוונה תחילה?".

לשאלת המראיין ופעיל הימין ינון מגל איך זה להיות מחובק על ידי התקשורת, השיב סער: "אני לא מחובק על ידי התקשורת. אתה וחבריך כמקהלה מהללים את המסרים של נתניהו. גם בריאיון הזה. נתניהו הוא האדם שיש לו הכי הרבה שופרות בתקשורת. אני לא הלכתי לעשות עסקאות עם מו"ל 'ידיעות אחרונות'. את ההחלטה היחידה שקיבלתי כשר פנים פגעה באינטרסים של קבוצת ידיעות. בואו נפריד את הרטוריקה מהאמת. לביבי יש את המערכת הכי חזקה בארץ בתקשורת וברשתות החבריות. הוא מוביל במספר השופרות. לי אין".

מוקדם יותר התייחס השר ישראל כץ לקרב בליכוד על ראשות הרשימה: "ההתקפות של סער על נתניהו מזכירות את כחול לבן יותר מאשר ויכוח פנימי בליכוד", המשיך שר החוץ. "הוא לא הבין את היקף התמיכה בנתניהו, הוא עשה טעות פוליטית. אני לא רואה הנאה גדולה בלהיות מובס בדרך להתמודדות עתידית. יש המון ביקורת על מה שעשה. הוא בעצם חובר לקבוצת אנטי-ביבי", את הדברים אמר בראיון 'לרשת ב'.

ח"כ גדעון סער השיב לדברי כ"ץ, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "לפני מספר ימים אמרתי בחאן אל אחמר כי לא הובאה סיבה מדוע הפינוי מתעכב. היום גילינו מה הסיבה: ממשלת ישראל פוחדת מהאג. זה גם מבהיר את אוזלת היד מול ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C בשנים האחרונות. נדרש שינוי ונעשה אותו בעוד ארבעה ימים כדי להאבק על עתיד יהודה ושומרון במעשים ולא בדיבורים".

כתבות קשורות

מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר
בשל מזג האוויר: חברת השמל מבקשת מהלקוחות החרדיים להקדים את ההכנות
חופשת קיץ במוזיאון גוש קטיף בירושלים - 50 אחוז הנחה לקוראי jdn
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת ראה • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל

6 תגובות

 1. אתה צודק אבל הבעיה שלפי איך שאתה מציג את תוכניותך אתהתעצבן עוד יותר את בית הדין הבינלאומי בהאג אז אל תמכור לי תותים מספיק ביבי מכר לנו תותים בהבטחות שווא עלפירוק עזה לפני היותו ראש ממשלה

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן