דוד כהן / Flash90

הח"כים ניצלו: לא ייערכו פריימריז לרשימת הליכוד לכנסת הבאה

בית הדין של המפלגה הפך את החלטתו הקודמת, שחייבה את המפלגה לערוך בחירות מקדימות לרשימה. זאת, לאחר שיו"ר מרכז הליכוד כץ דרש דיון בהרכב מורחב, שבמהלכו הציג את הקשיים הלוגיסטיים והעלויות הכלכליות הכרוכים בהליך
 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "תעזרו שיהיה לנו אוכל" בקשתו המזעזעת של יענקי

  תוכן מקודם

בית הדין של הליכוד קבע היום (שני) כי לא יתקיימו פריימריז לרשימת הליכוד לכנסת הבאה, ובכך הפך את החלטתו הקודמת שחייבה את המפלגה לערוך בחירות מקדימות לרשימה. בשבוע שעבר, בית הדין קבע כי החלטת מרכז הליכוד מתחילת החודש על הקפאת הרשימה מנוגדת לחוקת הליכוד והורה לקיים פריימריז, אך יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ דרש דיון בהרכב מורחב כדי להפוך את ההחלטה, ובית הדין קיבל את העתירה והפך את ההחלטה.

במהלך הדיון, כץ הציג את הקשיים הלוגיסטיים שבהיערכות לקיום פריימריז לרשימה עד מועד סגירת הרשימות באמצע ינואר, וכן את העלויות הכלכליות הכבדות שמוערכות בכ-20 אלף שקלים מקופת המדינה והמפלגה. לעמדת כץ הצטרף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיוצג בדיון על ידי היועץ המשפטי של הליכוד עו"ד אבי הלוי, וגם ארבעה ח"כים מהליכוד – קרן ברק, אופיר כץ, שלמה קרעי וקטי שטרית, שיוצגו על ידי עורך דין גיא בוסי.

בתוך כך, בליכוד הודיעו כי בעקבות המזג האוויר הסוער הצפוי ליום חמישי הקרוב בו יערכו הפריימריז לראשות הליכוד, ועדת הבחירות אישרה את הארכת פרק זמן ההצבעה בפריימריז ביום חמישי – מהשעה 09:00 עד השעה 23:00.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף לעתירה לבית הדין של הליכוד, הדורשת לבטל את הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לכנסת. בפנייה מטעמו לבית הדין של הליכוד נכתב כי ההחלטה לבטל את הפריימריז היא "טובה לתנועה". מהליכוד נמסר כי "כפי שסוכם מראש וכפי שהחליט מרכז הליכוד, ראש הממשלה נתניהו הצטרף לעתירה לביטול הפריימריז לרשימת הליכוד".

ב'חדשות 12' דווח כי עו"ד אבי הלוי, היועץ המשפטי של הליכוד, פנה לבית הדין בשם נתניהו, תנועת הליכוד כולה, יו"ר המרכז ח"כ חיים כץ, ועדת החוקה של הליכוד וגם בשם ועדת הבחירות של המפלגה. הלוי ביקש מבית הדין לקיים דיון נוסף – ולבטל את ההחלטה שחייבה בחירות נוספות לרשימת המפלגה. מספר חברי כנסת נוספים ביקשו להצטרף לעתירה – ציפי חוטובלי, דוד ביטחון, אופיר כץ, שלמה קרעי, קטרי שטרית וקרן ברק.

כתבות קשורות

שכניו של בנט עתרו לבג"ץ: "העדפת נוחות בלתי מוגבלת של רה"מ"
מזכירות הליכוד אישרה: זה העונש של מי שפרש מהמפלגה או הצטרף לבנט
"התליין מטהרן": ראיסי הושבע לנשיאות איראן והצהיר: "לא מעוניינים בנשק גרעיני"
מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר

2 תגובות

 1. ממה אתה מפחד ביבי השקרן הרי כבר שיחדת את כל המערכת ומי שלא העיז לקחת כסף הפכת אותו לאויב האנושות וכל מקהלת העיזים הביביסטיות צועקת אחריך "בוגדבוגדבוגד שמאלןשמאלןבוגד".

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן