בית המשפט העליון ברוסיה. צילום: ויקפדיה

נעמה יששכר מתכוונת לערער על החלטת בית המשפט ברוסיה

המאבק המשפטי למען שחרורה של הצעירה הישראלית נמשך: אחרי שבית המשפט המחוזי דחה את ערעורה וקבע שהעונש שנגזר עליה - 7.5 שנות מאסר - לא ישונה, ביקשה יששכר מאמה לפנות לערכאה גבוהה יותר ולערער שוב

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

לאחר שבית המשפט ברוסיה דחה את הערעור שהגישו עורכי דינה של נעמה יששכר על העונש של 7.5 שנות המאסר שנגזרו עליה, משפחתה מתכוונת לערער על הפסיקה שוב לערכאה נוספת.

פרקליטה של יששכר, עו"ד ואדים קלובגנט, ציין כי המליץ למשפחה לא לוותר על הגשת הערעור, בראיון 'למעריב' אמר:"אנחנו, צוות ההגנה של נעמה, המלצנו למשפחתה לא לוותר ולהגיש ערעור לערכאה העליונה על ההחלטה האחרונה של בית המשפט שדחה את הערעור שלנו. המשפחה דנה באפשרות זאת וטרם קיבלה החלטה".

במהלך ביקור של יפה יששכר היום בכלא הרוסי, היא פגשה את בתה וסיפרה לה על האפשרויות שעומדות בפניהן. במסגרת השיחה שניהלו השתיים, חרף רצונם של יתר בני משפחת יישכר שלא להמשיך ולנהל את המאבק במישור המשפטי, אמרה נעמה לאמה: "אני לא אוותר, גם אם אנחנו לא מאמינים במערכת המשפט, אם אני לא מערערת זה כאילו אני מודה באשמה".

המשך מאבקם של משפחת יששכר והפעילים למען שחרורה של נעמה כולל כעת שני חלקים: ראשית, עתירה לערכאת ביניים – בין בית המשפט המחוזי לעליון. במרכזה של דרך פעולה זו, שכרוכה בעלות גבוהה ודורשת גיוס משאבים כלכליים, עומדת התקווה לשכנע להצליח ולהפוך את החלטת בית המשפט המחוזי – ולהביא לשחרורה.

אפשרות נוספת שנבחנת בפן המשפטי היא פנייה לבית הדין הבין-לאומי לזכויות אדם בשטרסבורג שבצרפת. שם, מקווים המשפחה והפעילים, יעלה עניינה של נעמה על סדר היום הבין-לאומי, והדבר יוביל ללחץ שיופעל על הממשל הרוסי לקראת שחרור אפשרי.

כזכור, בית המשפט ברוסיה דחה בסופ"ש האחרון את ערעורה של נעמה יששכר, הכלואה בכלא הרוסי זה שמונה חודשים לאחר שנידונה לשבע וחצי שנות מאסר באשמת הברחת סמים, והיא תמשיך לרצות את 7.5 שנות המאסר שהוטלו עליה.

לאחר ההחלטה שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם אמה של נעמה יששכר בטלפון ואמר לה: "חרף האכזבה מהחלטת בית המשפט – אני לא מוותר. אמשיך לפעול בכל דרך כדי להשיב את נעמה הביתה".

גורם מדיני אמר: כי שחרור של הצעירה הישראלית נעמה יששכר תלוי כעת רק בנשיא רוסיה ולדימיר פוטין. אותו גורם אמר כי לאחר שבית המשפט במוסקווה דחה את ערעורה של יששכר, הנתיב המשפטי חסום כעת, ומי שיכול לחון אותה הוא הנשיא הרוסי, את הדברים אמר 'לכאן חדשות'.

עוד אמר הגורם כי קיימת תקווה שלקראת הביקור של פוטין בישראל ב-23 בינואר, או במהלכו, תהיה הכרזה בעניינה של הצעירה הכלואה ברוסיה בגין הברחת סמים. עם זאת, הגורם הדגיש: אנחנו ממשיכים לפעול מול הרוסים – אך אין וודאות שתהיה חנינה כזאת.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן