מפגיני BDS. ויקיפדיה

דאגה בארה"ב: "עלייה בפעילות BDS בקמפוסים"

דאגה בארה"ב בעקבות עליה בפעילות של BDS בקמפוסים: סטודנטים יהודים מעידים, "מי שבעד ישראל - כולל אנשי שמאל - מוגדר מיד כרוצח ילדים" • השר ארדן: "במקום סביבה בטוחה - הקמפוסים הפכו למנגנון השתקה"

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

שיא חדש בפגיעות של אנטישמיות בקמפוסים בארה"ב. בחודשים האחרונים הולכים ומתרבים דיווחים של סטודנטים יהודים ממכללות ואוניברסיטאות שונות כי גורמים פרו־פלשתיניים ואנטישמיים פוגעים בהם. הסיבה: אי הסתייגותם ממדינת ישראל, כך פורסם הבוקר 'בישראל היום'.

על פי מידע שנאסף במשרד לנושאים אסטרטגיים, הממונה על המאבק במתקפת החרם, "היום נוצר מצב של 'אשמה דרך אסוציאציה' כלפי כל סטודנט יהודי באשר הוא, שנתפס כאוהד את מדינת ישראל ובשל כך ראוי לנידוי".

כך למשל, סטודנט בשם בלייק פלייטון פרסם ב"ניו יורק טיימס" כיצד הותקף בידי חבריו לקמפוס רק משום שהביע הזדהות עם ישראל. "אני שמאלני, ויהודי. ועדיין אני מותקף כ'תומך אפרטהייד ו'רוצח ילדים' משום שאני ציוני ותומך ישראל". עדויות דומות רבות הגיעו ממוסדות נוספים בכל ארה"ב. במשרד לנושאים אסטרטגיים אומרים כי "מדובר בתחילת מגמה, בעיקר בקמפוסים הפרוגרסיביים. עם זאת, זה לא בכל מקום".

על פי הממצאים, ב־2019 חל שיפור בהתמודדות הממשל הפדרלי עם מגמות האנטישמיות בקמפוסים. עם זאת, הארגונים האנטי־ישראליים נוקטים סגנון תוקפני יותר. על פי מחקר ארגון AMCHA Initiative, אמנם לא נרשמה עלייה במספר אירועי האנטישמיות בקמפוסים בארה"ב, אך מתוך סך אירועים אלה היה גידול של 70% באירועים האנטישמיים "הקשורים לישראל".

"האקטיביזם של ה־BDS בקמפוסים גדל, ואיתו מספר התקריות האנטישמיות נגד יהודים בשל תמיכה בישראל", מציינים במשרד. השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן אמר ל"ישראל היום" על רקע הממצאים כי "במקום שהקמפוס ישמש כסביבה בטוחה ללמידה, הוא הפך למנגנון השתקה שמונע מסטודנטים יהודים להביע את תמיכתם בישראל".

2 תגובות

עכשיו אנחנו קוצרים את פרות הביאושים שגידל ביבי בתפקידו כשר החוץ.

למה שגוי יאהב את ישראל?
קשה היהודי לגויים כספחת…
"אמר רבי שמעון הלכה היא: עשו שונא ליעקב". נקודה.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן