דיווח בסוריה: 5 הרוגים בתקיפת מיליציות פרו-איראניות בגבול עיראק

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח על חמישה הרוגים בתקיפות של מטה חיזבאללה וכן עמדות של המיליציות השיעיות הפרו-איראניות באזור אל-בוכמאל. שעות ספורות לפני כן, דווח על תקיפה נוספת שהתרחשה באזור, שבעקבותיה לא היו נפגעים
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

כלי טיס בלתי-מזוהים תקפו עמדות של מיליציות שיעיות עיראקיות ושל חיזבאללה במזרח סוריה, סמוך לגבול עם עיראק – כך דיווח הערב (רביעי) הארגון הסורי לזכויות אדם. לפי הדיווח, לפחות חמישה לוחמים משורות המיליציות נהרגו בתקיפות באזור אל-בוכמאל, מוקד לשורת תקיפות שיוחסו לישראל בחודשים האחרונים. התקיפות נעשו באמצעות טילים שנשאו בתוכם חומרי נפץ, שהגיעו ממקור לא ידוע.

שעות ספורות לפני כן, דווח על תקיפה נוספת שהתרחשה באזור, שבעקבותיה לא היו נפגעים. אל-בוכמאל משמשת בתור נקודה אסטרטגית להעברת טילים ואמצעי לחימה אחרים לארגונים שנתמכים על ידי השלטונות בטהרן, ביניהם ארגון החיזבאללה. בעבר דווח כי איראן הקימה מתקן לייצור נשק גרעיני בעיר, שהותקף במהלך חודש ספטמבר על ידי כלי טיס.

כזכור, המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח ביום שני כי לפחות שלושה בני אדם נהרגו בתקיפה הלילית בסמוך לדמשק, המיוחסת לישראל. הארגון מסר כי ההרוגים לא היו בעלי אזרחות סורית – וייתכן כי מדובר באזרחים איראנים. במקביל, מקור צבאי המקורב למשטר הסורי מסר לאתר חדשות המזוהה עמו כי מערכות ההגנה האווירית של צבא אסד יירטו שניים מתוך ארבעת הטילים שנורו.

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס הבוקר לאיומים מאיראן בסוריה, לבנון ועיראק ואמר כי, "מתחולל באזור שינוי עמוק ויש החרפה באיומים, יותר אויבים, יותר זירות וכולן פעילות. אנחנו עושים מאמץ גדול, גלוי וסמוי, לא לאפשר לאויבינו להצטייד בנשק מדויק, גם במחיר עימות. איראן ממשיכה, לצד המגבלות על תכנית הגרעין, לייצר טילים המגיעים לשטחנו והכפילה את כמות האורניום המועשר שברשותה".

"לא ניתן לאיראן להתבסס במרחב הצפוני ואפילו לא בעיראק", הוסיף כוכבי, "במובן הזה שאמרתי שנוספו אויבים – איראן לא היתה אויב מיידי והיום היא כן. היא הייתה מי שנמצאת מעבר להרים". עוד אמר: "יהיו מקרים בהם נסתכן שהדבר ייקח אותנו לעימות או סף עימות. גם איראן ממשיכה לצד המגבלות לבנות ולייצר טילים שמגיעים לישראל. מדובר במאות טילים. התעשייה האיראנית קרובה מכל לזו הישראלית".

כתבות קשורות

"התליין מטהרן": ראיסי הושבע לנשיאות איראן והצהיר: "לא מעוניינים בנשק גרעיני"
מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר
בשל מזג האוויר: חברת השמל מבקשת מהלקוחות החרדיים להקדים את ההכנות
חופשת קיץ במוזיאון גוש קטיף בירושלים - 50 אחוז הנחה לקוראי jdn

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן