צילומים: פלאש 90

מחר בקבינט: בנט יביא לאישור קיזוז 149 מיליון ש"ח מכספי הרשות הפלס'

שר הביטחון יביא לאישור הקבינט הקפאה של כ-150 מיליון ש"ח מכספי הרשות הפלסטינית שעבירה למשפחות המחבלים שנהרגו או נפצעו בפיגועים נגד ישראלים. הסכום החדש יתווסף לקיזוז שהחל בשנת 2018 ויעמוד על 650 מיליון שקלים סה"כ

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

הקבינט המדיני ביטחוני ידון מחר (ראשון) בקיזוז כספים שמעבירה הרשות הפלסטינית מתוך תקציבה למטרות טרור. שר הביטחון, נפתלי בנט, יביא לאישור הקבינט קיזוז בסכום של 149 מיליון שקלים מכספי המיסים שהעבירה הרשות הפלסטינית למשפחותיהם של מחבלים "שהידים" ומחבלים שנפצעו מפיגועי טרור נגד אזרחים ישראליים בשנת 2018.

ישראל קיזזה עד היום את כספי המשכורות ששילמה הרשות לאסירים פלסטיניים ובני משפחותיהם. הסכום הזה עמד ב-2018 על כחצי מיליארד שקלים. הוא יתווסף עכשיו לסכום הנוסף שבו ידון מחר הקבינט כשבסך הכול יתבקש הקבינט לאשר הקפאה של כ-650 מיליון שקלים מתקציב הרשות הפלסטינית. בד בבד ידון מחר הקבינט גם בנושא ההסדרה בעזה.

לפי החוק להקפאת כספים ששילמה הרשות הפלסטינית, שאושר בכנסת בשנה שעברה, בסוף כל שנה יביא שר הביטחון לאישור הקבינט דו"ח שמפרט את סך הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית למחבלים ולבני משפחותיהם בשנה שחלפה. עוד צוין בחוק כי בשנה שלאחר מכן יוקפא בכל חודש סכום בשיעור של 1/12 מהסכום הכללי שנקבע בדו"ח, מתוך כספי המסים שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית.

בנט אישר את דיווחים וכתב הערב בפייסבוק: בימים הקרובים נקזז 149 מיליון ₪ (12.5 מיליון ₪ בכל חודש) מכספי הרשות הפלסטינית, שהם מעבירים למשפחות של מחבלים שנפצעו או נהרגו בעת פעולת טרור. זהו עוד צעד במלחמת החורמה הכלכלית שאנחנו מנהלים מול המחבלים".

שר הביטחון שואל רטורית "מה הרעיון ברצף המהלומות הכלכליות הללו שאני מבצע?", ועונה: שיפסיק להיות משתלם לרצוח יהודים. לצערי, משך שנים זה הפך 'מאד' משתלם לצאת ולרצוח ישראלים. ככל שהרגת יותר, קיבלת יותר כסף. קיבלת יוקרה. תהילה. משפחת המחבל מאותו הרגע 'מסודרת'. לא ייאמן. לכן הרבה צעירים וצעירות יצאו בעצמם, אפילו בלי שהם חברי חמאס, לעשות פיגועים".

"כעת, אנחנו הופכים עליהם את עולמם. לא משחררים גופות מחבלים. מעקלים מהמשפחות את הכספים. מקזזים מהרש״פ כספים אלו. האם זה ימנע לחלוטין פיגועים? כנראה שלא. תמיד יהיה מי שינסה לרצוח יהודים. אבל, להערכתי זה יסייע לצמצם את המוטיבציה של 'זאבים בודדים', מחבלים בודדים, לבצע פיגועי טרור. וזה גם מונע את אי-הצדק הנורא של קבלת פרס על רצח. רק התחלנו", כותב בנט.

המהלך הקודם בפברואר הביא למשבר חריף עם הרשות הפלסטינית ולהחלטה של אבו מאזן לא לקבל יותר את כספי המסים שישראל גובה עבור הרשות וזאת בתגובה לקיזוז. המשבר דרדר את המצב הכלכלי ש הרשות וכמעט הביא לקריסת התיאום הביטחוני בין הצדדים. רק אחרי חודשים ארוכים בספטמבר נפתר המשבר והרשות חזרה לקבל את כספי המסים חרף הקיזוז.

כזכור, ביום רביעי חתם בנט על צו תפיסה לכספים בהיקף מצטבר של מאות אלפי שקלים ביחס לשמונה מחבלים מורשעים. מדובר באזרחים ישראלים שהורשעו בעבירות טרור, חמישה מהם נשפטו למאסר עולם. הצו מתייחס למשכורות החודשיות שמחבלים אלו מקבלים מהרשות הפלסטינית בגין עבירות הטרור שביצעו, והוחל גם על המוטבים (למשל: בני המשפחה) שמקבלים את הכספים עבור המחבלים ומציין את פרטיהם.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell