אדמו"ר מקאסאן דקות לפני הפיגוע

עדי ראייה לפיגוע: "הוא השתולל עם מנצ'טה – הם השיבו מלחמה בכיסאות"

עדי ראייה משחזרים את פיגוע הדקירה הקשה בבית הכנסת במונסי: "הרב פתח את ביתו לכבוד חנוכה". ראש עיריית ניו יורק: "נשתמש בכל כלי שיש בידינו כדי לעצור את ההתקפות הללו אחת ולתמיד". הליגה נגד השמצה: "אנו זועמים בגלל שהפתרון ברור"

הלם במונסי הלילה (מוצאי שבת) לאור הפיגוע הדקירה הקשה בבית הכנסת של של אדמו"ר מקאסאן בפארשעי במהלך סעודת מלווה מלכה. "הוא החל להשתולל שם ולדקור", סיפר תושב המקום. "הוא פצע שם כמה מהם והם השיבו מלחמה בכיסאות. הוא ברח החוצה לרכב והסתלק משם לכיוון מנהטן, שם עצרו אותו המשטרה".

"הוא השתולל עם מנצ'טה", אמר אחד מעדי הראייה. "התוקף נכנס לתוך ביתו של הרב והתחיל לדקור אנשים. מישהו לקח שולחן קטן וזרק אותו עליו. התוקף ניסה להיכנס לתוך בית הכנסת הסמוך, אבל המתפללים חסמו את דרכו. לאחר מכן הוא יצא מהמקום בריצה ונכנס לתוך כלי רכב".

"הרב פתח את ביתו לכבוד חנוכה. אדם מאוד גבוה עם מצ'טה התחיל לפגוע באנשים. אדם אחד פגע בו ואנשים התחילו לברוח. הוא ניסה להיכנס לבית כנסת סמוך, אבל הצליחו לנעול אותו. שמענו שתפסו אותו במנהטן", סיפר עד ראייה נוסף. דב הייקינד, בכיר לשעבר במדינת ניו יורק כתב: "שוב יהודים נפצעים, התקפה על יהודי היא התקפה על כל היהודים – אנו בדרך למקום כדי לסייע ככל יכולתנו לקהילה".

מושל מדינת ניו יורק אנדרו קומו התייחס לאירוע ואמר כי, "אני מפנה את כוח המשימה למאבק בפשעי שנאה לחקור את האירוע ולהשתמש בכל הכלים". ראש העיר ניו יו יורק ביל דה בלאזיו אמר כי, "אנחנו לא נאפשר לזה ליהפך למצב הנורמלי החדש. נשתמש בכל כלי שיש בידינו כדי לעצור את ההתקפות הללו אחת ולתמיד". דה בלאזיו ציין את תגבור הנוכחות של המשטרה העירונית בשכונות כמו וויליאמסבורג, קראון הייטס ובורו פארק.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון מסר כי "ביום שבו אנו חוגגים את חג החנוכה אנו עדים לעוד התקפה נפשעת נגד יהודים. זו העת למעשים ולא לדיבורים, זו העת לאכיפה שתרתיע את מחוללי השנאה באשר הם. לאנטישמיות אין גבולות היא מרימה את ראשה בארה"ב, באירופה ובשאר העולם. על אומות העולם להתאחד במאבק נגד גל השנאה".

הליגה נגד השמצה הגיבה לאירוע במונסי וכתבה: "צוות הליגה בראשות מנהל משרד הליגה נגד השמצה בניו יורק, נמצא בזירת האירוע ומתעדכן בכל הפרטים וכן משתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק. נמשיך ונעדכן בפרטים בהמשך". ג'ונתן גרינבלט, יו"ר הליגה, הוסיף: "אנו זועמים בגלל שהפתרון ברור: הקהילה היהודית חייבת אבטחה טובה יותר. בין אם זה תפילה בבית הכנסת, קניות בסופרמרקט או חגיגות בבית, יהודים צריכים להיות מוגנים מאלימות. הרשויות צריכות לספק הגנה באופן מידיי".

4 תגובות

ה' יעזור וירחם על כל ישראל בכל מקום שהם אמן

אני לא מבין שמה כל כל קל לקנות נשק ברישיון.
למה אין מתפללים עם נשק שיגן על הקהילות.
שיעשו בדיוק כמו בארץ.
שוב פעם אנחנו סומכים שאומות העולם יגינו עלינו.
שוב פעם אנחנו נותנים את עצמינו לחסדי הגוי.
הרי אסור אפילו להסתפר אצלו.
אז קל וחומר שבתקופה כזאת צריך להיות ממנוונים עם נשק בשבת ובחול בין המתפללים.

אמת

לגרייף:
כי ככה השם רצה!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן