Share on whatsapp

Flash90

היום שאחרי הפריימריז: בליכוד מציבים יעד לבחירות – 61 מנדטים ללא ליברמן

אחרי הניצחון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפריימריז בליכוד מצופפים שורות לקראת קמפיין הבחירות לכנסת ה - 23, הקמפיין צפוי להיות חיובי וראש הממשלה ימשיך במסעות ברחבי הארץ. הערב צפוי נתניהו להיפגש עם סער באירוע הדלקת נרות לפעילי הליכוד
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

אחרי הניצחון המוחץ של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בליכוד מתכוננים לקראת הבחירות לכנסת ה – 23 ומאמינים כי בעזרת ירידה לשטח וקמפיין חיובי שלא יתקוף את היריבים הפוליטים, יהיה ניתן להביא את גוש הימין ל 61 המנדטים המבוקשים ללא ליברמן או שותפים נוספים.

הערב צפוי להיערך אירוע הדלקת נרות לכל אנשי הליכוד בתל אביב, ראש הממשלה צפוי ללחוץ את ידו של ח"כ גדעון סער שהפסיד מולו בפריימריז לראשות הליכוד, ולקרוא לו לעבוד עם הליכוד באחדות כדי להביא לניצחון בבחירות הכלליות.

גורמים בליכוד שצוטטו 'במעריב' אומרים כי מקרובי ראש הממשלה מייעצים לו לגייס לצורך קמפיין הבחירות את סער, במיוחד עבור האזורים שבהם הוא הצטיין, לדברי אותם גורמים, המבחן הגדול של סער יהיה הערב באירוע הדלקת הנרות בתל אביב, ויש שתי שאלות שנשאלו לקראת המעמד: האם אנשי סער יגיעו לאירוע, ואיך יתקבלו על ידי תומכי נתניהו".

יו"ר סיעת הליכוד, מיקי זוהר, אמר ל"ישראל היום" כי "הפריימריז היו אינדיקציה מעולה כיצד מנצחים מערכת בחירות ואיך מתחזקים לקראת הבחירות הכלליות, נקטנו שתי אסטרטגיות ברורות מאוד: הרבה מאוד שטח, מה שהעיר את הצד שלנו, ונוסף על כך, לא תקפנו את היריב וכמעט התעלמנו מקיומו. ראינו בתוצאות הפריימריז שזה הוריד את ההתלהבות בצד השני".

"האסטרטגיה שעבדה בפריימריז – שטח פלוס קמפיין חיובי פלוס התעלמות מהצד השני יכולה לעבוד גם בבחירות הכלליות. אנחנו צריכים 200 אלף מצביעים יותר אצלנו, ו100 אלף פחות מצביעים אצלם, ואז יש 61 ואפילו יותר". לדבריו, "משוואת המנדטים כרגע בעייתית, שם המשחק הוא אחוזי הצבעה. אנחנו צריכים לייצר מצב שבמסגרתו הגוש שלנו מגיע להצביע באחוזים גבוהים יותר, באמצעות עבודת השטח. ובנוגע לצד השני, צריך להתעלם מקיומו".

ח"כ זוהר מוסיף כי "האסטרטגיה שעבדה בפריימריז – שטח פלוס קמפיין חיובי פלוס התעלמות מהצד השני יכולה לעבוד גם בבחירות הכלליות. אנחנו צריכים 200 אלף מצביעים יותר אצלנו, ו100 אלף פחות מצביעים אצלם, ואז יש 61 ואפילו יותר" עוד הוא מעריך כי "עוצמה יהודית, הבית היהודי והאיחוד הלאומי יתכנסו בסוף למפלגה שתעבור את אחוז החסימה, הימין החדש עושים עבודה לא רעה ויכולים להתרומם לחמישה או לשישה מנדטים, החרדים יכולים לשמור על כוחם, נשאר לראות שהליכוד שומר והשמאל יורד. אני לא מאמין שתהיה מדיניות של שתיית מנדטים בתוך המחנה, זו שגיאה", דבריו של זוהר.

מנגד, יש קולות זועמים הקוראים "להעניש" את סער על התמודדותו נגד נתניהו. בקרב ביביסטים רבים יש תרעומת על סער במיוחד בשל הצעתו למנות את נתניהו לשיא. נראה כי גורלו של סער במפלגה תלוי גם בידיו. בכיר בליכוד שצוטט 'בידיעות אחרונות אומר "אם סער ימשיך לעשות טעויות הוא פשוט יימחק" עוד אמר הבכיר " בליכוד יש תרעומת גדולה בגלל הסגנון שנקט, בגלל ההצעה למנות את נתניהו לנשיא ובגלל שלמעשה קרא לו להתפטר. במקומו, הייתי לוקח חופשה ועושה חושבים".

במחנה סער טוענים כי למרות האכזבה בקלפי, עדיין רשמו הצלחה. "סער הוא המועמד שהביא את מספר האחוזים הגבוה ביותר עד היום בהתמודדות מול נתניהו", אמרו בסביבתו. "ההתמודדות חיזקה אותו בהיבט המנהיגותי לעתיד. כולם פעלו נגדו, לא רק נתניהו. כולם עבדו נגדו באופן דורסני והפעילו את כל הכוחות שיש להם. צריך לזכור שהוא עוד לא אמר את המילה האחרונה. הוא חזק בליכוד".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן