הקמפיין של נתניהו: סרטון של ריבלין כיו"ר הכנסת בעד החסינות • צפו

ראש הממשלה פתח בקמפיין חסינות: "חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה, חסינות היא אבן-יסוד בדמוקרטיה". הציג סרטון של ריבלין כיו"ר הכנסת: "ההיגיון שעומד מאחורי החסינות - הרצון להגן על שליח הציבור מפני היכולת של השלטון להתעמר בו, ודברים היו מעולם"

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם


הסרטון שנתניהו הציג הערב. מתוך ארכיון ערוץ הכנסת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הערב בכנס חנוכה של הליכוד את הקמפיין שיכשיר את בקשת החסינות ממשפט אותו הוא צפוי ככל הנראה להגיש בעוד יומיים לכנסת: "אני אודיע תוך יומיים על החלטתי, אבל אני רוצה להגיד לכם דבר אחד: חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה, חסינות היא אבן-יסוד בדמוקרטיה", אמר נתניהו כשהוא שוזר את הדברים בהתלוצצויות על ראשי כחול לבן.

רגע לפני כן הציג על המסך סרטון של ראובן (רובי) ריבלין, היום נשיא המדינה, בזמן הראיון המדובר יו"ר הכנסת, מסביר את המטרה של חוק החסינות שעבר באותם ימים שינוי חקיקה: "צריך לזכור מה הוא ההיגיון שעומד מאחורי החסינות. מהי המהות שהביאה את המייסדים של כנסת ישראל, את אותו דור, לבוא ולתת חסינות גורפת. הרצון להגן על שליח הציבור מפני היכולת של השלטון להתעמר בו, ודברים היו מעולם כאן במדינת ישראל".

ב'כאן חדשות' דווח הערב כי בליכוד בונים את התשתית והנימוקים כדי להסביר את הבקשה ונחשפו הסעיפים שיעמדו במוקד ההסבר. הטענה הראשונה היא שלא מדובר בהימלטות מדין, אלא בדחיית המשפט. בנוסף ייטען שניהול משפט לצד תפקיד ראש ממשלה יזיק לתפקודו. הסעיפים הנוספים הם: מניעת טענות לניגוד עניינים בצעדים של ראש הממשלה, ומניעת מתקפות חריפות על שופטים בתיקי ראש הממשלה.

בתוך כך, בסקר שנערך ע"י מכון מדגם בראשות מנו גבע ופורסם הערב ב'חדשות 12', 51% אומרים שהם מתנגדים שהכנסת תעניק לראש הממשלה בנימין נתניהו חסינות מפני העמדה לדין כל עוד הוא מכהן כחבר כנסת, לעומת זאת 33% מהנשאלים השיבו כי הם תוכמים בהענקת החסינות לראש הממשלה, עוד 16% מהנשאלים השיב כי הוא לא יודע מה דעתו בעניין.

כזכור, אמש דווח ב'חדשות 12' כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להגיש השבוע לכנסת את הבקשה שלו לחסינות ממשפט. הבקשה תתבצע ככל הנראה בפרופיל נמוך לקראת סוף השבוע וללא מסיבת עיתונאים או הצהרות פומפוזיות. מהליכוד לא הכחישו את הדיווח וניסו להסביר: "בניגוד לדיווחים, חסינות היא עניין זמני לתקופת כהונה בלבד ואיננה התחמקות מהעמדה לדין. בכל מקרה ראש הממשלה נתניהו טרם קיבל החלטה בנושא והוא יודיע על החלטתו בימים הקרובים".

8 תגובות

סרטון ענק אבל לפי דעתי עדיין לא ברור שביבי יבקש חסינות כל זה רק כדי להראות שהוא יכול אבל לא צריך
אם כי אני לא יודע האם הוא יכול להסתדר בלי חסינות

כל מי שזוכר את רבלין מלפני שהוא התמנה לנשיא זוכר אותו כך
"ליכודניק"
לא פחות ולא יותר
די לשחצנות של נשיא המדינה !!

עלק סקרים. בחרו לשאול את האנשים הנכונים שיתנו להם תשובות שיתאימו לסקר. מנו גבע מזמן כבר לא מקצועי. דודי חסיד הרבה יותר טוב ממנו.

אני בעד

ביבי הוא מלך

חזק ביותר
כל מילה בסלע

הוא מכין את הקרקע לחסינות, וזה הקמפיין הכי טוב שהיה לו

הפרקליטות רודפת יחד עם בג"ץ וכל השמאל את נתניהו זו סיבה אמיתית לקבל חסינות מהרדיפה הזו !
אבן יסוד בדמוקרטיה !!! אמת !!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell