יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורביץ קרא הבוקר לאיחוד עם העבודה-גשר ואמר: "האפשרות שאחת לא תעבור היא אמיתית, והיא תגרום לכך שראש הממשלה בנימין נתניהו לעולם לא יעמוד לדין על מעשיו" על בקשת החסינות אמר: "נתניהו ימשיך לגנוב"

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ הזהיר הבוקר (שני) כי פילוג בשמאל עלול להוביל למצב שבו אחת מהמפלגות בקצה הזה של המפה הפוליטית לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות לכנסת ה-23: "האפשרות שאנחנו או מפלגת העבודה לא יעברו היא אמיתית", אמר הורוביץ בריאיון 'לווינט'.

"אני מקווה שלא יקרה מצב שבו אחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה. אנחנו נעשה הכול כדי שזה לא יקרה, אבל אם זה יקרה – זה אומר שנתניהו לא יעמוד לדין אף פעם על העבירות שלו, וזה דבר מחריד בעיניי"

באשר לריצה העצמאית של ח"כ שפיר אמר: "לא הרחקנו אותה. מי שכבר הכריז בעצם זאת היא, שעשתה כנס והכריזה שהיא רצה לבד עם מפלגת הירוקים. אני לא עשיתי את זה ואני חושב שזאת טעות גדולה, בטח במצב הנוכחי, לעשות רסיסי רסיסים ופיצולים וסיעות יחיד".

יו"ר מר"צ הוסיף כי "אם היא תתמיד ברעיון הזה לעשות סיעה נפרדת, אז אלפי קולות ילכו לפח, זה עלול לקרות. אני אומר דוגרי שיש סכנה. במצב כזה כולם צריכים להיות יחד, וכשאתה עושה איחוד אז אפשר לדון בעניין המקומות כי כל אחד רוצה את המקום הכי גבוה וכל אחד רוצה כמה שיותר, אבל עושים פשרה".

בדבריו התייחס לבקשת החסינות של נתניהו ואמר: "חסינות נועדה לאפשר לחבר כנסת לבצע את תפקידו, לא לקחת שוחד. בשביל שוחד לא צריך חסינות ואם הוא זכאי כמו שהוא אומר – שילך לבית משפט". הורביץ תקף את ראש הממשלה וכינה אותו 'גנב' 'ומושחת עד יסוד'. "שלא יסתתר מאחורי חסינות אלא ילך לבית משפט. ואם הוא אומר כל הזמן 'לא היה כלום כי אין כלום' , אז שילך לבית משפט להגיד 'אין כלום'. תציג ראיות אחרות ובבקשה – תצא זכאי. נחגוג. אבל הוא רוצה חסינות. הוא לא רוצה להגיע לבית משפט כי הוא מושחת", אמר הורביץ.

כזכור, בשבוע שעבר דווח כי בכחול לבן שוקלים להציע ליו"ר מפלגת גשר אורלי לוי אבוקסיס שריון בעשירייה הראשונה במפלגה, כך דווח 'בכאן חדשות'. ע"פ הפרסום בכחול לבן דורשים בתמורה כי יתבצע איחוד בין מפלגת העבודה ומר"צ. המהלך ימנע מצב שבו אחת מהן לא תעבור את אחוז החסימה ותבזבז קולות לגוש המרכז – שמאל.

בכחול לבן החליטו למקד את הלחץ על יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ להתאחד עם מר"צ. מעורבים במגעים סיפרו 'לכאן חדשות' כי חבר הכנסת יאיר לפיד שוחח עם גורמים במפלגת העבודה על איחוד בין מפלגות השמאל.