Yonatan Sindel/Flash90

דיווח: נתניהו העביר מכתב לאדלשטיין כי בכוונתו לבקש מהכנסת חסינות

ראש הממשלה פנה במכתב ליו"ר הכנסת ומסר כי בכוונתו לבקש מהכנסת חסינות. נתניהו סבור שמשפט ייפגע בייצוג הבוחרים, וכי הוא מופלה לרע ביחס לנחקרים אחרים בתיקים וטוען שהאישום מוגש בחוסר תום לב. מטעמם של נתניהו ואדלשטיין הכחישו

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • אתה מחונן ובעל יכולות גבוהות? יש לנו משהו לספר לך

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה היום (שני) במכתב ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שם מסר כי בכוונתו לבקש מהכנסת חסינות מהכנסת בפני העמדה לדין בשלושת התיקים שבהם הוא מואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים – כך דווח הערב על ידי רביב דרוקר 'חדשות 13'. דובר משפחת נתניהו, עופר גולן, מסר כי "הפרסום של רביב דרוקר לא נכון". גם בלשכתו של יו"ר הכנסת הכחישו את קבלת המכתב.

על פי הדיווח, נתניהו מסביר במכתבו כי הוא לא מתנגד להעמדה לדין, אלא רק אחרי שתסתיים כהונתו, ומציג שלוש עליות לבקשת החסינות: נתניהו טוען שהעמדתו לדין תפגע בייצוג הבוחרים, שביקשו לשיטתו שיכהן בבחירות, ופוגע בתפקוד הכנסת. עילה נוספת היא הטענה לאפלייה – נתניהו טוען שהוא מופלה לרעה לעומת אחרים, ששמם נקשר בפרשיות שבהן הוא נאשם, אך לא הועמדו לדין.

העילה השלישית לטענתו של ראש הממשלה היא שאלת תום הלב. לשיטתו של נתניהו כתב האישום מוגש בחוסר תום לב ורומז לרקע הפוליטי של החקירות, זאת מאחר והיו הדלפות רבות לאורך החקירה, ובטענה שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קיבל את ההחלטה מהר מאוד אחרי השימוע, ולא בחן את ממצאי השימוע כנדרש.

כזכור, הליכוד הודיע היום כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי למסור הערב הצהרה לתקשורת בשעה 20:00 בירושלים, אך מאוחר יותר פורסם עדכון לפיו ההצהרה נדחתה ולא תתקיים היום. בלשכתו של נתניהו סירבו להתייחס לשאלה האם ההצהרה הייתה אמורה לעסוק בשאלת החסינות או לא, אך עוד קודם ביטול הפגישה דווח ב'חדשות 12' כי זה נושא ההצהרה.

ההערכה היא שדחיית ההצהרה קשורה לדיון המקדמי שעתיד להתקיים מחר בבג"ץ בשאלה אם ניתן להטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה למרות כתבי האישום נגדו, וייתכן כי בסביבתו העריכו שקיום ההצהרה הערב עלול להשפיע לרעה על מצבו בדיון. בכחול לבן הגיבו לדחייה וכתבו בחשבון הטוויטר: "הוא לא יכול לנהל הצהרה, איך הוא ינהל מדינה?".

ב'חדשות 12' דווח כי ההחלטה של נתניהו לבקש חסינות כבר נפלה והשאלה היא בעיקר המועד, מה התזמון הכי נכון לעשות זאת, ובאיזו עצימות. רוב יועצי נתניהו חושבים שלא צריך לעשות מבקשת החסינות "פסטיבל". לדבריהם, יש להגיש את הבקשה ולעשות זאת בפרופיל תקשורתי נמוך.

6 תגובות

בסוף בגץ יגיד שהחסינות לא סבירה ולא חוקית

אין לצפות מהבג"ץ לתת החלטה אמיתית נטולת אינטרסים!!!
הכל הולך שם לפי השמאל!!! לא חוקרים ולא בודקים אף שמאלני ולא משנה מה עשה! מעלימים עין, מתעלמים מעובדות מוצקות ופותרים אותם בלא כלום בלי לבדוק את העודות ולהתיחס אליהן! מבחינת הבג"ץ, מי ששמאלני – הוא בסדר גמור, גם אם כולם יודעים שעבר "עבירות חמורות ביותר",הם לא פותחים לו תיק! ומי שימני – זו כבר סיבה לחקור אותו, להציגו כנאשם (עוד לפני שהעובדות התבררו בכלל ) .
אז בשביל מה כל ה"הצגה" הזו??!!
צריך לומר בפה מלא : ימנים – החוצה, שמאלנים – קדימה, לכנסת!!!

עמרם תגיד זה השם שלך או סתם
אני חושב שנתנייהו צריך לקבל
כמובן רק אם הכהן הגדול מסכים לכך הרב שלום כהן

אני הגבתי ולא מופיעה

שיקבל רק ע"פ מה שיגיד הכהן הגדול הרה"ג מרן ר"י חכם שלום כהן שליט"א

הרבה עמרם איכא בשוקא..
כנראה עוד אחד אהב את השם או שגם הוא נקרא כן.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell