Share on whatsapp

אילוסטרציה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ללא ידיעת משפחתה: נעמה יששכר הועברה לכלא מרוחק בתנאים ירודים

נעמה יששכר אותרה במתקן כליאה מרוחק מהבירה הרוסית. עורכת דינה שהגיעה למקום סיפרה שנעמה מוחזקת במקום ללא ביגוד חם שקיבלה מאמה לאחרונה. בימים הקרובים היא תעבור ככל הנראה למתקן אחר - במשפחה חוששים שבסביר
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

נעמה יששכר, הצעירה הכלואה בכלא הרוסי, הועברה בסוף השבוע האחרון ל"כלא 11" המרוחק מהבירה מוסקבה – כך נודע היום (שלישי). בני משפחתה ועורכי דינה של הצעירה לא עודכנו בדבר המעבר, ועורכת הדין גילתה זאת רק כאשר הגיעה לבקרה בכלא והבינה שהיא איננה. לאחר מכן ביקרה עורכת הדין במתקן הכליאה שבו היא מוחזקת מיום שישי, וסיפרה כי תנאי המתקן גרועים יותר וכי מצב רוחה ירוד.

אמה לא מורשית לבקר את ביתה במתקן, וגם לא להעביר לה מכתבים. היא סיפרה כי אין את כל הציוד שלה וכי חסר לה ביגוד חם וספרים שקיבלה ממשפחתה. אמה מנסה לגרום לכך שהיא תוחזר למתקן הכליאה בו הוחזקה בעבר, אך לעורכת הדין נאמר כי בכוונת הרשויות ברוסיה להעביר את נעמה בשנית בשבוע הבא, אך לא נאמר לה להיכן, במשפחה חוששים שנעמה תועבר לכלא באזור סיביר.

יפה ישככר, אמה של נעמה, כי "הבנו שהיא בכלא זמני שאין שם ביקורים, כי זה כלא מעבר". האם הסבירה בשראיון ל'וואלה' כי בתה לא ידעה שיעבירו אותה ולאן תעבור בהמשך. "אין לה בגדים חמים, היא לא ידעה שיעבירו אותה מקום", אמרה. "עורכת הדין אמרה שנעמה די חוששת. שאלתי אותה איך המקום והיא אמרה שהמקום לא משהו. היא הייתה עדינה איתי, זה גרוע ממקודם".

בתוך כך, היום נועד ראש המל"ל (המטה לביטחון לאומי) מאיר בן שבת נועד היום עם משפחתה יששכר. הפגישה ארכה כשעתיים וחצי, ואליה הצטרף ראש הממשלה בנימין נתניהו ושהה בה כ-20 דקות. ראש הממשלה וראש המל"ל עדכנו בדבר השיחות עם הנשיא פוטין, מבלי להתייחס מפורשות למהלכים שנעשים בעניינה. על פי דיווח ב'ווינט', הרשויות התחייבו להילחם על מנת להשיבה הביתה.

כזכור, נעמה יששכר נידונה לשבע שנות מאסר וחצי, לאחר שנעצרה בחודש אפריל בשדה התעופה במוסקבה, כשהייתה בטיסת קונקשן בדרכה מהודו לישראל, בעקבות תשעה וחצי גרם חשיש שנמצאו בתיקה – אך הואשמה בסחר בסם האסור. עורכי דינה הגישו ערעור בבקשה להביא לשחרורה בהקדם, אך בית המשפט הרוסי דחה את הבקשה והשאיר את העונש על כנו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח לפני כשבוע עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "ביקשתי מהנשיא פעם נוספת להביא לשחרורה של נעמה יששכר", הודיע בחשבון הטוויטר שלו. בקרמלין הוציאו הודעה לקונית על השיחה ומסרו כי השניים "שוחחו על יחסי שתי המדינות" לקראת ביקורו של פוטין. לפי הודעתם, השיחה נעשתה ביוזמת נתניהו. נושא מאסר נעמה יששכר לא אוזכר בהודעה הרוסית.

כתבות קשורות

שמחת הברית לנכד האדמו''ר מסאדיגורה זצ"ל
שמחת הבר מצוה לבן הגה"ח רבי יעקב ברנשטיין דומ"צ קהילת מאירת עינים
שמחת הווארט בחצרות נדבורנה - קאמארנא - סערט ויז'ניץ
אימה בחיפה: רוסי רדף אחרי חרדים עם סכין קצבים - ותלש מזוזות מבית כנסת
חיים מרדכי עקשטיין בסינגל חדש: א אידישע נשמה
גנרל רוסי טוען: הצלחנו לסכל תקיפה ישראלית באמצעות טילים בסוריה
נתונים מעודדים: מרבית המחוסנים שחלו בקורונה לא הדביקו אנשים אחרים
שלימזל: בפער של 4 ימים, תאונות שונות החריבו לו את החצר • צפו
אאוץ': הצליחו לנסר את העץ - שקרס על בית המגורים • צפו
ועכשיו תורו של אביר קארה לאיים על הממשלה: אצביע נגד התקציב
'ותחזינה': עולים לרגל עם זאנוויל ויינברגר ומקהלת 'מלכות' • צפו
דוד יוחאי ואיתן עמיהוד בסינגל חדש: געגועים

14 תגובות

 1. תראו את פוטין, תראו את ליברמן, קרים קקרח, מסכנה נעמה התעללות סתמית, תכלס הם יכולים להפליל כל אחד מאיתנו יש להם אינטרס לכופף את ישראל

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן