תומר נויברג / FLASH90

דיווח: הימין החדש מנהל מגעים לצירוף פורשי מפלגת זהות

בשבועות האחרונים שוחח שר הביטחון נפתלי בנט עם בכירי "המפלגה הליברלית החדשה" שהוקם לאחר הפרישה של מפלגת זהות, בנט בוחן אפשרות להסכם ריצה משותף. הערכה: כוחם הפוליטי יכול להגיע לכ־3 מנדטים

מהימין הכלכלי תבוא הישועה? במסגרת המאמצים של מפלגת הימין החדש לחיזוק הרשימה, נערכו שיחות בימים האחרונים בין שר הביטחון ויו"ר המפלגה, נפתלי בנט, לבין האנשים שהתוו את הרעיון הכלכלי במפלגת "זהות", שבראשה עמד משה פייגלין בבחירות באפריל, כך פורסם הבוקר 'בישראל היום'.

ע"פ הפרסום, בפגישות שנשמרו בפרופיל נמוך, השתתפו מובילי "המפלגה הליברלית החדשה", ליבי מולד, בועז ארד, רפאל מינס וירון לרמן – כולם אקטיביסטים בולטים לקידום תפיסת העולם הליברלית בכלל, וכלכלה חופשית בפרט. בנט ומולד בוחנים הסכם ריצה משותפת, בפורמט של מיזוג מפלגות או בלוק טכני, בשאיפה לקלוט את קולותיהם של מצביעי ימין־ליברלי שנותרו ללא בית פוליטי מאז התפרקה מפלגת זהות בקיץ האחרון.

לפי הערכות, כוחם הפוליטי של מצביעים אלו נאמד בכשלושה מנדטים, שהם יותר מ־100 אלף קולות. תמיכתם תסייע לחזק את המחנה הלאומי, המתקשה בשלב זה להגיע ל־61 מנדטים ללא מפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן.

נוסף על כך, חיבור כזה יוסיף לדימוי של הימין החדש כמפלגת ימין ליברלית, לצד מפלגה משותפת של הרב רפי פרץ, איתמר בן גביר ואולי גם בצלאל סמוטריץ' – שתקלוט את קולותיהם של מצביעי ימין דתיים מהזרם החרד"לי.

כזכור, במהלך קמפיין הבחירות האחרון, כאשר רצו בנט ושקד ברשימת "ימינה", הצהירו בכירי זהות על תמיכתם בבנט ובשקד, לאחר שפייגלין הודיע על פרישה מהמרוץ והביע תמיכה בליכוד ובנתניהו.

הודעתם של ראשי זהות וקריאתם לתומכי המפלגה דאז להצביע לימינה נולדו בתום מגעים אינסטנסיביים שנוהלו בין הצדדים בהובלת בנט, תוך הסכמה על קידום ערכים ורעיונות משותפים של ליברליזם, כלכלה חופשית וחירות הפרט בכנסת ובממשלה.

בימין החדש מסרו בתגובה: "אנו מקיימים שיחות ומגעים עם גורמים רבים בשדה הפוליטי על מנת למקסם את קולות המחנה הלאומי. כשיהיה מה לעדכן, נעשה זאת בשמחה".

יו"ר המפלגה הליברלית החדשה עו"ד ליבי מולד מסרה בתגובה: "אנחנו בודקים חיבורים שונים עם מפלגות שסט הערכים הליברליים שאנחנו מביאים איתנו – חופפות לערכים שלהם. הימין החדש הם בהחלט אפשרות ראויה לחבירה אבל כשנגיע לנהר הזה נחצה אותו. המפלגה הליברלית החדשה היא ההזדמנות שגוש הימין צריך בשביל להגיע ל61 מנדטים ללא ליברמן".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *