Flash90

סמוטריץ': "בן גביר ואמת אלה מילים שלא הולכות ביחד"

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' התייחס לטענה שסירב לפריימריז בגלל התמיכה של עוצמה יהודית במהלך, ואמר: "לא היה ולא נברא. כנראה שאיתמר ואמת זה לא דבר שהולך ביחד. בן גביר: "ההתנשאות הביאה את הכשלון הפוליטי של הציונות הדתית"

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' תקף הבוקר (רביעי) את יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר על הקריאה לפריימריז ואיחוד במפלגות הציונות הדתית. בריאיון 'לרשת ב' הגיב סמוטריץ' לטענה לפיה סירב לפריימריז בגלל התמיכה של עוצמה יהודית במהלך: "לא היה ולא נברא. כנראה שאיתמר ואמת זה לא דבר שהולך ביחד. שקר מראשיתו ועד סופו. אבל אפשר להמשיך לשחק בנדמה לי".

סמוטריץ' התייחס לסוגיית האיחוד בימין "עמדתי לא השתנתה בנושא – צריך לייצר חיבורים", אמר, "הציונות הדתית צריכה ללכת ביחד, היכולת שלנו להיות חזקים זה ביחד ולא ברסיסי מפלגות, שגם אם עוברות את אחוז החסימה, הן לא מקבלות כוח להותיר חותם". לדבריו, הציבור רוצה פעם אחת אחדות ולהיות מעורב בהרכבת הרשימה.

סמוטריץ' הוסיף בדבריו כי הוא לא חושב שהאיחוד הלאומי תתמודד בבחירות בלי חיבור כלשהו. לדבריו, "אני חושב שזה לא יקרה. אני אדם אחראי, שלא הולך להרפתקאות. לא אקח על מצפוני אובדן של קולות לימין. אני רוצה להתרחק כמה שיותר מהסיכון הזה של אחוז החסימה".

עו"ד איתמר בן גביר הגיב לדברים בראיון 'לרשת ב' ואמר: "לצערי סמוטריץ' פיתח שיטה, לבוא לדברים בתקשורת אבל במציאות לעשות ההפך. שימו לב למה שהוא אמר, 'בן גביר הוא לא ציונות דתית'. ההתנשאות, האליטיזם, הפטרונות והיוהרה זה מה שהביא את הכשלון בפוליטיקה של הציונות הדתית. יש פוליטיקאים שהם סמוטריצ'ים כאלה. מי שלא מאותו דנ"א, לא שייך וצריך להוציא אותו מהמחנה. למרות הכל, אני קורא לו גם עכשיו – בצלאל בוא תגלה אחריות, ותצטרף לחיבור".

"פתאום הוא הלך לפריימירז וגם על זה הסכמתי ואמרתי שפריימריז זה בסדר. אבל שימו לב למה שהוא אמר לכם – 'איתמר בן גביר הוא לא ציונות דתית'. ההתנשאות, האליטיזם הזה, הפטרונות והיוהרה, זה מה שהביא את הכישלון בפוליטיקה של הציונות הדתית" הוסיף בן גביר.

"תבינו" הסביר בן גביר בראיון. "בצינות הדתית אין גזענות, אין שנאה, אלא יש אהבה. אבל יש פוליטקאים שהם סמוטריצים כאלה, שמבחינתם מי שלא באותו די.אן.אי, לא בדיוק מאותו בית המדרש, הוא לא שייך וצריך להוציא אותו מהמחנה".

כזכור, אמש התייחס לראשונה השר סמוטריץ' לאיחוד בין הבית היהודי לעוצמה יהודית ואמר: "אין זה סוד שהנציגות הפוליטית של הציונות הדתית, נמצאת במשבר ובתקופת בירור גורלית שכמוה לא היתה שנים רבות. מפלגה חפיצת חיים לא יכולה להיות אטומה לרחשי הלב של הציבור. הנהגה צריכה להיות קשובה לציבור. ואני אכן שומע, קורא ומקשיב לכם. אני שומע את הקולות ולא יכול שלא להתחשב בהם".

בסרטון מיוחד שהפיץ הוא תקף בחריפות את יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ: "דרשתי מפקד רחב ופריימריס – אך לצערי סורבתי. קראתי לבצע מיזוג מלא של מרכזי המפלגות כדי להגיע למפלגה אחת ורשימה מאוחדת באמת שתשקף בהרכבה את רצונו ומאוויו של הציבור – אך לצערי לא נענתי. הגעתי להבנה כי אם רצוננו להמשיך ולייצג ציבור, עלינו להתאחד באופן אמיתי, ובמקביל לקבל מנדט מהציבור".

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר הגיב לסרטון ופנה לסמוטריץ': "שנינו יודעים שלפני כשלושה שבועות נפגשנו בירושלים, ובמהלך אותה פגישה אתה הצעת שהרבנים יקבעו את סדר הרשימה. הסכמנו. לצערי, פתאום נעלמת. שבוע לאחר מכן דיברת על "פריימריז פתוחים בימין" – רעיון שהוא לטעמי מאוד נכון ומאוד ראוי: בואו ניתן לציבור להחליט. לתדהמתי, לאחר שהבנת שעוצמה יהודית בעד הפריימריז הללו, חזרת בך, והתחלת לדבר על פריימריז במרכז המפלגה".

"בצלאל, לא העת לספינים, להצהרות לא נכונות, לתדרוכים. הגיע הזמן לגלות אחריות, הגיע הזמן לוותר על האגו. בהסכם שעשינו עם הבית היהודי ועם הרב רפי פרץ שהוביל את ההסכם הזה, ויתרנו בעוצמה יהודית על הרבה דברים, אבל ידענו שגורל ארץ ישראל בסכנה. אני פונה אליך היום, כמה חודשים לפני שחס ושלום עלולה לקום ממשלת שמאל, חס ושלום עלולה לקום כאן ממשלה שתגרש יהודים מהבית. אני פונה אליך ומבקש ממך: בוא, תגלה אחריות. בוא נשב עוד היום, הרב רפי פרץ, אתה ואני, ונסגור הסכם, נסגור חיבור, נסגור איחוד – שיביא לנצחון הימין בבחירות", דברי עו"ד בן גביר.

 

הבית היהודי ועוצמה יהודית השיקו את הלוגו למפלגה "הבית היהודי המאוחד"

2 תגובות

לא מצביעים למפלגה שבן גביר נמצא שם. היא פשוט לא תעבור. כמו תמיד

עם המריבות המטופשות האלו, הם עוד יפילו את כל הימין יחד איתם לתהום.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן