צילום: חיים צח /לע"מ

לקראת הפגישה המשולשת עם עם נשיא קפריסין: נתניהו נפגש עם ר"מ יוון • צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת עם ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס. בהמשך ייפגש נתניהו עם נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס, ולאחר מכן יקיימו המנהיגים בפעם השביעית מפגש פסגה טרילטרלי, ישראל-יוון-קפריסין, במהלכו ייחתם הסכם צינור הגז
 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם


צילום: עומר מירון /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת עם ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס, במשרד ראש ממשלת יוון, באתונה. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי, "בהמשך ייפגש ראש הממשלה נתניהו עם נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס, ולאחר מכן יקיימו המנהיגים בפעם השביעית מפגש פסגה טרילטרלי, ישראל-יוון-קפריסין, במהלכו ייחתם הסכם צינור הגז East-Med".

צילומים: חיים צח /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר לביקור המדיני באתונה, בירת יוון, ואמר כי "אנחנו יוצאים לפסגה חשובה מאוד עם נשיא קפריסין וראש ממשלת יוון החדש. אנחנו כוננו ברית במזרח הים התיכון, ברית שיש לה חשיבות עצומה גם לעתיד האנרגטי של מדינת ישראל והפיכתה למעצמה אנרגטית וגם מבחינת היציבות באזור.

"צינור הגז שאנחנו הולכים לקדם אותו עכשיו, שהשר שטייניץ עובד עליו כבר שנים רבות, הוא דבר שמחולל מהפכה בתמונת האנרגיה של ישראל. אנחנו לא רק נביא להורדת מחירי הגז, ובהמשך גם מחירי החשמל, זה גם יכניס מאות מיליארדים לקופת המדינה, לרווחת אזרחי ישראל, לקשישים, לילדים, לבריאות, לרווחה. זה דבר פנטסטי ובזה אנחנו עוסקים. אנחנו נותנים גז לגז ונותנים גז לכל ההישגים הכבירים האחרים שהבאנו ואנחנו נמשיך להביא למדינת ישראל בשנים הקרובות".

נתניהו התייחס לתקריות בימים האחרונים בעיראק ואמר כי, "מעבר לכך, אנחנו יודעים שהאזור שלנו רוגש, קורים בו דברים מאוד מאוד דרמטים. אנחנו עוקבים על כך בעירנות, מקיימים קשר רצוף עם ידידתנו הגדולה ארצות הברית, כולל בשיחה שלי אתמול אחר הצהריים. אני רוצה לומר דבר אחד ברור: אנחנו תומכים תמיכה מלאה בכל צעדיה של ארצות הברית ובזכותה המלאה להגן על עצמה ועל אזרחיה".

הביקור מתקיים לאחר שבחודש דצמבר קיים נתניהו מספר שיחות טלפון עם נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס ועם ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס. נתניהו סיכם בשיחות על פסגת מנהיגים טרילטרלית, שבמהלכה צפוי להיחתם הסכם צינור הגז East-Med מישראל דרך קפריסין ויוון לאירופה.

על פי התוכנית שמקדמות שלוש המדינות זה כמה שנים, ישראל וקפריסין ייצאו במשותף גז שנמצא במים הטריטוריאליים שלהן דרך יוון לאיטליה – ומשם אמור להגיע הגז לנקודות שונות באירופה. איטליה לא תשתתף בפסגה היום, אך צפויה לחתום על ההסכם בהמשך. עם זאת, ההסכם לא קובע ששלוש המדינות יכרו גז וימכרו אותו, אלא רק כולל מסגרת הסכמית שתאפשר לחברות פרטיות לעשות זאת בעתיד.

ישראל, קפריסין ויוון מהדקות בשנים האחרונות את הקשרים ביניהן. הפסגה שתיערך היום באתונה היא השביעית שמקיימים ראשי שלוש המדינות. הידוק הקשרים, וכן הפסגה הנוכחית, נעשים על רקע ההתפשטות המתמשכת של טורקיה באגן המזרחי של הים התיכון.

ההודעה הישראלית באה בהמשך להודעה הרשמית של ממשלת יוון, שהודיעה בחודש שעבר כי ממשלת יוון תחתום ב־2 בינואר עם ישראל וקפריסין על הסכם להנחת צינור שיזרים גז ממזרח הים התיכון לאירופה. על ההסכם יחתמו ראש ממשלת יוון מיצוטאקיס, ראש ממשלת ישראל נתניהו וראש ממשלת קפריסין אנסטסיאדס. החתימה תהווה גם צעד סמלי אך משמעותי, שנועד לחזק את יוון וקפריסין מול טורקיה. אתמול הדגיש נתניהו, במסר ששיגר למנהיגי יוון וקפריסין, כי "הסכם הגז בין טורקיה ללוב אינו חוקי, ולפיכך יש להגיב ולחתום על הסכם צינור הגז עם יוון וקפריסין".

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
אסונות בין הזמנים: בן 50 נמשה מהים סמוך לגשר רידינג בת"א - מצבו קריטי
גל שריפות ביוון: יותר מ-100 בתים עלו באש; ישראל תשלח סיוע • צפו
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
10 בני משפחה בהם ילדים קטנים נקלעו לחשכה בהר מירון - חשש להתייבשות
סקר: רוב הציבור חושב שתפקוד הממשלה במשבר הקורונה "רע" • כמה יצייתו לסגר?

תגובה אחת

 1. Μετά από 2.000 χρόνια του Δεύτερου Ναού, η Ελλάδα και το Ισραήλ διαπραγματεύονταν μαζί χωρίς οργή για αυτό που είχαμε. Οι Έλληνες πρέπει να γνωρίζουν την ιστορία του ναού της Ιερουσαλήμ. Αναρωτιέμαι αν μιλάνε γι 'αυτό. Είναι επίσης καλό ότι τώρα υπάρχει μια κατανόηση μεταξύ των Ελλήνων και του λαού του Ισραήλ. Αυτό είναι μέρος της λύτρωσης που πρόκειται να συμβεί σύντομα και γρήγορα.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן