ח"כ עופר כסיף: "הבריונות האמריקאית תעלה בחיים ישראלים". ח"כ עאידה תומא-סלימאן: "‏ממשל טראמפ מסכן חיי איראנים". ח"כ יוז הנדל בתגובה: "כמו אצבע בעין בכוונה". ליברמן: "מצעד הצביעות, כאילו שמדובר בחסיד אומות עולם"

לצד הברכות בארץ ובארצות הברית על חיסולו של רב המרצחים, מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני, ברשימה המשותפת בחרו כרגיל חבור לאויבי ישראל. "אם הבריונות האמריקאית תעלה בחיים ישראלים הדבר יהיה על ידיו של טראמפ ושל חברו העבריין הנמלט נתניהו", כתב חבר הכנסת עופר כסיף. ח"כ עאידה תומא-סלימאן כינתה את החיסול "התנקשות" ואמרה כי, "‏ממשל טראמפ מסכן את חיי כל תושבי המזרח התיכון – איראנים, ישראלים וכל מי שנמצא ביניהם".

ח"כ יועז הנדל, מהאגף הימני ב'כחול לבן כתב בטוויטר בעקבות הדברים כי, "חברי הכנסת מהרשימה המשותפת שמאשימים את האמריקאים בחיסול סולימאני בוחרים שוב בצד הלא נכון. ‏מי שמזדהה עם האויב כל פעם מחדש פוגע אנושות בדו קיום. בעיקר בצורך של המדינה וערביי ישראל להשתלב עם חובות וזכויות. ‏כמו אצבע בעין בכוונה. ‏נדרשת הנהגה ערבית שפועלת למען השתלבות ולא לבדלנות".

ח"כ עופר כסיף הגיב להנדל: "אתה מסית ומשקר במודע, יועז. אף אחד במשותפת אינו תומך במשטר האיראני ואתה יודע זאת היטב. קודם כל – חזור בך, עכשיו. שנית, אנו כן מזדהים עם מליוני חפים מפשע מישראל לאיראן אשר עשויים לשלם מחיר על תוקפנות מיותרת, משחקי כוח בין טראמפ, חמינאי ונתניהו. אתה ומקהלת המעודדים של נתניהו נותנים גב להתנהלות בטחונית מופקרת ופושעת".

יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן הגיב לדברים של חברי הרשימה המשותפת: "אתמול ראינו את מצעד הצביעות של חברי הרשימה המשותפת שגינו את חיסולו של אחד מגדולי הרוצחים, שהיה אחראי למותם של אלפים ברחבי העולם, ביניהם אזרחים ישראלים ואיראנים. אבל כל זה לא משנה לחברי הגיס החמישי בכנסת, שתקפו את הנשיא טראמפ שהורה על החיסול, כאילו שמדובר בחסיד אומות עולם".

"עופר כסיף, שבספטמבר האחרון כינה את חיילי צה"ל קלגסים, וטען "שתקיפה אמריקנית נגד איראן אינה אינטרס ישראלי", גינה את "הביריונות האמריקאית" על הפעולה. אליו הצטרפה חברתו עאידה תומא סלימאן שטענה "שממשל טראמפ מסכן את חיי כל תושבי המזרח התיכון". מעניין שאת החבורה הזאת לא שמענו בנובמבר האחרון כשיותר מאלף בני אדם נהרגו בהפגנות נגד שלטונות משמרות המהפכה, בהוראה ישירה של אותו קאסם סולימאני והמורה הרוחני שלו עלי ח'אמנאי. או כאשר במהלך 6 השנים אחרונות הוצאו להורג ללא משפט, רק על מנת להפחיד את כלל האוכלוסייה בעזה, יותר מ- 40 בני אדם על ידי החמאס, ארגון טרור שנהנה מתמיכה וממימון איראני".

"אני לא רואה שום הבדל בין המרגל וענונו לבין המרגל עזמי בשארה, בדיוק כפי שאין הבדל בין עופר כסיף לג'מאל זחאלקה. הבעיה היא לא עם ערביי ישראל, שרוצים להשתלב במדינה ולהיות חלק ממנה, אלא עם נציגי הטרור בכנסת שמייצגים רבי מרצחים. זו בדיוק הסיבה שמנענו הקמת ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת וזאת בדיוק הסיבה שלעולם לא נשב בשום ממשלה שתתמך על ידי חבורה, שהאג'נדה היחידה שלה היא חיסול מדינת ישראל", דברי ליברמן.

ח"כ יוסף ג'בארין המגיב לליברמן ואמר כי, "אנחנו ברשימה המשותפת לא צריכים הטפות מוסר מליברמן, שבכל מדינה אחרת מקוטלגת המפלגה שלו כניאו-פשיסטית. לאורך שנים ידענו לעמוד לצד הצדק, גם כשזה כלל לבקר בחריפות משטרים בעולם הערבי. החיסול של סולימאני משמעו הבערת אש במזרח התיכון, שמעמידה את כל עמי האזור בסכנת מלחמה כוללת. לצערנו בימין הישראלי והאמריקאי, יש מי ששמחים לשחק באש על הגב של כולנו".