נשיא ארצות הברית באיום ישיר לאייתולות: "אם איראן תפגע באמריקנים או בנכסים אמריקנים, סימנו 52 אתרים איראניים, חלקם בעלי חשיבות גבוהה לאיראן ולתרבות האיראנית, והם ייפגעו בעוצמה רבה מאוד - ארצות הברית לא תסבול עוד איומים"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ הלילה (ראשון) כי וושינגטון סימנה 52 מטרות איראניות, ולא תהסס לפגוע בהן אם טהראן תשמיעו את איומיה שוב. "איראן מדברת באומץ על סימון נכסים אמריקניים כנקמה על שפטרנו את העולם ממנהיג הטרור שלהם – שהרגע הרג אמריקני והביא לפציעתם של רבים, שלא לדבר על האנשים הרבים שהרג במהלך חייו, כולל אזרחים איראניים", כתב טראמפ.

"הוא כבר תקף את השגרירות שלנו והתכוון לפגוע במקומות נוספים. איראן אינה אלא בעיה אחת גדולה במשך שנים", הוסיף הנשיא ואיים: "שהדבר ישמש כאזהרה – אם איראן תפגע באמריקנים או בנכסים אמריקנים, סימנו 52 אתרים איראניים (המסמלים את 52 בני הערובה האמריקניים שנחטפו על ידי איראן לפני שנים), חלקם בעלי חשיבות גבוהה לאיראן ולתרבות האיראנית, והם ייפגעו בעוצמה רבה מאוד – ארצות הברית לא תסבול עוד איומים".

חיסול קאסם סולימאני – סיקור נרחב ב'חדשות JDN
דרמה בעיראק: ארה"ב חיסלה את מפקד 'כוח קודס' האיראני קאסם סולימאני
ארה"ב לוקחת אחריות: "סולימאני פעל לתקיפת דיפלומטים אמריקנים"
משמרות המהפכה מאשרות את חיסול סולימאני: "תהיה תגובה חריפה ואלימה"
כוננות ישראלית לתגובה האיראנית: החרמון נסגר, הערכת מצב בקריה
המנהיג העליון באיראן על החיסול: "על ארה"ב לצפות לתגובה קשה"
טראמפ עשה לנו את העבודה: קאסם סולימאני – האויב מספר 1 של ישראל
לשכת רה"מ: נתניהו מקבל עדכונים ביטחוניים, בשלב זה אין שינוי בלו"ז
חיסול קאסם סולימאני: נתניהו הקדים את חזרתו לארץ; בנט בהתייעצויות בקריה
כֵּן יֹאבְדוּ כָל-אוֹיְבֶיךָ: "גופתו של סולימאני נקרעה לגזרים" • תיעוד זירת החיסול
נסראללה: "נקמת הדם מול הפושעים היא באחריות כל הלוחמים ברחבי העולם"
היורש: חמינאי מינה את סגנו של סולימאני למפקד 'כוח קודס' החדש
נתניהו: "סולימאני ארגן פעולות נוספות – טראמפ ראוי לכל ההערכה" • צפו
טראמפ: "סולימאני אחראי למות מיליונים – היה צריך להיות מחוסל לפני שנים"
גנץ: "מצפה מראשי המדינה להימנע מרמיזות הפוגעות בביטחון" • צפו
בעקבות חיסול סולימאני: הקבינט יתכנס – ישראל הזהירה את הארגונים בעזה
טראמפ: "חיסול סולימאני נועד למנוע מלחמה, לא לפתוח באחת" • צפו
דיווח: רקטות שוגרו למתחמים של צבא ארה"ב בעיראק ולעבר השגרירות בבגדאד
"הגיס החמישי בכנסת": חברי הרשימה המשותפת גינו את חיסול סולמינאי
פומפאו שוחח עם נתניהו: "אסיר תודה על התמיכה – הקשר לא ניתן לניתוק"

בהצהרה רשמית מאחוזת הנופש שלו בפלורידה התייחס טראמפ ביום שישי לחיסולו של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני ואמר כי הוא נועד למנוע מלחמה ולא לפתוח באחת נוספת. "סולימאני השתתף בפעולות שערערו את המזרח התיכון. מה שארה"ב עשתה אתמול היה צריך להיעשות כבר ממזמן".

טראמפ הוסיף כי סולימאני זמם מתקפות מיידיות נגד דיפלומטים וחיילים אמריקנים וכי שיגורי הרקטות האחרונים לעבר יעדים אמריקניים בעיראק, וכן ההסתערות על השגרירות בבגדד, כולם נערכו בהוראת סולימאני. "סולימאני תכנן מתקפות מיידיות. תפסנו אותו בשעת מעשה וחיסלנו אותו", אמר טראמפ, והוסיף: "שלטון הטרור שלו חלף".

הוא הדגיש כי על איראן לחדול מניסיונה לערער את היציבות בשכנותיה באמצעות מיליציות הסרות למרותה: "הם צריכים להפסיק עם זה, ולהפסיק עם זה עכשיו". לדברי טראמפ, "העתיד שייך לאזרחים איראנים שמחפשים שלום ודו-קיום, ולא לאלו המחפשים לפגוע. העולם הוא מקום טוב יותר ללא סולימאני".

"יש לנו את המודיעין הטוב ביותר בעולם, וכשמישהו מאיים עלינו אנחנו מחזיקים בכל הפרטים שלו. אני לא אהסס לפעול, ומוכן לפעול בכל דרך על מנת להגן על האזרחים האמריקנים", הוסיף הנשיא האמריקני כי, "השימוש בכוח קודס בשכונות באיראן חייב להיפסק מיד". טראמפ המשיך בקו המפייס ואמר כי, "אנחנו עם שוחר שלום והממשל שלי נותר מחויב לכינון שלום והרמוניה בין אומות העולם".